Samsung mzVL2512HCJQ-00b kullanılabilen küçültme alanı boyutu nasıl arttırılır?

selo_33

Kilopat
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG MZVL2512HCJQ-00B00
Anakart
Monster Abra A7-V11.5
Merhaba, GNU/LİNUX distrolarından kurmak için disk küçültüyordum fakat bir problem ile karşılaştım. Diski küçültürken kullanılabilen küçültme alanı boyutu 13 küsurat GB görünüyor. Arttıramıyorum. 125 GB boş yer var. Kullanılabilen küçültme alanı boyutunu nasıl arttırabilirim?
Dipnot: hazırda bekletme modunu devre dışı bırakma,

hiberfile ve pagefile.sys dosyaları silme işlemlerini,

bilgisayarım >özellikler> sistem koruması sekmesinde ilgili sürücünün, sistem geri yükleme dosyalarını temizledim.

Bilgisayarım >özellikler> gelişmiş performans> ayarlar> gelişmiş> sanal bellek değiştir kısmında disk belleği dosyası yok deyip ayarlaya tıklayarak sanal belleği iptal edip geri açıp sadece D'ye sanal bellek atamasını yaptım Cden D'ye taşıdım yani yeniden başlattım birkaç kez vs.

Küçültme.PNG

Ama halen durum böyle. -sürekli C'ye sağ klik yapıp en iyi duruma getir dememe rağmen-
Daha iyi anlaşılması bakımından da size disk yöneticisinde diski küçülteceğim bölümüde göstereyim.

disktoruntusu.png

Daha başka neler yapabilirim, daha önce yapmıştım kullanılabilen küçültme alanı boyutunu artırmayı yukarıda saydığım bir dizi işlemler benzeri yaparak fakat bu sefer bir şeyi eksik yapıyorum sanırım. Oradaki defrag olayı istediğimiz boyuta kadar indirgenmiyor. Yardımcı olursanız - biraz da acele maalesef işlemlerim- çok sevirinim arkadaşlar. Yakın zamanda Linux distro kurmak için SSD'li C diskime sabırsızlanıyorum.
SSD: Model kimliği Samsung mzVL2512HCJQ-00B00
Aygıt türü: NVMe v1.3.0
Not: Temiz kurulum yapıp böl demeyiniz, onu ben de biliyorum. :)

Geri
Yukarı