Çözüldü Samsung Note 10 telefon server kayıt nasıl anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bilinmiyor9

Centipat
Daha fazla  
Samsung Note 10 marka telefon aldım telefonu aldığım kişi server kayıtlı dedi ama ben bu server kayıtlı mı yoksa IMEI repair mı nasıl anlayabilirim şimdiden teşekkür ederim. Bir de cihazımın s pen bağlantısını yapamıyorum hava kontrolleri için bunun nedeni cihazın rootlu olması ve güncellemeleri kabul etmemesi olabilir mi?

Çözüm
Telefonunuzun arama uygulamasına *#06# kodlayarak çıkan IMEI numarasını E-devlet IMEI sorgulama sayfasında sorgulayabilirsiniz. Oradan çıkan sonuç cihanızın modeli ile aynı ise server işlemi görmüş eğer değilse repair işlemi görmüştür.
Telefonunuzun arama uygulamasına *#06# kodlayarak çıkan IMEI numarasını E-devlet IMEI sorgulama sayfasında sorgulayabilirsiniz. Oradan çıkan sonuç cihanızın modeli ile aynı ise server işlemi görmüş eğer değilse repair işlemi görmüştür.

Çözüm
Piyasa'da her IMEI repair yapan telefoncu kendini "yazılımcı" olarak tanıttığı için terimleri kafalarına göre kullanıyolar. Server işlemi normalde cihazın orjinal IMEI numarasını ya geçici bir şekilde kaydetmeye ya da bootloader kilidini atlayıp IMEI repair yapmaya yarıyor. İşin sonucuna bakarsak hiçbiri yasal değil hiçbiri tavsiye edilen bir yöntem değil. Ve "z3x box" sayesinde çoğu Exynos işlemci'ye rahatlıkla işlem yapılıyor.

Exynos işlemcilerin çoğunda sıfırlama sonucu üzerine yazılan imei gider. Kesinlikle silinmez diyebileceğimiz tek seri Snapdragon serisidir.

Geri
Yukarı