Samsung Note 4 Çok Isınıyor ve Şarjı Çabuk Bitiyor

• Konuyu başlatan xenia
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 33
  • Görüntüleme 91B

xenia

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Anneme Note 4 aldık ama aşırı çok ısınıyor ve aşırı çabuk şarjı bitiyor. Bunun bir ayarını falan mı yapmamız lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Facebook
  • Whatsapp
  • Instagram
  • Candy Crush Saga
  • Candy Crush Soda Saga
  • Farm Heroes Saga
  • Pet Rescue Saga
  • Jelly Splash
  • Traffic Racer
  • Radyo
  • Mynet
  • Fox TV

• Facebook
  • Whatsapp
  • Instagram
  • Candy Crush Saga
  • Candy Crush Soda Saga
  • Farm Heroes Saga
  • Pet Rescue Saga
  • Jelly Splash
  • Traffic Racer
  • Radyo
  • Mynet
  • Fox TV
Ne kalmış geriye? Cihazı fabrika ayarlarına sıfırla öncelikle. Önüne gelen her şeyi yüklemişsin. İlk başta sosyal medya uygulamalarını yükleyebilirsin Fox TV, Mynet ve Radyo hariç. Ardından ayarlardan Güç Tasarrufu modunu aktive et. Kullanmadığın NFC gibi özellikleri kapat.

Note 3 kullanıyorum, bir gün Facebook'ta video izlerken birden video dondu. Neyse görev yöneticisinden uygulamayı sonlandırdım falan düzeldi sandım. Gece şarjdan çıkarttım telefonumu şarjım %99'du. Sabah uyandım bir de ne göreyim? Şarjım %25 olmuş.

Sanırım bir uygulamada sorun var dedim telefonu fabrika ayarlarına aldım tekrar Facebook'u vs vs... yükledim bu sefer oyun yüklemedim. Sonra yine aynı sorun oldu.

Sonunda araştırdım ve öğrendim ki sorun Facebook'muş. Hemen telefonu fabrika ayarlarına aldım ve Facebook'u bu sefer yüklemedim. Şarjım eski haline döndü.

Facebook'un son sürümünde hata var, herkes yorumlarda belirtmiş zaten, bu bazı telefonlarda arka planda çalışarak şarjı tüketiyor bazılarında ise olmuyor. Benim telefonumda arka planda çalışmayı tercih etmiş. Sende de öyle olabilir.

Fabrika ayarlarına sıfırla ve Facebook'u kesinlikle yükleme. 2 gün dene böyle...

Bu arada ayarlar kısmına girip Pil ekranının görüntüsünü atar mısınız? Veya Ortam Sunucusu yüzde kaç kullanımda onu söyler misiniz?

Son düzenleme:
Ne kalmış geriye? Cihazı fabrika ayarlarına sıfırla öncelikle. Önüne gelen her şeyi yüklemişsin. İlk başta sosyal medya uygulamalarını yükleyebilirsin Fox TV, Mynet ve Radyo hariç. Ardından ayarlardan Güç Tasarrufu modunu aktive et. Kullanmadığın NFC gibi özellikleri kapat.
Ne kalmış derken bir şey yok. Ben bakıyorum bazı arkadaşlarıma benim yüklediğim uygulamanın 2 katını yüklemişler. Güç tasarrufunu denedik olmadı zaten. Cihazı fabrika ayarlarına döndürmeye gerek yok bence. Telefonu alalı 2 ay falan oldu ilk aldığımız günde bu durumdaydı. Birde çoğu sosyal medya uygulaması telefonu aldığımızda vardı.
Note 3 kullanıyorum, bir gün Facebook'ta video izlerken birden video dondu. Neyse görev yöneticisinden uygulamayı sonlandırdım falan düzeldi sandım. Gece şarjdan çıkarttım telefonumu şarjım %99'du. Sabah uyandım bir de ne göreyim? Şarjım %25 olmuş.

Sanırım bir uygulamada sorun var dedim telefonu fabrika ayarlarına aldım tekrar Facebook'u vs vs... yükledim bu sefer oyun yüklemedim. Sonra yine aynı sorun oldu.

Sonunda araştırdım ve öğrendim ki sorun Facebook'muş. Hemen telefonu fabrika ayarlarına aldım ve Facebook'u bu sefer yüklemedim. Şarjım eski haline döndü.

Facebook'un son sürümünde hata var, herkes yorumlarda belirtmiş zaten, bu bazı telefonlarda arka planda çalışarak şarjı tüketiyor bazılarında ise olmuyor. Benim telefonumda arka planda çalışmayı tercih etmiş. Sende de öyle olabilir.

Fabrika ayarlarına sıfırla ve Facebook'u kesinlikle yükleme. 2 gün dene böyle...

Bu arada ayarlar kısmına girip Pil ekranının görüntüsünü atar mısınız? Veya Ortam Sunucusu yüzde kaç kullanımda onu söyler misiniz?
Benim ablam Note 3 Neo kullanıyor onda n'aparsan yap şarjı çok az gidiyor. Facebook olayını deneyeceğim. Ekran görüntüsünü anca yarın atabilirim, kusura bakma.

Facebook'a tarayıcıdan girin. Facebook uygulaması RAM'i adeta sömüren bir uygulamadır.

Arkadaşlar merhaba. Anneme Note 4 aldık ama aşırı çok ısınıyor ve aşırı çabuk şarjı bitiyor. Bunun bir ayarını falan mı yapmamız lazım?
Şarjının çabuk gitmesi 2K ekrandan kaynaklidir ama ısınmasını bilemiyorum. Pnun icin servise gönderin derim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı