Samsung Note 5 recovery mode açılmıyor ve FRP lock hatası veriyor

Ege C

Hectopat
Makaleler
2
Yer
/home/turkey/istanbul
Daha fazla  
Meslek
?
Merhaba, bugün Note 5 telefonumu açmaya çalışırken çok farklı hatalar aldım. İlk başta FRP lock hatası aldım. Onun çözümü olarak internette recovery modddan format atın diyordu. Recovery moda girmeye çalıştığımda recovery is not seandroid enforcing diyor veya hiç açılmıyor. ROM yüklemeye çalıştığımda Odin telefonu görmüyor. USB aygıtı tanınamadı diyor. 2 kere gördü, ondan sonra daha görmedi .ROM da yükleyemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

OEM kilidini açmadan mı işlem yaptınız acaba? Ben bu hataları ancak o zaman almıştım.
Ben oem kilidini bilmeden kapattım. s7 edge telefonumu açıp kapattıktan sonra bu hatayı almıştım. stock rom yükledim bu sefer no command hatası verdi. Odinden twrp flashlayıp, sd carddan magisk yükleyince stock rom açılırdı ama bu sefer direk odinden twrp yi yükletmedi. "custom binary (recovery) blocked by frp lock" hatasını aldım. Çözümünü biliyorsan iletir misin ?

Ben OEM kilidini bilmeden kapattım. S7 Edge telefonumu açıp kapattıktan sonra bu hatayı almıştım. Stock ROM yükledim bu sefer no command hatası verdi. Odin'den TWRP flashlayıp, SD Card'dan Magisk yükleyince stock ROM açılırdı ama bu sefer direk Odin'den TWRP'yi yükletmedi. "Custom binary (recovery) blocked by FRP lock" hatasını aldım. Çözümünü biliyorsan iletir misin?

Sorunu çözemedim maalesef telefonun anakartı yandı bir süre sonra.

Ben oem kilidini bilmeden kapattım. s7 edge telefonumu açıp kapattıktan sonra bu hatayı almıştım. stock rom yükledim bu sefer no command hatası verdi. Odinden twrp flashlayıp, sd carddan magisk yükleyince stock rom açılırdı ama bu sefer direk odinden twrp yi yükletmedi. "custom binary (recovery) blocked by frp lock" hatasını aldım. Çözümünü biliyorsan iletir misin ?
Stock rom atılınca, kilidiniz tekrar kapanmış olabilir mi? Ben hiç sorun yaşamadım defalarca yapıp.

Stock rom atılınca, kilidiniz tekrar kapanmış olabilir mi? Ben hiç sorun yaşamadım defalarca yapıp.
cihazımın imei'sini silmiştim Odin > nand reset ayarı ile 2 sene önce. Telefoncu imei yükledi. Imeiden kaynaklı mı tam emin değilim ama Stock Rom kurduktan sonra no command mavi ekranıyla karşılaştım. Bunu da twrp recovery kurup, onun üzerinden magisk.zip flashlayarak aştım. Sadece imei atılan cihazlarda mı çıkıyor bu no command yoksa hepsinde mi (sanmıyorum) ama bunu yapmadan açılmıyordu. Oem kilitlendikten sonra telefonu kapatıp açmaya çalışınca FRP LOCK hatası aldım. Sonra Stock Rom ile telefonu sıfırlayarak çözerim diye düşündüm. Stock Rom'u başarıyla yükledim ve beklediğim no command ekranı geldi. Sonra herzaman yaptığım gibi twrp flashlayıp magisk kurmaktı amacım. Fakat download modda twrp flashlamaya çalıştığım zaman odin fail verip telefonda FRP (RECOVERY) BLOCKED hatasını görünce telefonun brick olduğunu anladım. Özet şu : İmei atılmış cihaz olup oem kapalı olduğu için mi bütün bunlar ?

cihazımın imei'sini silmiştim Odin > nand reset ayarı ile 2 sene önce. Telefoncu imei yükledi. Imeiden kaynaklı mı tam emin değilim ama Stock Rom kurduktan sonra no command mavi ekranıyla karşılaştım. Bunu da twrp recovery kurup, onun üzerinden magisk.zip flashlayarak aştım. Sadece imei atılan cihazlarda mı çıkıyor bu no command yoksa hepsinde mi (sanmıyorum) ama bunu yapmadan açılmıyordu. Oem kilitlendikten sonra telefonu kapatıp açmaya çalışınca
CSS:
<a style="color:red">FRP LOCK</a>
hatası aldım. Sonra Stock Rom ile telefonu sıfırlayarak çözerim diye düşündüm. Stock Rom'u başarıyla yükledim ve beklediğim no command ekranı geldi. Sonra herzaman yaptığım gibi twrp flashlayıp magisk kurmaktı amacım. Fakat download modda twrp flashlamaya çalıştığım zaman odin fail verip telefonda
CSS:
<a style="color:red">FRP (RECOVERY) BLOCKED</a>
hatasını görünce telefonun brick olduğunu anladım. Özet şu : İmei atılmış cihaz olup oem kapalı olduğu için mi bütün bunlar ?
Bence ondan olabilir. Cunku forumda benzer bir sikinti gormustum sanki. Onda da imei silindigi gibi birsey yaziyordu. Ama cozumu bilmiyorum. Belki o konuyu bulabilirseniz, size faydasi olur.

Geri
Yukarı