Samsung Note 7 vs Samsung S7 Edge vs iPhone 6S Plus

Mehmet Taşkın

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Ortalama 3-4 haftaya yeni bir telefon alacağım fakat hangisini seçeceğime bir türlü karar veremiyorum. Bazıları diyor iPhone al geç uzun ömürlü, stabil; bazıları da Samsung eskisi gibi değil artık oda güzel vs. diyor. Ben şuan Samsung Galaxy S4 kullandığım için Samsung'a korkarak bakıyorum. Çünkü; telefonum 2. yıldan sonra iyice kötüleşti. Şarjı 1 gün bile dayanamıyor. Bu sebeplerden doları Samsung'dan korkuyorum. iPhone da ayrı bir çekici geliyor.

Benim isteklerim: Uzun ömürlü olsun, şarjı dayansın, kamerası iyi olsun vs.

Sizce hangi telefonu ne için seçmeliyim ?

S4 bende uzun süre kullandım. Şuan 5S kullanıyorum, cidden ayrı bir olay iphone. Ancak yeni Samsung'lar gerçekten çok kaliteli telefonları çok çabuk değer kaybetsede iyi ürünler. Önerim note 7.

Birde aile dostu bir arkadaşımız doğuda çalışıyor. Bana " İstersen Kuzey Irak'tan iPhone falan getirtebilirim." dedi. Eğer K. Irak'tan falan telefon alırsam garantisi olsun vs. problemler olur mu ?
Apple garantisi olsa dahi burada kullanamaz mıyım ?

Kullanırsın. Apple ürünlerinin uluslararası 1 yıl garantisi var. Sim kilit olayıda sadece operatör telefonlarında var diye biliyorum. Yani herhangi bir teknoloji mağazasından alırsa sorun olmaz dünyanın heryerinde kullanırsın.

Arkadaşlarım hep iPhone alırsan 4 5 yıl rahat kullanırsın diyor. Şimdi bu Note 7 veya S7 Edge alırsam bunlarıda en azından 3 4 yıl kullanabilir miyim ? Stabiliteleri nasıl olur ?

Samsunglar eskisi gibi değil artık malzeme kalitesi çağ atladı S6'dan sonra. S6 var kız arkadaşımda hala kronik samsung sorunları dışında (rehbere yavaş girme vs.) bi sıkıntısını görmedim. O sorunlarda çok az oluyor zaten.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı