Samsung NP300 Mac OS X Mavericks kurulum hatası

mertuykuseven

Hectopat
Yer
İstanbul, Türkiye
Daha fazla  
Merhaba. Samsung NP300 modeli laptopa sahibim. Söylediğiniz gibi sitenizden Mavericks İmajını indirdim. İmage Writer ile USB belleğime yazdırdım. Ardından, Secure Boot'u kapattım BIOS'tan. Gerekli harddiskte küçültmeler ve Apple birimine dönüştürme vs hepsini yaptım, açılışta F10 ile USB belleğimi seçtim. Boot Mac OS X from OS X Install USB seçeneğine bastım, ekranda yazılar akmaya başladı fakat bi anda durdu. (Aşağıdaki fotoğraf.) Nerede hata yapıyorum?

Bilgisayar bilgileri;
  • 2 GB RAM
  • Intel HD 4000 ekran kartı
  • Intel i3 işlemci
  • 290 GB HDD
  • Atheros wifi
  • Realtek Ses kartı

xAgBNX.jpg

Her iki komutu da ayrı ayrı denedim, hiçbir değişiklik yok.

Edit: Komple bios ayarlarımı yazayım siz bana nerede hata yaptığımı söyleseniz. Çünkü geri kalan her şeyi denedim ayrıca camelion bootloader'ı açamıyorum 1'e basmama rağmen her türlü clover'a giriyor.

Phoenix BIOS

Advanced
CPU Power Saving Mode: En
Hyprethreading : En
EDB : En
Fast BIOS Mode: Dis
Ahci control : manual
Set ahci mode: en
basster life cycle extension : dis
usb s3 wake-up: en
Boot
Touch Pad Mouse: en
secure boot: dis
os mode selection : uefi and csm os
internal lan : dis

Edit: BIOS'ta Virtualization özelliği yok :confused:

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, deneyebileceğim kodları pek bilmiyorum. Kodlarla ilgili bir kaynak verebilir misiniz acaba? Ayrıca halen bu hatayı almaktayım, yardım ederseniz :S

- - - Güncellendi - - -

Sorunum halen çözülmedi, hatta sorunumun ne olduğunu bile tam olarak anlayamadım. Yardım eder misiniz acaba?

- - - Güncellendi - - -

Sorunum çözüldü, çok teşekkür ederim. Fakat buna bağlı olarak başka bir sonuç meydana geldi. O sorun için ayrı bir konu açmak zorunda kaldım.
[h=2]Mac OS X Mavericks BootCacheControl Hatası!![/h]

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı