Samsung R522 Mac OS X Mavericks USB Kurulum Restart Sorunu

ForTechnopat!

Hectopat
Yer
Alanya/Antalya
Daha fazla  
Meslek
Ben De İstyiorum Ama Şu Anlık YOK
Merhaba Technopat Ailesi Sizlerle Tanıştığım İçin Cidden Çok Memnunum. Misyonunuzu Acayip Derecede Destekliyorum. Ve Recep Bey'in de İnceleme Kurulum Rehberleri Vs.Vs Beni Sonunda Technopat'a Katılmaya İkna Etti. Kayıt Olduktan Sonra Bu Forumda Bazı Şeylerin Güzel Açıdan Değişik Olduğunu Farkettim. Ve Çokda Hoşuma Gitti. Aslında Bir Sorunum Var Sizlerle Paylaşmak İstiyorum.

Ben Recep Bey'in Hazırlamış Olduğu Mac OS X Mavericks USB Kurulum İmajı Adlı Konudan Yararlanarak Laptopuma (Samsung NP-R522H(R522)) Mac Os Kurmak İstedim. İmajı Yükledim Güzel Bir Şekilde Raw Olarak USB'ye Yazdırdım Boot Ettim Chamelonla Bootladım -v Komutu ile Yüklemeye Çalıştım Fakat Laptopum Ne Zaman Boot Etsem -v den Veya Normal Boottan Sonra Bir Kaç Post Yazıları Çıktı Yani Kextler Kerneller Falan Filan Ondan Sonra Tahminimce Tam Apple İşareti olan Beyaz Arkaplanlı Görüntüye Gelmek Üzere İken Reset Atıyor. Bunun Çözümü Varsa Zahmet Olmassa Ayrıntılı Bir Şekilde Anlatmanız Mümkün İse Ve Sizi Çok Sıkmadı İsem Anlatabilir misiniz ? Sistem Özellikleri Ekran Kartı Gibi Donanımların Uyumlu mudur?

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca Samsung NP-R522H Mac Os X Gibi Google'de Aramalar Yaptığım Zaman Technopattan Bir Kullanıcın Aynı Laptopu Olduğunu Farkettim Fakat Tahminimce Samsungun Bu Serisinde Mac Os X Kurulumu Olumsuz Yönde ? Yinede İlgilerinize Ve Bana Ayırdığınız Zaman İçin Sağolun.

Arkadaşım çok uzun yazmışsın insanın kafası karışıyor. Kısaca pc özellikleri ve sorununu yaz. Mümkünse resimli anlat derdini ki herkes anlayabilsin.

Arkadaşım çok uzun yazmışsın insanın kafası karışıyor,kısaca pc özellikleri ve sorununu yaz.Mümkünse resimli anlat derdini ki herkes anlayabilsin.
Pardon Özür Dilerim ! Peki Açıklıyorum Sorun :
Mac Os Kurmak İstedim İmajı Yükledim Güzel Bir Şekilde Raw Olarak USB'ye Yazdırdım Boot Ettim Chamelonla Bootladım -v Komutu ile Yüklemeye Çalıştım Fakat Laptopum Ne Zaman Boot Etsem -v den Veya Normal Boottan Sonra Bir Kaç Post Yazıları Çıktı Yani Kextler Kerneller Falan Filan Ondan Sonra Tahminimce Tam Apple İşareti olan Beyaz Arkaplanlı Görüntüye Gelmek Üzere İken Reset Atıyor.
Sistem Özellikleri Yukarıda Resimde Var. Video Çekmeyi Düşünüyorum Kısmetse Yarın Tekrar Teşekkürler.

Bios ayarlarından olabilir bir daha kontrol et bios ayarlarını. Usb'ye Suse Studio ImageWriter ile boot et mac'i ve bilgisayarın hangi usb girişinde boot yaptınsa orda takılı bir şekilde mac'i kur yani usb'yi çıkarmadan devam et kuruluma.

Bios ayarlarından olabilir bir daha kontrol et bios ayarlarını.Usb'ye Suse Studio ImageWriter ile boot et mac'i ve bilgisayarın hangi usb girişinde boot yaptınsa orda takılı bir şekilde mac'i kur yani usb'yi çıkarmadan devam et kuruluma.
Peki Teşekkürler Bios Dersen Usb İçin Açık Olması Gerekenler Açık Fakat Ben Win32 İle Yazdırmıştım Farkı Olurmu ? Birşey Daha Diyebilirmiyim Bu Olar Virtual Box ta Niresh Kurmaya Çalışırkende Aynısı Oluyordu -v ile Bootluyorum direk Gidiyordu .... Yinede Teşekkürler Birde Öyle Deneyeceğim Fakat Bunun Farklı Bir Sorunu Var Tahminimce İlginiz İçin Sağolun.

Arkadaşım çok uzun yazmışsın insanın kafası karışıyor. Kısaca pc özellikleri ve sorununu yaz. Mümkünse resimli anlat derdini ki herkes anlayabilsin.

Okumaya üşeniyorsan cevaplamayabilirsin ;) Ben bakıyorum bütün konulara.

Şimdi hocam ablamda da R522 var. ben hediye etmiştim ona. Bir iki deneme de ben yaptım ama başarısız oldum. Ekran kartı uyumsuz en başta.

-x -v il boot etmeyi deneyin bakalım.

Okumaya üşeniyorsan cevaplamayabilirsin ;) Ben bakıyorum bütün konulara.

Şimdi hocam ablamda da R522 var. ben hediye etmiştim ona. Bir iki deneme de ben yaptım ama başarısız oldum. Ekran kartı uyumsuz en başta.

-x -v il boot etmeyi deneyin bakalım.
Teşekkürler Deneyeceğim Zaten Yavaş Yavaş Soğmaya Başladım Mac'ten Ama Siz Videoda Kurunca Ve Ben O Videoyu Ne Zaman İzlersem Tekrar Hevesleniyorum :)
Burası Ne Kadar Rahat Tıpkı Kurumsal Otellerdeki Gibi Herkes Yazılarıyla Avatarlarıyla Güleryüzlü :p İlginiz İçin Sağolun....

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı