Samsung NP300E5C BIOS açılmıyor

Mirzy

Decapat
Daha fazla  
Benim laptopum Samsung NP300E5C F2 setup ve F4 de baska komut yaziyor laptop acilirken fakat ne kadar bassam da hiçbir sekilde BIOS acilmiyor. Format atmak istiyorum yapamiyorum. Kurtarma seceneklerinde de UEFI yok gercekten ne yapacagimi bilemiyorum. Temiz format atmak istiyorum ama BIOS ekrani acilmiyor ne yapabilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izleyin yardımı olacaktır.

Ayni model bende de var. Bu sorunu Turkce İngilizce cok arastirdim cozemedim. Bir ara bios guncelleyince cozulmustu, sonra tekrar biosa girememeye basladim. USB Flash Bios ile anakarta biosu tekrar yazarsak belki cozulur ama islem zor.

Eger daha onceden format attiysan yani mevcut bios ayarlari formata uygunsa Grub2Win programini yukle. Bilgisayar acilirken ESC bas, grub menuye gireceksin. c tuşu ile grub command line acilir. ls yazip enter bas. (hd0,gpt1) seklinde partitionlar var. Format flashinin bunlardan hangisi oldugunu bulman lazim. ls (hd0,gpt1) yazip bu partitionun bilgilerini gorebilirsin. Tum partitionlari tek tek dene. Usbnin isminden veya boyutundan dogru partitionu buldugunu anlayabilirsin. Usb partitionunu bulunca sirasiyla;

set root=(hd0,gpt1)
chainloader (hd0,gpt1)/efi/boot/bootx64.efi
boot

komutlariyla format flashini baslatabilirsin. (hd0,gpt1) kismini ornek olarak verdim. O kisma dedigim gibi Usb partitionunu yazman lazim. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı