Samsung NP305E5A için işletim sistemi önerisi

Ayse1683

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarım bir süre önce açılınca donma sorunu yaşıyordu, hiçbir uygulamaya tıklanmıyordu. Bende format atmak istedim. O an format flashım yoktu evdeki bulduğum bir CD ile attım.Windows vista 2006 sürüm sanırım. Elimde hiçbir driver yok saçma sapan bir şey oldu kaldı öyle. Klasördeki fotoğraflarıma vs. eriştim ama flash takınca flash biçimlendirme istiyor, verileri alamadım. Her neyse bilgisayarım Samsung NP305E5A model 8-9 yıllık bir oyun bilgisayarı. Bir kaç yıl önce bile Windows 10 formatı atmıştım ve çok kasmıştı. Sizce buna hangi formatı atmalıyım ayrıca format sonrası driverları virüssüz bir şekilde nasıl yüklerim? Normalde Windows 7 kullanıyordum çok da memnundum ama elimde şuan format atmak için CD, flash yok. Bana yardımcı olur musunuz? Bilgisayarcıya götürmeye güvenemiyorum şahsen. Hem böyle şeyleri kendimin öğrenip yapması hoşuma gidiyor. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Sisteminizin özelliklerini bulamadım ama Windows 8.1 Home veya Home sl kurabilirsiniz.
Görseller yardımcı olur mu bilmiyorum da dediklerinizi kurmam için CD veya flasha atabileceğim link yollar mısınız?

Dosya Ekleri

• 4045108E-ADDE-43CB-98A3-DEFC24BFED65.jpeg
    4045108E-ADDE-43CB-98A3-DEFC24BFED65.jpeg
    187,9 KB · Görüntüleme: 40
  • D43E1A2D-DB08-4365-B81E-24330F27F0EF.jpeg
    D43E1A2D-DB08-4365-B81E-24330F27F0EF.jpeg
    152 KB · Görüntüleme: 40
Buradan Windows 8.1'i indirin;

Buradan da rufusu indirip USB'ye yazdırın;
Bu ikisini PC de indirip flasha atıyorum değil mi? İçi dolu flasha olur mu yoksa boş bir flash mı olmalı?
Buradaki linkten 32 Bit olan Home veya Home Single Language sürümünü indirmeniz lazım.
Çok teşekkür ederim. Home ve home single arasındaki fark nedir?

Bu ikisini PC de indirip flasha atıyorum değil mi? İçi dolu flasha olur mu yoksa boş bir flash mı olmalı?
Rufus ile Windows 8.1 dosyasını USB'ye yazdıracaksınız. USB'nin boş olması gerekiyor, yazdırma bittikten sonra tekrar diğer dosyalarınızı kopyalayabilirsiniz. USB bellekte dosyalarınız hariç en az 5 GB yer olması gerek.
Bu videoya bakın aynısı 8.1 için de geçerli;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok teşekkür ederim. Home ve Home Single arasındaki fark nedir?

Ekran Görüntüsü (33).png

Ekran Görüntüsü (34).png

Ekran Görüntüsü (35).png

Bu da USB yazdırmak için gerekli program portable (taşınabilir sürümü) indirin.
Boş flash bellek olursa daha iyi olur.

Ekran Görüntüsü (36).png

Ekran Görüntüsü (33).png

Ekran Görüntüsü (34).png

Ekran Görüntüsü (35).png

Ekran Görüntüsü (36).png

Sonrada böyle yapmanız lazım. Eski bilgisayar olduğunu düşündüğüm için:

Ekran Görüntüsü (38).png

Ekran Görüntüsü (39).png

MBR eski sistemler için kullanılır.

Ekran Görüntüsü (42).png

En son olarak başlat deyip kurulum diski olarak yüklenmesini bekleyin. Sonra da bilgisayarı yeniden başlatırken F10 tuşuna basın ve USB belleği seçin. Kurulum ekranı gelecektir.(HDD varsa biraz bekleyebilirsiniz)

Son düzenleyen: Moderatör:
Rufus ile Windows 8.1 dosyasını USB'ye yazdıracaksınız. USB'nin boş olması gerekiyor, yazdırma bittikten sonra tekrar diğer dosyalarınızı kopyalayabilirsiniz. USB bellekte dosyalarınız hariç en az 5 GB yer olması gerek.
Bu videoya bakın aynısı 8.1 için de geçerli;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkür ederim 🙏🏻 sonucu bildiririm umarım başarırım 🌸
Eki Görüntüle 1072366

Eki Görüntüle 1072367

Eki Görüntüle 1072368

Eki Görüntüle 1072369

Eki Görüntüle 1072379

Eki Görüntüle 1072380

Eki Görüntüle 1072381

En son olarak başlat deyip kurulum diski olarak yüklenmesini bekleyin. Sonra da bilgisayarı yeniden başlatırken F10 tuşuna basın ve USB belleği seçin. Kurulum ekranı gelecektir.(HDD varsa biraz bekleyebilirsiniz)
Çok çok çok teşekkür ediyorum gerçekten benim için çok büyük bir sorun çözülmüş olacak 🌸🙏🏻
Eki Görüntüle 1072366

Eki Görüntüle 1072367

Eki Görüntüle 1072368

Eki Görüntüle 1072369

Eki Görüntüle 1072379

Eki Görüntüle 1072380

Eki Görüntüle 1072381

Bu formatı atarken tüm PC ye mi atmış oluyor D klasöründeki veriler kalsın istiyordum da alamadım çünkü oradaki fotoğraflarımı. Normalde eski formatlarda hafızayı bölüyorduk C -D diye bunda da soracak mı o kısmı kaç GB olarak ayırmak uygun olur?
Eki Görüntüle 1072366

Eki Görüntüle 1072367

Eki Görüntüle 1072368

Eki Görüntüle 1072369

Eki Görüntüle 1072379

Eki Görüntüle 1072380

Eki Görüntüle 1072381

Teşekkür ederim 🙏🏻 sonucu bildiririm umarım başarırım 🌸

Çok çok çok teşekkür ediyorum gerçekten benim için çok büyük bir sorun çözülmüş olacak 🌸🙏🏻

Bu formatı atarken tüm PC ye mi atmış oluyor D klasöründeki veriler kalsın istiyordum da alamadım çünkü oradaki fotoğraflarımı. Normalde eski formatlarda hafızayı bölüyorduk C -D diye bunda da soracak mı o kısmı kaç GB olarak ayırmak uygun olur?
Elimde şöyle bir şey var bu olur mu?

Dosya Ekleri

• 8FE09259-5478-4290-B121-FB476CE869AB.jpeg
    8FE09259-5478-4290-B121-FB476CE869AB.jpeg
    79,6 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

Geri
Yukarı