SAMSUNG NP350V5C-S0BTR AMD HD 7670M Kullanamama Sorunu

ricaloglu

Hectopat
SAMSUNG NP350V5C-S0BTR Intel HD'den ATI'ye geçiş yapmıyor. Wow'da 13 FPS'nin üzerine çıkmadı hiç.

Sürücüleri sildim kaldırdım tekrar kurdum olmadı silip sadece ATI'yi kurdum bilgisayar kendi kendine Intel'in sürücüsünü yeniden indirdi. Catalyst'te kartı seçebileceğim bişey yok. Aynı şekilde Intel'in ara yüzünde de yok. Masaüstü bilgisayarımda 670 kullanıyorum. Nvidia'nın arayüzünde seçim yapabiliyorsunuz neyi kullanmak istiyorsananız. Ancak bu iki arayüzde de bulamadım öyle bir seçenek. Oyuna sağ tıkladığımda da yüksek performansla çalıştırma diye bir seçenek yok. Bazı forumlarda Laptop'u yüksek performans modunda çalıştırdığında ekran kartının değiştiğini söyleyenler vardı. Zaten fişe takılı, pilsiz bir şekilde kullanıyorum Laptop'u. O yüzden yüksek performansta zaten.

Bilgisayarın Anakartı nedir bilemiyorum ama BIOS ayarlarında grafik kartlarıyla ilgili bişey yok, oraya da baktım. Rog Maximus V anakartın BIOS ayarları içinde bi çok şeyi barındıyordu ama bunda fare imleci bile yok BIOS'da. BIOS'u güncellemek grafik kartlarıyla ilgili bir bölüm açar mı bilemiyorum. Kaldı ki BIOS'u nasıl güncelleyeceğime dair de bir fikir sahibi değilim. Ciddi ciddi adamların Laptop'un içine ekran kartı koymadığını düşünmeye başladım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. İyi geceler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Verdiğiniz bağlantıyı indirdim, kurmaya başladım ekran karardı. Bi müddet bekledikten sonra makineyi kapatıp açtım. Açılırken bi sorun olmadı. Windows başlatılıyor yazısını falan gördüm ancak masaüstünü açmadı. Sadece siyah ekran gözüküyordu. Format attım makineye, şu an hâlâ başladığım yerdeyim..

Siyah ekran gelince cihazı neden kapatıyorsunuz ki? O esnada sürücü yükleniyor... Bir de hangisini indirdiniz? Alttaki mesajda daha güncel sürümü var, onu indirmeniz gerek. (Üsttekini de güncelledim bu arada.) Format attıktan sonra sürücü kurmadıysanız verilen konudaki 12.8 sürücüsünü kurun.

20 dakika ekran kararınca bende kapattım makineyi.

OK. Sorun olmuş. Bütün sürücüleri silip güncel sürücüyü kurmayı deneyin. Hem Intel hem de AMD sürücülerini silin ama. Sorun devam ederse bu sürücüyü deneyin:

Windows 7 (32 bit, 64 bit)8.951.9.3000VGA(Graphics) AMD2012.06.23477.92 MB

Ayrıca BIOS güncellemesi:

Sürüm 1.0.0.3

Bilgisayarı servise yolladım. Hem netten hem tanıdıklarla uğraştım ama bi türlü beceremedim. Eğer sorun çözülmezse iade yoluna baş vuracağım. Başka fikirleri olanlar buradan yazmaya devam ederlerse sevinirim.

Sanırım ben burada bilgisayarın b'sinden anlamayan biri profili çizdim. O kadar kötü biriyle uğraşmıyorsunuz, recovery de yaptım format da attım grafik sürücülerini bi kaç farklı kombinasyonda sildim, yükledim, kaldırdım, devre dışı bıraktım. Dediğim gibi aklıma gelen ve nette gördüğüm her şeyi denedim. Buraya bu yazı yazmadan önce buna benzer konuları da okudum hatta bu konuyu n'asıl açtığımı siz de biliyorsunuz.

Servise vermemin sebebi serviste de bi'şey yapmadan geri yollayacaklarını düşünmem. Böylece ürünü iade ederim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı