Samsung NP350V5C-S0GTR OS X Yosemite 10.10 Kurulumu

Yunus44

Hectopat
Daha fazla  
Recep Baltaş ilk olarak yapmış olduğunuz paylaşımlar bilgiler vs için teşekkür etmek istiyorum. İkinci olarak ben notebookuma Mac OS X Yosemiye 10.10 kurmak istedim ve yapmış olduğunuz kurulum rehberlerini ve videolarınıda indirerek uygulamaya çalıştım.

Ama kuruluma başladıktan sonra Boot Mac OS X From OS X İnstall from Usb'ye enterladıktan sonra gerekli yüklemeler vs yapıldı söylemiş oldugunuz gibi mouse işaretide belirdi ama karşıma dil secenekleri yerine bir animasyon çıktı onuda paylaşayıcam acilen yardımınızı bekliyorum?

SAM_0808 (1080 x 810).jpg

SAM_0811 (1080 x 810).jpg

SAM_0810 (1080 x 810).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Mikail Fidan cevap için teşekkür ederim .. Tahmini olarak kaç dakikalık bir beklemeden sonra otomatik olarak kapanacagı hakkında bir bilginiz varmı acaba?

Hocam en az 15-20 dk bekledim aynı durumda ama değişen bişey olmadı. Biosu ayarladım mac için alan açtım usbye raw dosyasını yazdırdım transmac ile intel-amd olan erkan kartımın amd kextlerinide sildim ama nedense böyle oldu yardımcı olabilir misiniz?

@Recep Baltaş sana zahmet olmazsa konuya bakabilir misin acaba diğer arkadaş mesgul galiba?

-x komutunu ekledim ama aynı ekran geldi ... Sistem özellikleride bildigim kadarıyla samsung n350v50c - s0gtr , intel i5 3230 2.50 ghz , 8 gb ram, 750 gb hdd , 2 gb intel + radeon hd 7670 ekran kartı var ne yapmam gerekiyor? Sistemim yosemiteyi destekler mi acaba yoksa boşuna zaman harcamayayım.

Söylemiş olduğunuz gibi o dosyayı sildikten sonra kurulum ekranı geldi kurulumu yaptım masaüstüne geldim ama bu seferde usbleri görmedi. Bende HDD'de multibeast vardı oradan usb 3.0 driverini yükledim USB'yi gördü ama sadece 3.0 olanını. Ama bu seferde mavericks kurarken yaşadığım sorunu tekrar yaşadım. Clover configurator kurduktan sonra mount efiden önce usbyi mount ediyorum, oradan cloveri masaüstünü kopyalıyorum, sonrasında efiyi çıkar diyip hdd mount ediyorum system diye bir bölümü bilgisayarımdan görüyorum ama içerisinde hiç bir şey yok. Dual boot windows 8.1 ve mavericks 10.9.5 kurarkende aynı sorunu yaşadım ve konusu forumda hala açık onunla ilgili bir yardımınızı rica edebilir miyim?

Güvenli modda EFI bölümü Mount edilemez. UEFI kurulumlarda EFI bölümünü Mount edebilirsiniz. UEFI kurmadıysanız Mount edemezsiniz. Zaten UEFI kurduysanız Mount etmenize bile gerek yok. Güncel Clover indirip ve UEFI seçip kurun.

Güvenli modda EFI bölümünü mount etmeye çalışmadım zaten. Ayrıca güvenlik mod ile sistem açıldığında usb vs görmüyordu galiba. Kurulumu yaptıktan sonra masaüstü gelmemişti maverickste o yüzden önce -x komutu ile oturum açıp kullanıcı bilgilerini girdikten sonra masaüstü ekranına geldim. Sonra ise reset atıp -x komutunu kullanmadan oturum açabiliyorum. USB vs'leri görebiliyor sistem ama Mount EFI HDD'yi seçtiğimde açılan bölümün içerisinde hiç bir şey görünmüyordu. Acaba gizli dosya felan olabilirmi oradakiler bu sorunu hem yosemite hem de mavericks kurulumlarında yaşadım. Bi de benim notebooktaki sistemde cihazı aldığımda zamanda gelen gömülü sistem vardı. Hani o var içesinde ben onu 8.1 e güncelledim acaba bununla alakalı bir durum varmıdır?

şu resimlerde görebilirsiniz önce usb mount edip masaüstüne gelen EFI bölümünden clover dosyasını masaüstüne kopyalayıp EFI bölümünü çıkar dedikten sonra EFI hdd mount ediyorum resimlerde olduğu gibi SYSTEM olarak gelen bölümün içerisinin boş olduğu görülmektedir ?

SAM_0812 (1056 x 704).jpg

SAM_0813 (1056 x 704).jpg

SAM_0814 (1056 x 704).jpg
SAM_0815 (1056 x 704).jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı