Samsung Odyssey G3 24' 165Hz kullanan var mı?

Bütçe
3000-3500

EagleJK

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Monitör
Samsung odyssey g3 24' 165hz
Samsung Odyssey G3 almayı düşünüyorum bayağı kötüleyenler olmuş aramızda aktif olarak kullanan ya da uzun bir süre kullanmış olan birisi var mı?

Ghosting problemi var mı?

Çoğu giriş segment VA panelde olduğu gibi Samsung'ta da var. Ben rekabetçi oyun oynamadığım için ghosting olayını umursamıyorum sadece. Yani hızlı iş yapmıyorum oynadığım en büyük oyun RDR2 GTA 5 veya Skyrim falan onda da rahatsız olmadım ama dediğim gibi ikinci monitör olarak kullanıyorum bazen oyunlarda siyah bulaşmaya denk geliyorum ancak oyunu oynamama engel olan bir şey değil. Şöyle şeyler duyabilirsin, işte ayarlardan menüsünden Türkçe dil seçeneği varmış evet var Türkçe yaptığın zaman oyun ayarları diye bir bölüm var response time yani yanıt süresini arttırıp azaltabiliyorsun. Sanırım oyun monitörü diye pazarlamalarının sebebi de bu ama en hızlı seçeneğe de getirsen sorun çözülmüyor panel her türlü o konuda farkını belli ediyor. Blurr azalıyor ancak gölgelenme olduğu gibi duruyor rekabetçi oyun için alacaklar uzak dursun. Yukarıdaki m. Clk muhtemelen rekabetçi oyun oynamıyor. Gölgelenme ve siyah bulaşma ghosting ile benzer şeyler. Forumda çoğu insan VA panel hayatında muhtemelen kullanmadı yani ghosting durumu bir nevi abartılıyor çünkü TN ve IPS paneller çok daha hızlılar dolayısıyla ghosting yapmıyorlar ve ilk defa VA panel gören biri şok oluyor haliyle ancak haksızlar da demiyorum ancak gözüm bu duruma alışabiliyor. Benim kullanıcı deneyimim bu yönde.

Son düzenleme:
Samsung Odyssey G3 almayı düşünüyorum bayağı kötüleyenler olmuş aramızda aktif olarak kullanan ya da uzun bir süre kullanmış olan birisi var mı?

Tam bir ghosting canavarı bulaşmayın, bunlardan birini alın:

Yeni konular

Geri
Yukarı