Samsung Odyssey G3 nasıldır?

Kötüdür. Alınmaz. Ghosting bombası ve görüntü kalitesi de kötü. Yorumları yapanların yüksek ihtimal ilk monitörleri bu monitör. Aynı fiyatra farklı bir modele geçse çağ atlar ama farkında değil. Fiyatına da değmez. Bütçe söyle öneri yapalım.

Arkadaşlar fiyatına göre değerlendirelim bu fiyat bandında https://www.hepsiburada.com/samsung...f-p-HBCV000016HL8L?url_src=and-product-detail bu monitör nasıl? Yorumları da iyi sizce alınır mı?

Bu forumda bu modelin hataları abartılıyor çünkü eski kasaları hakkında forumda sorun konuları açıldı ama yeni kasalar daha az problemli ayrıca bu fiyata artık 144 Hz pivot bir monitör kalmayacak. Zaten G3 alanlar genelde ghostu takmayanlar yani pivot özelliği ve uygun fiyatı için alıyorlar. VA paneller arasında bu bütçede ghost ve siyah bulaşma olmayan panel bulamazsınız dolayısıyla bu sorunları kabul ederek alıyorsunuz. İster önerilsin ister önerilmesin bu model çok satanlarda her türlü olacak Samsung bunu üretmeye devam edecek değişen şey sadece fiyatı olacak. Zaten bu monitörün ghost gibi problemlerini her yer de hatta çoğu VA panel monitörde bulabilirsin.

Arkadaşlar fiyatına göre değerlendirelim bu fiyat bandında https://www.hepsiburada.com/samsung...f-p-HBCV000016HL8L?url_src=and-product-detail bu monitör nasıl? Yorumları da iyi sizce alınır mı?

Ben 2. ekran olarak kullanmayacağım veya pivot gerekli değil FPS oyunu oynuyorum dersen alternatiflerine yönel. Pivot özelliği ve derin siyahlar isteyenler özellikle ergonomide segmentine göre çok önde olduğundan bana kalırsa bahsettiğim kişiler için önerilebilir.

Benim tavsiyem 600-700 TL daha arttırma şansın olursa bütçeyi hiç düşünmeden bu monitörü alman

IPS candır gerçekten. Kullanım keyfi veriyor en başta. Pivot özelliği de olmayıversin bence. Bu monitör Vesa destekliyor mu bilmem ama eğer destekliyorsa ilerde bir ayak çözersin kampanyadan vs.

Benim tavsiyem 600-700 TL daha arttırma şansın olursa bütçeyi hiç düşünmeden bu monitörü alman.

IPS candır gerçekten. Kullanım keyfi veriyor en başta. Pivot özelliği de olmayıversin bence. Bu monitör VESA destekliyor mu bilmem ama eğer destekliyorsa ileride bir ayak çözersin kampanyadan vs.

İnsan pivot özelliği olmayan odun gibi bir IPS paneldende pivota geçince bir rahatlıyor öyle deme. Tabii alıcıya bağlı bir durum yine de.

Kötüdür. Alınmaz. Ghosting bombası ve görüntü kalitesi de kötü. Yorumları yapanların yüksek ihtimal ilk monitörleri bu monitör. Aynı fiyatra farklı bir modele geçse çağ atlar ama farkında değil. Fiyatına da değmez. Bütçe söyle öneri yapalım.

Kardeşim VA panel, yapısı gereği hantal bir panel. Bir de üstüne yüksek yenileme hızları eklenince panel tepkime süresi doğal olarak yetişemiyor. Ondan dolayı 120 Hz ve üstü VA monitörlerde %98 ihtimalle Black smearing ya da ghosting görülür. Senin deyişinle VA paneller çöptür bende hayatımda 4 farklı panel monitör kullanmış biri olarak sana söylüyorum ki daha önce IPS paneller bu kadar gelişmiş değillerdi dolayısıyla onlarda ghosting bombasıydı canlı canlı yaşadım böyle 60 Hz monitörlerden 144 Hz VA panel monitöre geçersen sende yorum yapabilirsin. Yani o üründe fazla pozitif yorum bu yüzden yapılıyor. TN panellerin rengi ise hiç hoş değil.

Bu incelememi okumanı tavsiye ederim: İnceleme: Samsung Odyssey G3 LS24AG320NUXUF 24

Son düzenleme:

Geri
Yukarı