Samsung Odyssey G4 alınır mı?

Bütçe
6000
Odyssey g4 pek inceme yapılmamış youtube’ta yabancı inceleme videosu bir kaç tane var, yorumları da olumsuz değil. Ben bugün vatanbilgisayar’dan sipariş verdim.
Alienware aw2521hf modeline baktım, itopya’da gözüküyor ama stok bitmiş, n11’de 8000 tl fiyatı var samsung’tan 2000 tl pahalı ve başka satan da yok.
İlk baktığım asus vg249qm modelinde sadece 280 hz farkı var en ucuzu 6300 vatanbilgisayar’da stok yok(diğer satıcılarda 7000-7500 tl civarı olduğu için sadece vatanpc’den örnek veriyorum).
Burdaki arkadaşlar samsun için facia, kronik felan yazmışlar monitör geldiğinde umarım pişman olmam.
Samsung odyssey g4 kullanan varsa bizi aydınlatsın gerçekten sorunluysa sipariş gelmeden iptal edebileyim.
Merhaba monitör elinize ulaştı mı? deneyimleriniz nasıl ?

Odyssey G4 pek inceme yapılmamış YouTube'ta yabancı inceleme videosu birkaç tane var, yorumları da olumsuz değil. Ben bugün Vatan Bilgisayar'dan sipariş verdim.
Alienware AW2521HF modeline baktım, İtopya'da gözüküyor ama stok bitmiş, N11'de 8000 TL fiyatı var Samsung'tan 2000 TL pahalı ve başka satan da yok.
İlk baktığım ASUS VG249qm modelinde sadece 280 Hz farkı var en ucuzu 6300 Vatan Bilgisayar'da stok yok(diğer satıcılarda 7000-7500 TL civarı olduğu için sadece Vatan PC'den örnek veriyorum).
Buradaki arkadaşlar samsun için facia, kronik falan yazmışlar monitör geldiğinde umarım pişman olmam.
Samsung Odyssey G4 kullanan varsa bizi aydınlatsın gerçekten sorunluysa sipariş gelmeden iptal edebileyim.

Merhaba monitörü denediniz mi? Nasıl acaba? bende almayı düşünüyorum.

Merhaba monitör elinize ulaştı mı? deneyimleriniz nasıl ?

Merhaba monitörü denediniz mi? Nasıl acaba? bende almayı düşünüyorum.
Merhaba, evet 2 hafta oldu sanırım. Elime ulaştığında hemen piksel testi yaptım ve hiç ölü piksel çıkmadı. Monitörün kutusundan çıkan HDMI kablosu 240 hz destekliyor ancak, G-sync desteklemiyor. https://www.akakce.com/displayport-...ort-1-4-kablo-entdp1420-fiyati,957491852.html

Bu kabloyu araştırarak aldım tavsiye ederim.
Kasayı 2. el aldığım için, monitörü fazla test edecek oyun ve program kullanamadım henüz, sadece pubg’de yüksek ayarlarda oynadım 200 fps leri çok rahat verdi. Gölgelenme veya yırtılma gibi olaylar yaşamadım. Genel olarak memnunum monitörden tavsiye ederim. Fiyatı biraz yükselmiş vatanbilgisayardan 6000 tl almıştım.

Bu arada aldığım kasada ana bileşenler; z390 p.gaming anakart, sıvı soğutmalı i7 9700k işlemci, gtx 1660ti 6gb oc ekran kartı.
M2 ssd siparişi verdim onu bekliyorum, temiz win11 kurup detaylı test yaparsam tekrar deneyimlerimi paylaşırım.

Hayırlı olsun. Memnun olmanıza sevindim. Ben de araştırıyorum G-Sync özelliği benim için önemli. Şu an bütçeme göre (5k-8k civarı) bu monitör ve ASUS VG259QM monitörü gözüme kestirdim. ASUS için olumlu yorumlar okudum ama Samsung için yorum henüz yoktu siz cevap verene kadar teşekkür ederim. Samsung tercih edersem belirttiğiniz kabloyu da alacağım.

Merhaba, evet 2 hafta oldu sanırım. Elime ulaştığında hemen piksel testi yaptım ve hiç ölü piksel çıkmadı. Monitörün kutusundan çıkan HDMI kablosu 240 Hz destekliyor ancak, G-Sync desteklemiyor. https://www.akakce.com/displayport-...ort-1-4-kablo-entdp1420-fiyati,957491852.html

Bu kabloyu araştırarak aldım tavsiye ederim.
Kasayı 2. el aldığım için, monitörü fazla test edecek oyun ve program kullanamadım henüz, sadece PUBG'de yüksek ayarlarda oynadım 200 FPS'leri çok rahat verdi. Gölgelenme veya yırtılma gibi olaylar yaşamadım. Genel olarak memnunum monitörden tavsiye ederim. Fiyatı biraz yükselmiş Vatan Bilgisayar'dan 6000 TL almıştım.

Bu arada aldığım kasada ana bileşenler; Z390 p. Gaming anakart, sıvı soğutmalı i7 9700K işlemci, GTX 1660 Ti 6 GB OC ekran kartı.
M.2 SSD siparişi verdim onu bekliyorum, temiz Windows 11 kurup detaylı test yaparsam tekrar deneyimlerimi paylaşırım.

Ghostıng testı yaptın mı ufo test? Ben de alacağım.

Hayırlı olsun. Memnun olmanıza sevindim. Ben de araştırıyorum G-Sync özelliği benim için önemli. Şu an bütçeme göre (5k-8k civarı) bu monitör ve ASUS VG259QM monitörü gözüme kestirdim. ASUS için olumlu yorumlar okudum ama Samsung için yorum henüz yoktu siz cevap verene kadar teşekkür ederim. Samsung tercih edersem belirttiğiniz kabloyu da alacağım.

Hocam aldin mi? Ben de Samsung G4 ve ASUS VG259QM arasindayim, 1K daha ucuz G4 ghosting yoksa G4 alacağım ama testini bulamadim. Acaba 2K'yi cebe koyup 180Hz MSI mi alsam diye de duşunuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Odyssey serisi bence tamamen bir hüsran değil. G5 27inç 2K olan monitörü kullanıyorum lakin abartılan kadar bir ghosting bana kalırsa yok. Oyun oynamanızı engelliyor diyemem lakin rekabetçi oynuyorsanız FPS tarzı oyunları almamanızı öneririm. Genel kullanımda, ben her türlü oyun oynayan birisiyim, bir sıkıntı çıkartmıyor lakin dediğim gibi ghosting var ve FPS oyunu oynuyorsanız evet bir seviyeye kadar gelirsiniz ama en üst seviyelere çıkmak istiyorsanız zaten 240Hz bir monitör daha iyi olacaktır. Bence eye saver modu, izlerken kullanılan modlar olsun ve yazıyor mu bilmiyorum ama 4K 60FPS olarak da alabiliyorsunuz ki ne kadar kullanmak istersiniz onu ben bilemem bence alınabilir bir monitör ve yetkili servis bakımından herhangi bir sıkıntı çıkarmayan kaliteli bir markanın monitörü. Alternatifler olarak 240Hz Gamepower'ın IPS 27inç olan bir monitörünü kullandım lakin kendi monitörümü 120FPS olarak kullanmama rağmen asıl monitörüme göre bana hiç rahat bir deneyim sağlamadı Valorant'ta hatta yer yer daha çok rahatsız oldum başım döndü. Gamepower gibi kalitesiz bir markanın 240Hz monitörünü almaktansa tercih edilebileceğini düşünüyorum ve muadillerine göre gözle görülen derecede düşük bir fiyattaysa en azından G5'in alınabileceğini düşünüyorum. Odyssey serisi en iyi seri olmayabilir ama karşılaştırılan monitörlerden düşük bir fiyattaysa gözle görülür bir şekilde kesinlikle alınabilir G3 dışında.
Kısa bir ekleme:
Bu monitörü denemediğim için kendi serisinden olan bir monitör üstünden akıl yürüttüm ve olabileceği seviyeyi düşündüm. Ghosting bence bu monitörde (G4’ten bahsediyorum.) yoktur zaten de ne alaka demeyin hemen. Ben sadece Odyssey serisini duyunca direkt alınmaz yargısını kendi deneyimlerimle kırmaya çalıştım.

Hocam aldin mi? Ben de Samsung G4 ve ASUS VG259QM arasindayim, 1K daha ucuz G4 ghosting yoksa G4 alacağım ama testini bulamadim. Acaba 2K'yi cebe koyup 180Hz MSI mi alsam diye de duşunuyorum.
Asus VG259QM siparişi verdim dün akşam hepsiburada da 6399 tl di. Kargoya verilmiş İnşAllah memnun kalırım.

ASUS VG259QM siparişi verdim dün akşam Hepsiburada'da 6399 TL di. Kargoya verilmiş inşallah memnun kalırım.

Kanka bende G4 ile VG259QM ile arada kaldim 259qm 1 tane kaldi 6400e Samsung G4 5300e indirimde Sinerji'de. Şu an billemedim çok kararsizim hangisini alsam 1K daha ucuz G4?

Odyssey serisi bence tamamen bir hüsran değil. G5 27inç 2K olan monitörü kullanıyorum lakin abartılan kadar bir ghosting bana kalırsa yok. Oyun oynamanızı engelliyor diyemem lakin rekabetçi oynuyorsanız FPS tarzı oyunları almamanızı öneririm. Genel kullanımda, ben her türlü oyun oynayan birisiyim, bir sıkıntı çıkartmıyor lakin dediğim gibi ghosting var ve FPS oyunu oynuyorsanız evet bir seviyeye kadar gelirsiniz ama en üst seviyelere çıkmak istiyorsanız zaten 240Hz bir monitör daha iyi olacaktır. Bence eye saver modu, izlerken kullanılan modlar olsun ve yazıyor mu bilmiyorum ama 4K 60FPS olarak da alabiliyorsunuz ki ne kadar kullanmak istersiniz onu ben bilemem bence alınabilir bir monitör ve yetkili servis bakımından herhangi bir sıkıntı çıkarmayan kaliteli bir markanın monitörü. Alternatifler olarak 240Hz Gamepower'ın IPS 27inç olan bir monitörünü kullandım lakin kendi monitörümü 120FPS olarak kullanmama rağmen asıl monitörüme göre bana hiç rahat bir deneyim sağlamadı Valorant'ta hatta yer yer daha çok rahatsız oldum başım döndü. Gamepower gibi kalitesiz bir markanın 240Hz monitörünü almaktansa tercih edilebileceğini düşünüyorum ve muadillerine göre gözle görülen derecede düşük bir fiyattaysa en azından G5'in alınabileceğini düşünüyorum. Odyssey serisi en iyi seri olmayabilir ama karşılaştırılan monitörlerden düşük bir fiyattaysa gözle görülür bir şekilde kesinlikle alınabilir G3 dışında.
Kısa bir ekleme:
Bu monitörü denemediğim için kendi serisinden olan bir monitör üstünden akıl yürüttüm ve olabileceği seviyeyi düşündüm. Ghosting bence bu monitörde (G4'ten bahsediyorum.) Yoktur zaten de ne alaka demeyin hemen. Ben sadece Odyssey serisini duyunca direkt alınmaz yargısını kendi deneyimlerimle kırmaya çalıştım.

G3 gibi kotu değildir bence G4 de yine de çok kafam karişti 1100 fazla vermek saçma geliyor VG259QM'ye.

Knk bende g4 ile vg259qm ile arada kaldim 259qm 1 tane kaldi 6400e samsung g4 5300e indirimde sinerjide şuan billemedim çok kararsizim hangisini alsam 1k daha ucuz g4
İlk başta ben de vg259qm bakıyordum satın alacak güvenilir mağaza bulamadım, bulsam da stok yoktu. Samsung G4 ü vatanbilgisayar internet sitesinden aldım, çünkü sorun çıkarsa mağazadan iade edilebiliyor. IPS panel olması benim için önemliydi DP kablosuyla bağlayınca da G-sync özelliği de sunuyordu. Sadece ölü piksel testi yaptım. Pubg yüksek ayarlarda sıkıntı olmadı 200 fps rahatlıkla verdi. Ghosting testi ve ufo testi yapmadım daha 2 hafta oldu alalı test edecek vaktim de olmadı. 1-2 gün içinde win11 temiz kurulum yapıp uygulama ve oyunları yükledikten sonra anca diğer testleri yapabilirim. Sonuçları paylaşırım sizlerle.
Bazı arkadaşlar TN panel ve VA panelde yaşanan kronik sıkıntılardan dolayı samsung alınmaz demiş ama ben bu ıps panelde sıkıntı yaşamadım ve yaşamayacağımı düşünüyorum.

İlk başta ben de VG259QM bakıyordum satın alacak güvenilir mağaza bulamadım, bulsam da stok yoktu. Samsung G4'ü Vatan Bilgisayar internet sitesinden aldım, çünkü sorun çıkarsa mağazadan iade edilebiliyor. IPS panel olması benim için önemliydi DP kablosuyla bağlayınca da G-Sync özelliği de sunuyordu. Sadece ölü piksel testi yaptım. PUBG yüksek ayarlarda sıkıntı olmadı 200 FPS rahatlıkla verdi. Ghosting testi ve ufo testi yapmadım daha 2 hafta oldu alalı test edecek vaktim de olmadı. 1-2 gün içinde Windows 11 temiz kurulum yapıp uygulama ve oyunları yükledikten sonra anca diğer testleri yapabilirim. Sonuçları paylaşırım sizlerle.
Bazı arkadaşlar TN panel ve VA panelde yaşanan kronik sıkıntılardan dolayı Samsung alınmaz demiş ama ben bu IPS panelde sıkıntı yaşamadım ve yaşamayacağımı düşünüyorum.

Hocam ufo test yapip fotoğraf atamaz misin, 1dk bile sürmez? Ben şimdi alacağım da kafamdaki soru işareti gider en azindan.

Geri
Yukarı