Samsung Odyssey G5 LS27CG510EUXUF nasıldır?

Bütçe
5.500
IPS'te ghosting oranı o kadar azdır ki genelde fark edilmez. Her şekilde IPS önerimdir.
IPS'lerin siyah kalitesi düşük olduğu için VA panel tercih edenlere saygım sonsuz ama ghostinge katlanılmaz.

Hocam aldmış olduğum monitör iade oldu. Onun yerine bunu almayı düşünüyorum şu an fiyatı 8.250 TL iş yapar mı?

Daha pahalı gözüküyor.

1701961196254.png

Bak.

HB'den link koymuştun o yüzden diğer satıcıların fiyatlarına bakmamıştım. Bu haliyle bu monitör çok uygun. Ebrar satıcısından bir şey almadım nasıldır bilemem. Monitör iş görür. Bu monitörün QD'li hali daha çok önerim oluyordu ama o stok sıkıntısı çekiyor.
24 inç 2K düşünürsen AOC 23.8" Q24G2A/BK 165Hz 1ms HDMI DP AdaptiveSync QHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA şuna da bir göz atabilirsin.

HB'den link koymuştun o yüzden diğer satıcıların fiyatlarına bakmamıştım. Bu haliyle bu monitör çok uygun. Ebrar satıcısından bir şey almadım nasıldır bilemem. Monitör iş görür. Bu monitörün Qd'li hali daha çok önerim oluyordu ama o stok sıkıntısı çekiyor.
24 inç 2K düşünürsen AOC 23.8" Q24G2A/BK 165Hz 1ms HDMI DP AdaptiveSync QHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA şuna da bir göz atabilirsin.

Nedense 24 düşünmedim hiç. Qd olanı bu mu?

Nedense 24 düşünmedim hiç. Qd olanı bu mu?

Evet. Satıcılara dikkat et yalnız. Büyük firmalardan almak daha iyidir. Fakat onlarında bütçesi yüksek. 10K bandındaydı bu monitör. Stoklar azalınca değere bindi.

Bak ne diyorum sana, gözlerinle görsen bile inanma. 🤣
Paralel evrenlerde ki halim bile kullanmıyordur.

Deneyim deneyimdir iyisi de olsa kötüsü de. Yani Ghosting'in ne demek olduğunu deneyimlemek isteyenler için çok iyi bir monitör bence. 🤗🙄

G3 serisini kullanıyorum doğru iyi monitör değil ama G5 iyi monitör bu fiyata bedava.

G3 önermeyip G5 önermekte iyiymiş Sadece birazcık fark vardır ghosting testleri arasında o kadar...

Son düzenleme:
Ben olsam aynı bu şekilde yapardım.

Overshoot, VA panel kullanılan G9'da var diye biliyorum. Benim aklımdaki model OLED panelli. Linkteki ürün iyi midir sizce? Bu fiyat bandında öneriniz var mı?

Samsung Odyssey G9 G93SC LS49CG934SUXUF 49” 0,03 ms 240Hz FreeSync Premium Pro OLED QHD Curved Gaming (Oyuncu) Monitör - incehesap.com

Samsung bütün Panellerde VA palenl kullanıyor da. G9ların hepsi OLED olması lazım. Bazı yerlerde VA yazıyor. Hem VA hem OLED olabiliyor mu ekran anlamadım. VA'nın OLED'i diye bir şey mi var.

Geri
Yukarı