Samsung Odyssey G7 27" alınır mı?

Merhaba ben de gelen hafta Samsung G7 27 aldım. Ekran kartı 2070 Max Q ancak laptopta DP girişi yok ben de HDMI ile 2K ve 144 Hz ayarlarında kullanıyorum. Şimdi şöyle bir sıkıntı var Valorant oynarken yaklaşık 10-15 dak da bir ekranda dalgalanma oluyor.
2K ve 120 Hz'de dener misiniz?

Denedim hatta 60 Hz olarak da denedim ancak yine oldu.. sanki dün sıklığı biraz artmış gibi geldi.. hafta içi 3080 ekran kartı ve i11 işlemcisi olan bir laptopta DP kablo ile 240 Hz deneyeceğim..NVIDIA experience da ekran kaydı aldığımda replayde farkedilmiyor..Nette görebildiğim kadarıyla benzer bir problem göremedim..haliyle şimdiden iade opsiyonunu düşünmeye başladım..alternatif olarak bana öneriniz ne olur

Selamlar, hocam monitörün son güncel versiyonu nedir? Nereden güncelleniyordu? Bu arada bildiğim kadarıyla sizde 2 tane vardı bundan, halen kullanıyor musunuz? :)
27" olanını halen kullanıyorum. Hatırlamıyorum ben de Samsung sitesindeydi.

27" olanını halen kullanıyorum. Hatırlamıyorum ben de Samsung sitesindeydi.
Sende 1 tane 27 İnç olanı vardı zaten, o 4binlik fırsatta bir tane daha aldıydın. Ondan 2 tane var diye hatırlıyorum. :)) Akrabaya aldık bundan da bende hatırlamıyorum monitör sürücülerini nereden indiriyorduk. Bundaki versiyon nosu :1011,0 gözüküyor. Güncel mi değil mi, değilse nereden güncelleniyor falan gibisinden sana sormak istedim. Bu monitörde en tecrübeli sensin benim hatırladığım. :) Yazın bende birkaç defa almıştım ama ışık sızması hepsinde vardı vazgeçmişti. Şimdi akrabaya aldık, onda da 4 köşede çok hafif bir sızma var. Sanırım bu seride sızma yok denilecek monitör yok. Ben 4 defa denediydim, 1 tanede akrabaya aldık onda var. Lakin sızma diğer monitörlerden çok çok iyi, ben ne marka monitörler görmüştüm sızmalı olan bu neyki..

Sende 1 tane 27 İnç olanı vardı zaten, o 4binlik fırsatta bir tane daha aldıydın. Ondan 2 tane var diye hatırlıyorum. :)) Akrabaya aldık bundan da bende hatırlamıyorum monitör sürücülerini nereden indiriyorduk. Bundaki versiyon nosu :1011,0 gözüküyor. Güncel mi değil mi, değilse nereden güncelleniyor falan gibisinden sana sormak istedim. Bu monitörde en tecrübeli sensin benim hatırladığım. :) Yazın bende birkaç defa almıştım ama ışık sızması hepsinde vardı vazgeçmişti. Şimdi akrabaya aldık, onda da 4 köşede çok hafif bir sızma var. Sanırım bu seride sızma yok denilecek monitör yok. Ben 4 defa denediydim, 1 tanede akrabaya aldık onda var. Lakin sızma diğer monitörlerden çok çok iyi, ben ne marka monitörler görmüştüm sızmalı olan bu neyki..
Bir tane daha almıştım ancak iade ettim onu. 1009.3 benim sürüm, 1011.0 en günceli sanırsam. Bir ara NEO G9 almak istiyorum acaba onda da çıkacak mı sızma.

Bir tane daha almıştım ancak iade ettim onu. 1009.3 benim sürüm, 1011.0 en günceli sanırsam. Bir ara NEO G9 almak istiyorum acaba onda da çıkacak mı sızma.
Neo 8'de gözüm var ama 20k'dan fazla gelir onunda fiyatı. Yeni gelecek monitörler var ama onlarda pahallı olacak sanırım. G7 şuan için bu klasmanda en iyilerden birisi.
Yeni çıkacak Mini Ledli monitörler ne kadara satılır?

@Yiğit KAMURAY
Hocam bahsettiğim sayfayı buldum, hatta çok güncel bir firmware var. Yalnız yapamadım, denildiği gibi usb fat32 formatında formatladım, içine dosyayı attım ve monitörün 1 numaralı usb girişinden taktım. Usb algıladı lakin güncelleme dosyasını görmüyor.🤔

27" Odyssey G7 1000R Kavisli Oyun Monitörü | Samsung Destek TR

Son düzenleme:
Hocam bahsettiğim sayfayı buldum, hatta çok güncel bir firmware var. Yalnız yapamadım, denildiği gibi usb fat32 formatında formatladım, içine dosyayı attım ve monitörün 1 numaralı usb girişinden taktım. Usb algıladı lakin güncelleme dosyasını görmüyor.🤔
Eski bir USB bellek ile deneyin eğer varsa 2.0. Bu hata çok var bu modelde nedense çoğu belleği görüyor ama okumuyor.

Eski bir USB bellek ile deneyin eğer varsa 2.0. Bu hata çok var bu modelde nedense çoğu belleği görüyor ama okumuyor.
Eski değil de farklı bir USB ile denedim oldu. Enterasan bir durum, bunu daha önce anakart BİOS update olayında yaşamıştım. Her şeyi doğru yapıyorum ama bir türlü güncelleme olmuyordu. Farklı bir USB ile denedim o zaman olmuştu. Sende güncelle bak, seninki çok eski kalmış.

Bu arada birkaç sorum var ufak ufak, cevaplarsan sevinirim.☺️
- Black Equalizer değeri ne kullanıyorsun?
-Ekran boyutu sekmesi ne seçili olmalı?
-Dinamik Kontrast değeri ne seçili olması gerekiyor?
-PIP/PBP Modu ne oluyor?

Eski değil de farklı bir USB ile denedim oldu. Enterasan bir durum, bunu daha önce anakart BİOS update olayında yaşamıştım. Her şeyi doğru yapıyorum ama bir türlü güncelleme olmuyordu. Farklı bir USB ile denedim o zaman olmuştu. Sende güncelle bak, seninki çok eski kalmış.
Mesajı yazdıktan 5 dakika önce güncellemiştim linki görünce. :D
Bu arada birkaç sorum var ufak ufak, cevaplarsan sevinirim.☺️
- Black Equalizer değeri ne kullanıyorsun?
-Ekran boyutu sekmesi ne seçili olmalı?
-Dinamik Kontrast değeri ne seçili olması gerekiyor?
-PIP/PBP Modu ne oluyor?
-Şu anda 15 kullanıyorum zaman zaman 12-13'e indirdiğim zaman zamansa 20'ye kadar çıkardığım oluyor. Güzel ne geliyorsa onu kullan.
-Ekran boyutu sekmesi?
-Kapalı daha iyi şahsen.
-Ekranı ikiye bölüyor.

Geri
Yukarı