Samsung Odyssey G7 32" Monitörde Meydana Gelen Siyah Çizgiler

Leonard

Decapat
Samsung 32" Odyssey G7 model monitörümü alışımın 17. gününde YouTube üzerinde video izlerken bir anda ekranın alt kısmında birden çok siyah çizgiler oluştu. İnternette bu sorunu araştırdığımda bunun panel hatası olduğunu öğrendim. Samsung ile iletişime geçip iade isteğinde bulundum ancak forumda bu sorunu daha önceden tecrübe etmiş arkadaşlar olabileceğini düşündüğümden dolayı bir de burada konuyu açmak istedim. Bu tür bir sorunla karşılaşan tecrübe bir arkadaşlar varsa lütfen deneyimlerinizi ve iade sürecini benimle paylaşın. İlk defa monitör alıyorum ve pek bilgim yok açıkçası. Bu konuda beni bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    291,7 KB · Görüntüleme: 75
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    234,3 KB · Görüntüleme: 67
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    111,1 KB · Görüntüleme: 68
  • 4.jpeg
    4.jpeg
    33,8 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung 32" Odyssey G7 model monitörümü alışımın 17. gününde YouTube üzerinde video izlerken bir anda ekranın alt kısmında birden çok siyah çizgiler oluştu. İnternette bu sorunu araştırdığımda bunun panel hatası olduğunu öğrendim. Samsung ile iletişime geçip iade isteğinde bulundum ancak forumda bu sorunu daha önceden tecrübe etmiş arkadaşlar olabileceğini düşündüğümden dolayı bir de burada konuyu açmak istedim. Bu tür bir sorunla karşılaşan tecrübe bir arkadaşlar varsa lütfen deneyimlerinizi ve iade sürecini benimle paylaşın. İlk defa monitör alıyorum ve pek bilgim yok açıkçası. Bu konuda beni bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Geçmiş olsun. Bu monitör çok büyük olduğu için taşıma esnasın da sanırım hasar alıyor. Aynı sorunu yaşayan başka kişiler de olmuş. İade süreçi zorlu geçmişti. Garanti paneli ücretli tamir edegini falan söylemiş. Neredeyse monitör parası kadar. Ama ürün sahibin ısrarları sonucunda yeni ürüne kavuşmuştu o konuyu bulursanız size belki yardımı dokunabilir. Ben şu an link bulamıyorum.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Yabancı forumlarda bu konuyu araştırdım. Sorunun çoğunlukla panelin hatalı olmasından kaynaklı olduğunu yazmışlar. Ben teknik servisle de görüştüm. Siyah çizgi dediğim anda panelin değişmesi lazım dedi. Tüketici hatası olduğunu sanmıyorum daha çok ayıplı mal benim anladığım kadarıyla. İnternette dediğim gibi bu sorunla karşılaşan çok ancak bu modelde karşılaşan bulamadım. Sanırsam biraz da şans meselesi gibi. Eğer unutmazsam buraya tekrardan yaşanan gelişmeleri yazacağım ki alacak ya da bu sorunla ileride karşılaşabilecek arkadaşlar için tecrübe olsun.
Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Yabancı forumlarda bu konuyu araştırdım. Sorunun çoğunlukla panelin hatalı olmasından kaynaklı olduğunu yazmışlar. Ben teknik servisle de görüştüm. Siyah çizgi dediğim anda panelin değişmesi lazım dedi. Tüketici hatası olduğunu sanmıyorum daha çok ayıplı mal benim anladığım kadarıyla. İnternette dediğim gibi bu sorunla karşılaşan çok ancak bu modelde karşılaşan bulamadım. Sanırsam biraz da şans meselesi gibi. Eğer unutmazsam buraya tekrardan yaşanan gelişmeleri yazacağım ki alacak ya da bu sorunla ileride karşılaşabilecek arkadaşlar için tecrübe olsun.
Teknik servis yaklaşık dört gün sonra beni arayıp problemin panelde olduğunu ve yenisinin istendiğine dair (ben bu yönde istekte bulundum) talep oluşturduklarını belirti. Beş iş gününün ardından sonra kendilerini aradığımda talebin beşinci gün Samsung tarafından onayladığını söylediler. Yeni ürün de 5-10 gün içerisinde gelecekmiş ancak ürün taşınabilir kategorisine girdiğinden dolayı servisten kendim almam gerekiyormuş. Bunun da bilgisini vermiş olayım. Böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlara da şimdiden geçmiş olsun. Umarım yazdıklarım sizlere yardımcı olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı