Samsung Odyssey Neo G7 43" vs Dell G3223Q 32″

mukon

Hectopat
Hangi monitörü tercih etmeliyim sizce? Şu an 27" kullanıyorum ve küçük geliyor, uzaktan çalıştığım için sürekli bilgisayar başındayım. Hem oyun hem iş olarak hangisi?

Samsung monitörlerin 27" ve 32" olanları neden 43"den daha ucuz?

Hangi monitörü tercih etmeliyim sizce? Şu an 27" kullanıyorum ve küçük geliyor, uzaktan çalıştığım için sürekli bilgisayar başındayım. Hem oyun hem iş olarak hangisi?

Samsung monitörlerin 27" ve 32" olanları neden 43"den daha ucuz?
Samsung bu konularda DELL'e nazaran daha iyi bildiğim kadarıyla.

G7 kronik sorunlu tavsiye etmem.
Titreme sorunu var.
Dell boyut olarak ufak kalıyor ama görüntü kalitesi olarak çok başarılıdır.

Eğer UW monitör düşünürsen tavsiye ederim. İyi bir çalışma ortamı sunuyor.
evet samsung G7 hakkında çok olumsuz nokta var, özellikle tam olarak monitör gibi değil sanki tv ye benzer monitör gibi diyenler var. local dimming sorunu var diyende var.

UW ler evet çalışma ortamım için çok iyi, ama çalışma bitip oyun oynamak istediğimde ve bunu konsolumdan yapmak istediğimde UW ler konsol için sıkıntılı oluyor maalesef. Şuan 2 monitör kullanıyorum biri 27" diğeri 23.8" ikiside 1080p. artık değiştireyim diyorum, 27" küçük geliyor keza 32" ye geçtiğimde çok bir değişiklik hissetmeyeceğimden eminim. 43" lere baktığımda aorus ve G7 var. aorus un fiyatı çok arttı, G7 nin mini-led olması çok cezbediyor beni. ama sorun yaşayanda çok memnun olanda.

Evet Samsung G7 hakkında çok olumsuz nokta var, özellikle tam olarak monitör gibi değil sanki TV'ye benzer monitör gibi diyenler var. Local dimming sorunu var diyende var.

Maalesef ki aradığın kriterde monitörler kısıtlı. Çoğu UW monitöre kaçıyor. Hiç konsolda UW monitör tecrübem olmadı o yüzden sorun çıktığı kısmına yorum yapmayacağım.
Normalde konsol olmasa işin içinde tam aradığınız monitör tipi UW oluyor.

G7 almak kumar oynamak olacak. Alır memnun kalırsınız ama aradan 2 sene geçer sorunlar başlar. 20K paranın elinizde patlaması hoş olmaz. Samsung'un mühendisleri bu işi ciddiye almıyor. Bu yüzden Samsung olumsuz eleştirilerin hep ortasında kalacak.

evet direkt UW bana yarıyor ama konsol olunca ondan çekiniyorum maalesef görüntü oturmuyor ekrana. samsung konusunda kesinlikle katılıyorum çünkü ilk lcd tv ler çıktığında samsung almıştım senesi dolmadan ortasında siyah şerit çıkmıştı. ondan sonra 2 tv mide lg aldım hala kullanıyorum. o yüzden samsung dan çekiniyorum. ürünün fiyatı hem uygun hem 32" ve 27" modellerinden daha ucuz bir gariplik vardır diyorum. sanırım g3223q ü alıcam bakalım. eğer UW lerden iyi bir şey yakalarsam UW alıp yanına 4k bi tv alır konsolu kullanırım. UW lerden önereceğiniz modeller neler ?

UWlerden önereceğiniz modeller neler?

İlk mesajımda MSI bir model önermiştim. İyi bir modeldir ve IPS'tir.
IPS UW monitörler pahalı oluyor. MSI iyi bir fiyat sunmuş.
Alternatif olarak Dell S3422DWG Monitör bunu öneririm.
Çok hızlı oyunlarda çok iyi akıcılık sunmayabilir ama görüntü kalitesi başarılıdır.

İlk mesajımda MSI bir model önermiştim. İyi bir modeldir ve IPS'tir.
IPS UW monitörler pahalı oluyor. MSI iyi bir fiyat sunmuş.
Alternatif olarak Dell S3422DWG Monitör bunu öneririm.
Çok hızlı oyunlarda çok iyi akıcılık sunmayabilir ama görüntü kalitesi başarılıdır.
evet şimdi farkettim, teşekkürler. MSI güzel duruyor inceleyeceğim

Yeni konular

Geri
Yukarı