Çözüldü Samsung QVO 1TB Çalışmıyor.

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

jfkforum

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Prodüktör
Merhaba, yeni aldığım Samsung QVO 1 TB Sata SSD çalışmıyor. Veri yolu çakışmasından şüphelenip M2'yi çıkardığımda QVO'yu görmeye başlıyor. Başka bir bilgisayarda da denedim ve sonuç aynı. Samsung SSD tek başına olmayınca ne BIOS ne Windows ne de Samsung yazılımı SSD'yi görmüyor. 2 adet farklı sata portu denedim sonuç aynı. BIOS ve tüm sürücüler güncel. Lütfen yardım edin. Teşekkürler iyi forumlar.

Son düzenleme:
Yeni aldığınız SSD'yi şuradaki portlardan birine bağlıyorsunuz değil mi?
aorus.jpg

Yeni aldığınız SSD'yi şuradaki portlardan birine bağlıyorsunuz değil mi?
Eki Görüntüle 505825
Evet diğer portları da denedim zaten. Şu an SSD her yerde gözüküyor. Bilgisayarım kısmı hariç. Yani kullanamıyorum Samsung Magician kendini açmıyor. Scanning for drive information kısmında kalıyor. Windows ise aygıt yöneticisinde SSD'nin varlığından haberdar. Ama bölüm atamıyor.
Kullandığınız M.2 portu ile SATA portu çakışıyor büyük ihtimalle.

Anakart kitapçığından kontrol edin.
Her portu denedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Burada benzer bir sorun yaşayan birisi nasıl çözdüğünü yazmış. BIOS pilini çıkartıp 30 saniye bekleyin, sadece görünmeyen SSD takılı olsun. Öyle deneyin. Benzer değil gerçi ama denemeye değer:)

Çözüm
Burada benzer bir sorun yaşayan birisi nasıl çözdüğünü yazmış. Bios pilini çıkartıp 30 saniye bekleyin, sadece görünmeyen ssd takılı olsun. Öyle deneyin. Benzer değil gerçi ama denemeye değer:)
Sorunu ilk baştaki arkadaş çözmüş aslında :) Disk yönetimini araştırdım ve hallettim. Artık Magician düzgün çalışıyor ve SSD okunuyor. Teşekkürler @enes.wtp

Bendede bu sorun var. TUF Gaming b450 anakartla bu diski kullanıyorum. 2 tane QVO var birini görmüyor, bazen görüyor bazen görmüyor. Takıp çıkarıyorum görüyor sonra kayboluyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Çözen arkadaş nasıl yaptığını anlatırsa belki faydası olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı