Samsung RAM alınır mı?

Tuncay Kantarcı

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
FBI ajanı
Yarın sipariş vereceğim. Ama kafama takılan soru sipariş edeceğim RAM PC3 - 10600s. Benim laptopta takılı olan RAM ise PC3 10700. uyumlu çalışır mı?
Alacağım RAM; Samsung M471B5273CH0-CH9 4 GB DDR3 1333 MHz CL9 Ram Fiyatları ve Özellikleri
Laptop; Satellite L750-1ML - Dynabook

RAM bilgi.PNG

RAM bilgi2.PNG

Yarın sipariş vereceğim. Ama kafama takılan soru sipariş edeceğim RAM PC3 - 10600s. Benim laptopta takılı olan RAM ise PC3 10700. uyumlu çalışır mı?
Alacağım RAM; Samsung M471B5273CH0-CH9 4 GB DDR3 1333 MHz CL9 Ram Fiyatları ve Özellikleri
Laptop; Satellite L750-1ML - Dynabook

Eki Görüntüle 1534831

Eki Görüntüle 1534832

Senin PC'ye uyup uymayacağı hakkında bir fikrim yok ama Samsung RAM alınır ben kullanıyorum gayet de güzel.

Senin bilgisayarına uyumlu olup olmadığını bilmiyorum ama ben Monster Abra A7 V11.1.2 laptopumda Samsung'un M471A1K43CB1-CTD model RAM'ini kullanıyorum ve gayet memnunum. Samsung'un RAM'leri genel olarak kaliteli oluyor bu yüzden alacaksan hiç düşünmeden alabilirsin.

Samsung modül olarak DDR3 RAM üretmiyor. Yani Samsung etiketi ile satılanların tamamı ya sahte ya da 2.el Çin'den kaçak gelmiş. Samsung sadece dram ya da çip olarak satış yapıyor.

Örnek

1664821005012.png

Samsung dram alıp üretim yapan bu marka var.

Başka ramde alabilirsin ama üstünde mutlaka 2Rx8 yazması gerek yoksa çalışmaz.

Samsung modül olarak DDR3 RAM üretmiyor. Yani Samsung etiketi ile satılanların tamamı ya sahte ya da 2.el Çin'den kaçak gelmiş. Samsung sadece dram ya da çip olarak satış yapıyor.

Örnek

Eki Görüntüle 1534880

Samsung dram alıp üretim yapan bu marka var.

Başka ramde alabilirsin ama üstünde mutlaka 2Rx8 yazması gerek yoksa çalışmaz.

Hocam pek anlamam bu işlerden ama vaktiniz var ise uyumlu bir RAM bakıp önerebilir misiniz?

Hocam pek anlamam bu işlerden ama vaktiniz var ise uyumlu bir RAM bakıp önerebilir misiniz?
Sahte olmayan uyumlu sıfır bir tek o link attığım ram var. 2.el üzerinde 2Rx8 yazan 4 GB ram'de alabilirsin sahte yada 2.el olduğu bilmeyip almaktansa direk 2.el almak daha mantıklı 500 lirada 4 gb ram'e vermek istemem ben şahsen. İş yapıyorsundur o laptopdan para kazanıyorsun işini sağlama almak için verirsin.

Sahte olmayan uyumlu sıfır bir tek o link attığım RAM var. 2.el üzerinde 2RX8 yazan 4 GB RAM'de alabilirsin sahte ya da 2.el olduğu bilmeyip almaktansa direk 2.el almak daha mantıklı 500 lirada 4 GB RAM'e vermek istemem ben şahsen. İş yapıyorsundur o laptoptan para kazanıyorsun işini sağlama almak için verirsin.

Hocam üzerinde bahsettiğiniz 2RX8 yazmıyor veya göremedim. Ama bundan başka iyi RAM yok. Bunu alacağım yarın.

Hocam üzerinde bahsettiğiniz 2RX8 yazmıyor veya göremedim. Ama bundan başka iyi RAM yok. Bunu alacağım yarın.

Buda sahte üretimden kalkalı 5-6 yıl oldu hatta.

Geri
Yukarı