Samsung S10+ vs. Xiaomi Mi 10T

Musa B.

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba, bugün sabah bir konu açmıştım öneri almak amacıyla. Samsung S20 FE´de karar kılmışken ekranındaki kronik sorunu öğrendim ve vazgeçtim. Benim ilk önceliğim kamera kalitesi, fotoğraf çekmeyi seven biriyim ve çektiğim fotoğrafları paylaşmayı da. S10+ şu an 5000₺ Mi 10T ise 5400₺. Arada 400₺ gibi az gözüken ama aslında fazla olan bir fark var. Kamera konusunda S10+ mı daha iyidir yoksa Mi 10T mi? Kullananlar varsa cihazın "+" ve "-"lerini söylerlerse çok memnun olurum. İnceleme videolarında söylenenlerle kullanıcının söyledikleri birbirini tutmayabiliyor. Bunu S20 FE´den anladım... Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
S20 FE kullanıyorum ve ekran işi şansa kalıyor biraz. Ben telefonda hiç bir sıkıntı yaşamadım dokunmatik ile ilgili. Okuduğun çoğu kullanıcı yorumu da telefonu alıp ekranı sıkıntılı denk gelip öfkelenen insanlardır. Ürünü direk kötülemeye başlıyorlar. Exynos versiyonu olmasına rağmen şuan 5300TL ye alınabiliyor. Snapdragon versiyonu olsa ne ala ama tr de bulmak çok sıkıntı. Cihazdan soğuduysan bir şey diyemem gerçi. Bir kaç başlıkta S20 FE ile ilgili deneyimleri paylaşmıştım technopat'ta araştırıp bakarsan yorumlarımı da okuyabilirsin. Olumlu bir kaç yorum belki işine yarar.

Not: Ben de S20 FE 'ye geçmeden önce S10+ Mi 10T Pro ve S20 FE arasındaydım ve tercihim S20 FE oldu. Mi 10T Pro varken Mi 10T almak bence çok saçma aradaki fark verilebilir ancak stokları bir türlü gelmiyor diye biliyorum. S10+ için ise neredeyse 2 yıllık cihaz her ne kadar güncelleme desteği alsa da ne kadar verimli çalışacak gelen güncellemeler bunu da düşünmen gerek. S10 serisinde de bir sürü kronik sıkıntılar yaşayan kullanıcılar vardı HWP 'de çok gündem olmuştu zamanında. Şans dediğim gibi.

Poco F2 Pro bu fiyata bence en mantıklısı Samsung'dan uzak durun.
Hocam ilk telefonumdan itibaren 5 farklı Samsung cihazı kullandım, Samsung´dan uzak durun deme sebebiniz nedir?
Not: önceki cihazlarım 2. eldi, ilk sıfır cihazım A8 oldu ve kendisini biraz fazla yıprattım.
@yagiz6 hocam ben Sosyal´de çok fazla önermeyen olunca cihazdan soğudum açıkçası. Satıcı platformlardaki yorumlara baktığımda da çoğunluk 5 yıldız verip cihazı övmüş. Şans işi konusunda sonuna kadar haklısınız fakat kendi paramla değil ailemin bana bu telefonu alacağından ötürü korkmuyor da değilim. Eğer arızalı olursa büyük sorun olacak çünkü zaten internetten almaya karşılar fakat normalle arasında büyük fiyat farkı olduğundan internet üzerinden ikna oldular. S20FE risk almaya cidden değecek bir cihaz mı? Çoğu inceleme kanalı evet diyor fakat onlarda "sponsor" etkisi olduğundan gerçek bir kullanıcının yorumu kadar ikna edici olmaz.

Son düzenleme:
Hocam ilk telefonumdan itibaren 5 farklı Samsung cihazı kullandım, Samsung´dan uzak durun deme sebebiniz nedir?
Not: Önceki cihazlarım 2. eldi, ilk sıfır cihazım A8 oldu ve kendisini biraz fazla yıprattım.
@yagiz6 hocam ben Sosyal´de çok fazla önermeyen olunca cihazdan soğudum açıkçası. Satıcı platformlardaki yorumlara baktığımda da çoğunluk 5 yıldız verip cihazı övmüş. Şans işi konusunda sonuna kadar haklısınız fakat kendi paramla değil ailemin bana bu telefonu alacağından ötürü korkmuyor da değilim. Eğer arızalı olursa büyük sorun olacak çünkü zaten internetten almaya karşılar fakat normalle arasında büyük fiyat farkı olduğundan internet üzerinden ikna oldular. S20FE risk almaya cidden değecek bir cihaz mı? Çoğu inceleme kanalı evet diyor fakat onlarda "sponsor" etkisi olduğundan gerçek bir kullanıcının yorumu kadar ikna edici olmaz.

Exynos ilk başlarda sıkıntı yok zaten daha sonra özellikle pil tüketimi olarak performansı ciddi bir şekilde düşüyor.

Exynos ilk başlarda sıkıntı yok zaten daha sonra özellikle pil tüketimi olarak performansı ciddi bir şekilde düşüyor.
Öneriniz üzerine araştırma yaptığımda kamera konusunda Samsung´un istediğim sonuçlara daha yakın sonuçlar verdiğini gördüm. Poco diğer her şeyde Samsung´dan kat be kat üstün olsa da kamera konusu benim önceliğim olduğundan S20FE şuan önceliğim konumunda.

Geri
Yukarı