Samsung S20 alınır mı?

S20 FE SD 865 modeli varken alınmaz.
S20 FE SD 865 modelini tercih edin. Performans olarak S20 modelinden daha iyi. İki cihazın arka ana kameraları aynı zaten.

Hocam merhabalar. Bende S20FE almaya niyetlendim de biraz araştırma yaptım gerek internetten gerekse gidip bizzat mağazadan karşılaştırdım. İlk internette araştırınca bu fiyat bandında en iyi alınacak telefon gibi gözüküyor (SD 865 modeli). Ancak gidip mağazada elime alınca o 6.000 TL'ye yakın fiyat vereceğim telefonun eldeki hissi 2bin TL'lik A21'den pek bir farkı yok. O fiyata çok da Premium bir hissiyat beklemiyorum ama 2 bin TL'lik telefonla da aynı olmasını istemem. Mesela MI10t modeli bundan bir tık ucuz ama onu elinize alınca Premium hissettiriyor. Aklıma bu takılmıştı ve ayrıca bu konuda S20 ile karşılaştırmışsınız ve arka kameraları aynı demişsiniz. Şahsen Samsung bayisinde iki cihaz yan yanaydı ve arka kameralarını aynı çözünürlük ve FPS'e aldığım halde ortada gözle görülür fark var. Kalite konusunda birisi diğerinden üstün diyemem ama renk tonu mu diyeyim ya da başka bir şeydir bilmiyorum ama aynı değildi ayrıca ön kamerada da S20 çok daha güzel bir performans veriyor. Yani çok almak istiyorken bunlardan dolayı bir çekimser oldum. Zaten önden bakılınca da a serisinden pek bir farkı yok ve çerçeveside bana o fiyat bandındaki telefona göre kalın bana kalırsa. S20'nin çerçevesi sağ solunda neredeyse yok yani. Biraz yardımcı olur musunuz sizce ne yapmalıyım? Biraz daha para biriktirip başka bir model mi tercih etsem acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
@ibobaba S20 FE modelinin malzeme kalitesi iyi değil, premium hissettirmediği doğru. Yine de alınmaması için bir sebep değil zaten kılıfla kullanacaksın.

Ana kameraları aynı sensör sahip her iki cihazın. Ön kamera olarak S20 daha iyi. Arka ana kamera tarafındaki gözle görülür tek fark 8K video desteği onun da bir anlamı yok. Renk tonu farklılığı olabilir iki model arasında. Ayrıca S20 modelinde Dinamik AMOLED ekran var, S20 FE modelinden daha iyi bir ekran, göz yanılmasına sebebiyet vermiş olabilir.

@ibobaba S20 FE modelinin malzeme kalitesi iyi değil, Premium hissettirmediği doğru. Yine de alınmaması için bir sebep değil zaten kılıfla kullanacaksın.

Ana kameraları aynı sensör sahip her iki cihazın. Ön kamera olarak S20 daha iyi. Arka ana kamera tarafındaki gözle görülür tek fark 8K video desteği onun da bir anlamı yok. Renk tonu farklılığı olabilir iki model arasında. Ayrıca S20 modelinde dinamik AMOLED ekran var, S20 FE modelinden daha iyi bir ekran, göz yanılmasına sebebiyet vermiş olabilir.

Anladım hocam. Evet dediginiz gibi Premium hissiyatını asla veremeyecek bir kalitede ama kılıfla kullanacağımdan sorun olmaz dediğiniz gibi. Ve ayrıca 128/6 GB'lık model ile 256/8 GB'lık model arasında 200 TL'lik fark var. Samsung'un kendi sitesindeki fiyatlar bu. Yani açıkçası biraz şaşırdım ve bu 256/8 modeli mağazalarda satılmıyor sadece Samsung'un kendi sitesinde satılıyor. Yani hem 2 GB fazla RAM hem de +128 GB ek depolama olduğu halde 200 TL bana biraz fazla makul geldi. Bu modellerde bir sıkıntı veya farklılık yok degil mi? Eger öyleyse onu sipariş edeceğim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı