Samsung S20 FE dakika başı şarj gidiyor

Makaleler
3
Yer
Adana
Daha fazla  
Snapdragon modelini kullanmaktayım. S9+'da olduğu gibi dakika başı şarj gidiyor. Hızlı şarjı kapatmama rağmen hala da devam ediyor. Telefon daha dün geldi, tüm uygulamaları yükledim. Hani bu anormal bir durum dakika başı %1 gidiyor. 120hz açık gerçekten normal olmayan bir durum var, dakika başı 3 dakikada %2 gittiğini söyleyebilirim. Pili %85'e kısıtladım, pil tüketimini aşağıda bıraktım daha yeni şarj ettim. Programlarım bunlar ve pil tüketimim bunlardır :
Screenshot_20230331_142316_One UI Home.jpg
Screenshot_20230331_142319_One UI Home.jpg
Screenshot_20230331_142322_One UI Home.jpg
Screenshot_20230331_142648_Device care.jpg

up

Ayrıca telefonu ilk kurduğumda bu kadar çok girmiyordu. Telefon bana ONE UI 4.1 ile gelmişti, üst üste 2 tane güvenlik güncellemesi ve 1 tane one ui 5.1 güncellemesi gelmişti. Bundan sonra uygulamaları kurdum, pil kullanımı cidden ama cidden çok tüketiyor.

Kullanım özellikleri öşreniliyor diyor normal ki bende ilk zamanlar 4-5 saat ekran süresi alıyordum 2-3 hafta sonra minimum 7 saat ekran süresi almaya başladım.
Hızlı şarjı kapatmaya da gerek yok uzun sürüyor sürünürsün şarjı dolana kadar ben 25W kullanıyorum 1 saatte full dolu.

Ayrıyetten kullanmadığın uyhulamaları derin uyku moduna al.
Gereksiz uygulamaları sil Bizz vs sildim ben.

Şarjı da 85 ile kısıtlama Bixby Rutinden tam dolu olunca ses çıkartsın diye rutin ayarla tam dolunca haber veriyor 99-100 şarj döngüsüne girmeden şarjdan çıkartırsın.

Samsung Memnersdan konu açabilirsiniz orada yardımcı olırlar.
Ben de yardımcı olurum.

Mersindesiniz galiba Kentkart Mobil.

Ben cpu z kullanmıyorum sildim.
Telefonun sıcaklığına bakıyordum ama sildim.

Ve geekbench 5 veya 6 indirin telefonu test edersiniz.

Ben uygulama ekranı olarak ana ekranı kullanıyorum.
Snapdragon modelini kullanmaktayım. S9+'da olduğu gibi dakika başı şarj gidiyor. Hızlı şarjı kapatmama rağmen hala da devam ediyor. Telefon daha dün geldi, tüm uygulamaları yükledim. Hani bu anormal bir durum dakika başı %1 gidiyor. 120hz açık gerçekten normal olmayan bir durum var, dakika başı 3 dakikada %2 gittiğini söyleyebilirim. Pili %85'e kısıtladım, pil tüketimini aşağıda bıraktım daha yeni şarj ettim. Programlarım bunlar ve pil tüketimim bunlardır :
Eki Görüntüle 1721573Eki Görüntüle 1721574Eki Görüntüle 1721575Eki Görüntüle 1721576

up

Ayrıca telefonu ilk kurduğumda bu kadar çok girmiyordu. Telefon bana ONE UI 4.1 ile gelmişti, üst üste 2 tane güvenlik güncellemesi ve 1 tane one ui 5.1 güncellemesi gelmişti. Bundan sonra uygulamaları kurdum, pil kullanımı cidden ama cidden çok tüketiyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230331_144940_One UI Home.jpg
    Screenshot_20230331_144940_One UI Home.jpg
    36,9 KB · Görüntüleme: 51
  • Screenshot_20230331_144935_One UI Home.jpg
    Screenshot_20230331_144935_One UI Home.jpg
    45,6 KB · Görüntüleme: 66
  • Screenshot_20230331_144928_One UI Home.jpg
    Screenshot_20230331_144928_One UI Home.jpg
    76,9 KB · Görüntüleme: 47
  • Screenshot_20230331_144924_One UI Home.jpg
    Screenshot_20230331_144924_One UI Home.jpg
    84,5 KB · Görüntüleme: 53
  • Screenshot_20230331_145059_One UI Home.jpg
    Screenshot_20230331_145059_One UI Home.jpg
    49,4 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleme:
Kullanım özellikleri öşreniliyor diyor normal ki bende ilk zamanlar 4-5 saat ekran süresi alıyordum 2-3 hafta sonra minimum 7 saat ekran süresi almaya başladım.
Hızlı şarjı kapatmaya da gerek yok uzun sürüyor sürünürsün şarjı dolana kadar ben 25W kullanıyorum 1 saatte full dolu.

Şarjı da 85 ile kısıtlama Bixby Rutinden tam dolu olunca ses çıkartsın diye rutin ayarla tam dolunca haber veriyor 99-100 şarj döngüsüne girmeden şarjdan çıkartırsın.

Ben de yardımcı olurum.

Adana'dayım bu yüzden kullanıyorum. CPU-Z sildim, rutin ses ayarladım, uygulamaları derin uyku moduna aldım, şarj döngüsünü kapattım ve gereksiz uygulamaları sildim.

Aynı problem bende de var bu modelin kötü tarafı bu şarjı hızlı bitiyor. Diğer kullanıcılar da bu durumdan şikayetçi. Benim asıl garibime giden sosyal medyada dolaşırken daha fazla şarj yiyor oyun açıyorum oyunda daha az şarjım gidiyor S20 FE modelinde kronik bir batarya sorunu var. Her gün şarj etmek zorunda kalıyorum ve şarjı fullemek 1 saat sürüyor.

Adana'dayım bu yüzden kullanıyorum. CPU-Z sildim, rutin ses ayarladım, uygulamaları derin uyku moduna aldım, şarj döngüsünü kapattım ve gereksiz uygulamaları sildim.

Telefonun her özelliğini kullanmaya bak.

Screenshot_20230331_145430_Modes and Routines.jpg

Aynı problem bende de var bu modelin kötü tarafı bu şarjı hızlı bitiyor. Diğer kullanıcılar da bu durumdan şikayetçi. Benim asıl garibime giden sosyal medyada dolaşırken daha fazla şarj yiyor oyun açıyorum oyunda daha az şarjım gidiyor S20 FE modelinde kronik bir batarya sorunu var. Her gün şarj etmek zorunda kalıyorum ve şarjı fullemek 1 saat sürüyor.

Exynos'un kronik sorunu var.

Ben de yardımcı olurum.

Ben uygulama ekranı olarak ana ekranı kullanıyorum.
Ekranınız hoş duruyor dediğiniz gibi telefon ilk açılış olduğundan dolayı, ekran süresi az. İnşallah ileride böyle olmaz ve pilim dakika başı gitmez. Geekbench 5 veya 6 düzeldiğinde indireyim.

Ekranınız hoş duruyor dediğiniz gibi telefon ilk açılış olduğundan dolayı, ekran süresi az. İnşallah ileride böyle olmaz ve pilim dakika başı gitmez. Geekbench 5 veya 6 düzeldiğinde indireyim.
Ekranda renk paletim var.
Benim puanlarım bunlar.
Screenshot_20230217_183637_Geekbench 5.jpg
Screenshot_20230218_154058_Geekbench 6.jpg

Snapdragonlu versiyonunu kullanıyorum.
Kaç saat ekran süresi alıyorsun?

Geri
Yukarı