Samsung S20 FE kablolu şarj edilmiyor

sekkocan

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Samsung S20 FE 256 GB model telefonum var. Tatilde kullandım, tatilden dönüşte dün evde şarj etmek istediğimde nem algılandı diyerek şarj etmedi. Birkaç saat sonra denediğimde problemsiz şarj etti.

Bugün şarj aletini taktrığımda hiç tepki bile vermiyor ama kablosuz şarj edebiliyorum. Problemin kaynağı, çözümü ve maliyeti hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler.

Sokete su girmiş gibi duruyor. Servise gitmesi lazım buradan biz ne yapabiliriz?
Fikir verebilirsin veya okur geçer yorum yapmazsın. Burdaki bilgi paylaşımları sayesinde de bu tarz problem yaşayan başka arkadaşlar eğer çözüm varsa öğrenerek uygulamış olurlar. Telefonun garantisi yok, bilgi sahibi olan arkadaşlardan fikir alıp olası kazıklanma ihtimalini ortadan kaldırabilirsin. Forumların kullanım amacı budur ve bu tarz faydaları vardır. Cevap için teşekkürler.

Son düzenleme:
Aynı cihazda nem algılandı hatasını sadece 1 kez aldım. O da havalar gerçekten sıcak olduğu zamanlarda Haziran-Temmuz gibi olmuştu. Suyla temas etmemesine rağmen bu hatayı vermişti. Terleme vs. olur mu bilmiyorum açıkçası. Ben ne olur ne olmaz diye şarj soketini dikkatlice kurulamak istedim. Peçete soktum saç kurutma makinesi ile düşük sıcaklıkta uzaktan hava verdim. Herhangi bir problem yaşamadım. Ancak dikkatli olmakta fayda var. Daha fazla zarar verme olasılığınız yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı