Samsung S20 FE oyunlarda 120 FPS alıyor mu?

recklesss

Hectopat
Yer
Ordu
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
YouTube üzerinden izlediğim Wild Rift ve diğer oyunların oynanış videolarında hepsi 60 FPS oynuyordu, oysaki telefonun 120 Hz desteği var ve 120 FPS alması gerekmiyor mu? Yoksa 120 FPS oynatmıyor mu?

S20 fe snapdragonlu modelini sanırım ilk çıktığında almıştım ve bir süre kullandım, wild riftte 60fps oynatıyordu ve yanlış hatırlamıyorsam bir kaç dosya ile düzeltmeye çalışmıştım ancak 120fps kilidini açamadım. oyunu yapanların telefona veya işlemciye göre bir optimizasyon yapmaları gerekiyor olabilir. Ekranı 120hz de çalışıyor ama oyunlarda açılmadıktan sonra ne yazık ki çok işlevli değil.

YouTube üzerinden izlediğim Wild Rift ve diğer oyunların oynanış videolarında hepsi 60 FPS oynuyordu, oysaki telefonun 120 Hz desteği var ve 120 FPS alması gerekmiyor mu? Yoksa 120 FPS oynatmıyor mu?

PUBG Bootcamp atlarken 34FPS gördüm. ayrıca oyun oynayacaksaniz Samsung ve iPhone almayın

S20 FE Snapdragon'lu modelini sanırım ilk çıktığında almıştım ve bir süre kullandım, Wild Rift'te 60FPS oynatıyordu ve yanlış hatırlamıyorsam birkaç dosya ile düzeltmeye çalışmıştım ancak 120FPS kilidini açamadım. Oyunu yapanların telefona veya işlemciye göre bir optimizasyon yapmaları gerekiyor olabilir. Ekranı 120Hz de çalışıyor ama oyunlarda açılmadıktan sonra ne yazık ki çok işlevli değil.

Anladım, 120 FPS kilidini açmanın birkaç yolunu görmüştüm ama keşke bunlara gerek kalmasaydı, üzücü.

Merhabalar, S20 FE sahibiyim. Cihaz 120 FPS destekliyor. Fakat tahminime göre oyunun sağlaması lazım. CS:GO benzeri olan Standoff 2 oyununun ayarlarında 120 FPS seçeneği var ve gerçekten yüksek ayarlarda alıyor cihaz. Biraz önce aldığım ekran görüntülerini ekliyorum:

Screenshot_20230330_035501_Standoff 2.jpg

Screenshot_20230330_035618_Standoff 2.jpg

Öncelikle: Sadece ekranla mı FPS alınıyor acaba? Bilgisayarlar gibi telefonlarda da FPS için işlemci de önemli.
Ve FPS konusunda "oyunlarda" diye bir tabir yok. FPS grafik başta olmak üzere birçok nedenle her oyunda değişkenlik gösterir. Bunun için direk o oyunları belirtmeniz lazım.
Ben önceden sadece PUBG testlerini gördüm, sanırım yüksek ayarlarda 60 FPS oynatabiliyordu. İşlemcisi normalde 90 FPS de destekleyen bir işlemci ama o 90 FPS olayı birçok telefonda kısıtlı olduğu için 3. parti uygulama olmadan birçok telefon oynatamayabiliyor.
Wild Rift konusunda ben şu an Snapdrgaon 665'le bile (tam olarak kaç olduğunu hatırlamasam da) rahat 60 FPS+ aldığım için onda zaten oyun destekledikçe baya yüksek FPS'ler alır.

Öncelikle: Sadece ekranla mı FPS alınıyor acaba? Bilgisayarlar gibi telefonlarda da FPS için işlemci de önemli.
Ve FPS konusunda "oyunlarda" diye bir tabir yok. FPS grafik başta olmak üzere birçok nedenle her oyunda değişkenlik gösterir. Bunun için direk o oyunları belirtmeniz lazım.
Ben önceden sadece PUBG testlerini gördüm, sanırım yüksek ayarlarda 60 FPS oynatabiliyordu. İşlemcisi normalde 90 FPS de destekleyen bir işlemci ama o 90 FPS olayı birçok telefonda kısıtlı olduğu için 3. parti uygulama olmadan birçok telefon oynatamayabiliyor.
Wild Rift konusunda ben şu an Snapdrgaon 665'le bile (tam olarak kaç olduğunu hatırlamasam da) rahat 60 FPS+ aldığım için onda zaten oyun destekledikçe bayağı yüksek FPS'ler alır.

İşlemci destekliyor ama soğutma kötü üstüne arka kapak plastik

2 gün önce S20 FE aldım. Yarın kargodan gelecek o zaman size söylerim.

Gördüğünüz kareden daha çok kare hızı göremezsiniz 60FPS ise ekran 500Hertz olsun oyun size 60 kare gösteriyor ise 60 kare hızının üstünü göremezsiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı