Samsung S20 Plus kulaklıktan gelen hışırtı

hmwertt

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Samsung S20 Plus cihazım da müzik dinlerken veya video izlerken arkadan hışırtı sesi geliyor. Müziği veya video durdurduğum da ise 1 saniye kadar hışırtı geliyor kesiliyor. Özellikle müzik dinlerken sesi çok kıstığım da bariz belli oluyor. Kulaklığı PC ve başka tellerde denedim aynı. Uygun dönüştürücü alıp başka bir kulaklıkla denedim onda da hışırtı geliyor. Acaba USB Type-C kulaklıklarda kronik sorun mu bu?

Hayır daha geçmedim. İlk önce buradan bu konu ile alakalı bilgisi olan veya deneyim sahibi olan kişilerden bilgi edinmek istiyorum.
Bu sorunu yaşayan sanırım olmadı veya bu konuda tecrübe sahibi olan yok. Ben sorunu çözdüm. Bilmeyen arkadaşlara yardımcı olması için yazıyorum. Benim cihaz 32-bit / 384khz çıkışa sahip. İlk Aldığım dönüştürücü 16-bit/48khz'e kadar destekliyor. Sanırım hışırtı problemini bu sebeple yaptı. Ama emin değilim belkide tesadüf. Yeni aldığım dönüştürücü 32bit/384khz'e kadar destekliyor ve bunda hışırtı yok gayet ses mükemmel bir şekilde çıkıyor.

Not: akg kulaklığım orijinal değil a kalite bundan dolayı hışırtı yapabilir. Ama 3.5mm lik orijinal samsung kulaklığım var onda yapmıyor yeni dönüştücü ile. Eski dönüştürücü ile hışırtıyı oda yapıyordu. Ayrıca jbl500bt ile denedim. Hem kablosuz hemde kulağı rahatsız etmiyor. Ses kalitesi gayet tatmin edici hışırtı sorunu vb şeyler yok.
.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı