Samsung S24+ model telefona APK yüklenmiyor

Daha fazla  
Samsung S24+ telefonuma APK yükleyemiyorum hep "bu APK telefon sürümününüz desteklemiyor mesajı veriyor ama önceki S20 FE telefonumda uyarı almadan indirebiliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

Brawl Starts'ın ilk sürümünün hayranlar tarafından derlenmiş hali doğru mudur? Oyunun ilk sürümü muhtemelen sadece 32 bit olarak derlenmiş, bu hayran yapımı APK'da da öyle kalmış olabilir. APK'ya dair hiçbir teknik bilgi ve resmi site yok. Net bir şey söylemek zor.

APK'yı incelediğimde maalesef sadece 32 bit arm-v7a desteği bulunuyor.

Son düzenleme:
Allah Allah, O Qualcomm dediğin de ARM komut setini kullanıyor. Bak bakalım, ARM ne diyor Arm-v9 için?

Armv9-A architecture

The Armv9-A architecture builds on and is backwards compatible with the Armv8-A architecture.

Armv7-A architecture

The Armv7-A architecture introduces the concept of architecture profiles, a concept that continues in Armv8-A and Armv9-A.

---

Neymiş, başkasına iftara atmak kolay tabi demeden önce kendimiz araştıracakmışız, değil mi? ARMv9, v8 üzerine inşa edilmiş ve geriye dönük uyumlu komut setidir. ARMv8 ise ARMv7 üzerine 64 bit desteği eklenmiş ve 32 bit komut seti olarak tamamen ARMv7 mimariyi kullanan bir komut setidir. ARMv9 ise ARM'ın'da belirttiği ARMv7 aarch32 (32-Bit) ile EL0 (Exception Level 0 - Application) katmanı üzerinde tamamen geriye dönük uyumlu.

ARMv7 için derlenmiş tüm uygulamalar sorunsuzca ARMv9 kullanan işlemciler üzerinde çalışacaktır.

S23 üzerinde indirip kurdum uygulamayı, uygulamanız Android 14'ün desteklediği en eski Android sürümünden de eski bir versiyonu destekliyor. Bu sebeple Android 14 üzerinde çalıştıramazsınız, üzgünüm.

Son düzenleme:
Geriye dönük uyumluluğu çip tasarımcıları eklemedikten sonra komut setinin olması bir şey ifade etmez. Komut seti var ancak tasarımcı kullanmıyor. Bana 32 bit APK verin kendi cihazıma kurulmadığını göstereyim.

Eğer bir komut setini "destekliyorum" diyebilmen için çipin tasarımında komut setinin bütün özelliklerini işleyecek birimleri olması gerekir. Aksi takdirde o isim lisansını zaten sana kullandırmazlar.

Bu arada işim gereği çok vaktim yoktu, APK bakamamıştım. Al sana 2017 versiyon Android 4.0.3+ hedefli "Hay Day" oyununun "armv7 + intel x86" paketini barındıran APK dosyası. Bak bakalım oyun kurulup çalışıyor muymuş?

APK linki: https://www.apkmirror.com/apk/super...eabi_v7a_x86-googleplay-android-apk-download/

S23 Snapdragon 8 Gen 2 ile yani senin deyiminle sadece "ARMv9" olan işlemci çatır çatır nasıl açıyor, resimleri de aşağıda.

İşlemci ARM v9 olduğunun kanıtı (Aida64):

Oyunun APK içeriğinin lib64 içermediğinin kanıtı:

Oyunun çalıştığının kanıtı:

Bak dikkat ettiysen "Google Play Oyunlar" özelliği de yukarı da yüklendi. Yani APK modifiyeli vs değil, orijinal Supercell imzalı.

Hangi ARM v9 komut setine sahip işlemcili cihaz ile denersen dene bu uygulama kurulacak ve çalışacaktır.

Sana şunu kanıtlama zahmetine bile girmek benim için zaman kaybıydı ama işkembeden sallayanlara hep uyuz olmuşumdur. Bir daha ki sefere o konu hakkında "TAM" bilgi sahibi olmadan yorum yapma.

8 Gen 2'nin istisna olduğunu söylemiştim. Buyurun çalışmadığını ekran görüntüsü. Çalışmayı bırakın kurulmadı bile... Ben mi işkembeden sallıyorum sen mi belli oldu.

@AİL KASAPOĞULLARI telefonuna AIDA64 uygulamasını indirip işlemci detaylarının ekran görüntüsünü atabilir misin? Bakalım desteklenen ABI'ler arasında 32-bit varmıymış.

Son düzenleme:
Google cihazlarında Tensor G2 armeabi-v7 (32-Bit) desteklemiyor değil, destekliyor. Kullandığınız cihazın derlenen yazılımında bu özellik pasif olduğu için orada göstermiyor. Bu işin komut seti desteğiyle hiçbir alakası yok, bunu da baz alarak genelleme yapamazsınız.

Xda haberini de okursan eğer, bunun bilinçli yapılan bir değişiklik olduğu ve önceki kernel sourcelar üzerinde 32-bit abi desteğinin olduğu ama Android 13 ile beraber bu desteği düşürülerek ilk sadece 64-bit destekli Android cihaz olduğu bilgisi de iletilmiş. Yani SoC desteklemiyor değil, destekliyor. Kernel ve ROM derlemesinde bu özellik dahil edilmiş değil.

Artı -1 Eksi
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…