Samsung S24+ model telefona APK yüklenmiyor

Daha fazla  
Samsung S24+ telefonuma APK yükleyemiyorum hep "bu APK telefon sürümününüz desteklemiyor mesajı veriyor ama önceki S20 FE telefonumda uyarı almadan indirebiliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim :)

Brawl Starts'ın ilk sürümünün hayranlar tarafından derlenmiş hali doğru mudur? Oyunun ilk sürümü muhtemelen sadece 32 bit olarak derlenmiş, bu hayran yapımı APK'da da öyle kalmış olabilir. APK'ya dair hiçbir teknik bilgi ve resmi site yok. Net bir şey söylemek zor.

APK'yı incelediğimde maalesef sadece 32 bit arm-v7a desteği bulunuyor.

Son düzenleme:
Ben söylemiyorum Qualcomm söylüyor. 32 bit desteği veren son amiral gemisi Snapdragon işlemci 8 Gen 2'dir. Gen 3 ile beraber bu destek sonlandırıldı. Samsung ve Google hali hazırda desteği uzun zamandır kesmiş durumda. Ufak araştırma yapmak yerine iftira atmak kolay tabii.
Allah Allah, O Qualcomm dediğin de ARM komut setini kullanıyor. Bak bakalım, ARM ne diyor Arm-v9 için?

Armv9-A architecture

The Armv9-A architecture builds on and is backwards compatible with the Armv8-A architecture.

Armv8-A architecture

The Armv8-A architecture introduces the ability to use 64-bit and 32-bit Execution states, known as AArch64 and AArch32 respectively. The AArch64 Execution state supports the A64 instruction set. It holds addresses in 64-bit registers and allows instructions in the base instruction set to use 64-bit registers for their processing.
The AArch32 Execution state is a 32-bit Execution state that preserves backwards compatibility with the Armv7-A architecture, enhancing that profile so that it can support some features included in the AArch64 state. It supports the T32 and A32 instruction sets.

Armv7-A architecture

The Armv7-A architecture introduces the concept of architecture profiles, a concept that continues in Armv8-A and Armv9-A.

Screenshot_20240317_201846_Samsung Internet.jpg

---

Neymiş, başkasına iftara atmak kolay tabi demeden önce kendimiz araştıracakmışız, değil mi? ARMv9, v8 üzerine inşa edilmiş ve geriye dönük uyumlu komut setidir. ARMv8 ise ARMv7 üzerine 64 bit desteği eklenmiş ve 32 bit komut seti olarak tamamen ARMv7 mimariyi kullanan bir komut setidir. ARMv9 ise ARM'ın'da belirttiği ARMv7 aarch32 (32-Bit) ile EL0 (Exception Level 0 - Application) katmanı üzerinde tamamen geriye dönük uyumlu.

ARMv7 için derlenmiş tüm uygulamalar sorunsuzca ARMv9 kullanan işlemciler üzerinde çalışacaktır.

S23 üzerinde indirip kurdum uygulamayı, uygulamanız Android 14'ün desteklediği en eski Android sürümünden de eski bir versiyonu destekliyor. Bu sebeple Android 14 üzerinde çalıştıramazsınız, üzgünüm.

Screenshot_20240317_203523_Package installer.jpg
Screenshot_20240317_203534_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20240317_203541_Samsung Internet.jpg

Son düzenleme:
Allah Allah, O Qualcomm dediğin de ARM komut setini kullanıyor. Bak bakalım, ARM ne diyor Arm-v9 için?

Eki Görüntüle 2143622

---

Neymiş, başkasına iftara atmak kolay tabi demeden önce kendimiz araştıracakmışız, değil mi? ARMv9, v8 üzerine inşa edilmiş ve geriye dönük uyumlu komut setidir. ARMv8 ise ARMv7 üzerine 64 bit desteği eklenmiş ve 32 bit komut seti olarak tamamen ARMv7 mimariyi kullanan bir komut setidir. ARMv9 ise ARM'ın'da belirttiği ARMv7 aarch32 (32-Bit) ile EL0 (Exception Level 0 - Application) katmanı üzerinde tamamen geriye dönük uyumlu.

ARMv7 için derlenmiş tüm uygulamalar sorunsuzca ARMv9 kullanan işlemciler üzerinde çalışacaktır.

S23 üzerinde indirip kurdum uygulamayı, uygulamanız Android 14'ün desteklediği en eski Android sürümünden de eski bir versiyonu destekliyor. Bu sebeple Android 14 üzerinde çalıştıramazsınız, üzgünüm.

Eki Görüntüle 2143636Eki Görüntüle 2143637Eki Görüntüle 2143638
Geriye dönük uyumluluğu çip tasarımcıları eklemedikten sonra komut setinin olması bir şey ifade etmez. Komut seti var ancak tasarımcı kullanmıyor. Bana 32 bit APK verin kendi cihazıma kurulmadığını göstereyim.

Geriye dönük uyumluluğu çip tasarımcıları eklemedikten sonra komut setinin olması bir şey ifade etmez. Komut seti var ancak tasarımcı kullanmıyor. Bana 32 bit APK verin kendi cihazıma kurulmadığını göstereyim.
Eğer bir komut setini "destekliyorum" diyebilmen için çipin tasarımında komut setinin bütün özelliklerini işleyecek birimleri olması gerekir. Aksi takdirde o isim lisansını zaten sana kullandırmazlar. :)

Bu arada işim gereği çok vaktim yoktu, APK bakamamıştım. Al sana 2017 versiyon Android 4.0.3+ hedefli "Hay Day" oyununun "armv7 + intel x86" paketini barındıran APK dosyası. Bak bakalım oyun kurulup çalışıyor muymuş?

APK linki: https://www.apkmirror.com/apk/super...eabi_v7a_x86-googleplay-android-apk-download/

S23 Snapdragon 8 Gen 2 ile yani senin deyiminle sadece "ARMv9" olan işlemci çatır çatır nasıl açıyor, resimleri de aşağıda.

İşlemci ARM v9 olduğunun kanıtı (Aida64):
Screenshot_20240327_053833_AIDA64.jpg

Oyunun APK içeriğinin lib64 içermediğinin kanıtı:
Screenshot_20240327_054155_FX.jpg

Oyunun çalıştığının kanıtı:
Screenshot_20240327_052602_Package installer.jpg
Screenshot_20240327_052609_Hay Day.jpg
Screenshot_20240327_052615_Hay Day.jpg
Screenshot_20240327_052619_Hay Day.jpg

Bak dikkat ettiysen "Google Play Oyunlar" özelliği de yukarı da yüklendi. Yani APK modifiyeli vs değil, orijinal Supercell imzalı.

Hangi ARM v9 komut setine sahip işlemcili cihaz ile denersen dene bu uygulama kurulacak ve çalışacaktır.

Sana şunu kanıtlama zahmetine bile girmek benim için zaman kaybıydı ama işkembeden sallayanlara hep uyuz olmuşumdur. Bir daha ki sefere o konu hakkında "TAM" bilgi sahibi olmadan yorum yapma.

Eğer bir komut setini "destekliyorum" diyebilmen için çipin tasarımında komut setinin bütün özelliklerini işleyecek birimleri olması gerekir. Aksi takdirde o isim lisansını zaten sana kullandırmazlar. :)

Bu arada işim gereği çok vaktim yoktu, APK bakamamıştım. Al sana 2017 versiyon Android 4.0.3+ hedefli "Hay Day" oyununun "armv7 + intel x86" paketini barındıran APK dosyası. Bak bakalım oyun kurulup çalışıyor muymuş?

APK linki: https://www.apkmirror.com/apk/super...eabi_v7a_x86-googleplay-android-apk-download/

S23 Snapdragon 8 Gen 2 ile yani senin deyiminle sadece "ARMv9" olan işlemci çatır çatır nasıl açıyor, resimleri de aşağıda.

İşlemci ARM v9 olduğunun kanıtı (Aida64):
Eki Görüntüle 2151705

Oyunun APK içeriğinin lib64 içermediğinin kanıtı:
Eki Görüntüle 2151710

Oyunun çalıştığının kanıtı:
Eki Görüntüle 2151706
Eki Görüntüle 2151707
Eki Görüntüle 2151708
Eki Görüntüle 2151709

Bak dikkat ettiysen "Google Play Oyunlar" özelliği de yukarı da yüklendi. Yani APK modifiyeli vs değil, orijinal Supercell imzalı.

Hangi ARM v9 komut setine sahip işlemcili cihaz ile denersen dene bu uygulama kurulacak ve çalışacaktır.

Sana şunu kanıtlama zahmetine bile girmek benim için zaman kaybıydı ama işkembeden sallayanlara hep uyuz olmuşumdur. Bir daha ki sefere o konu hakkında "TAM" bilgi sahibi olmadan yorum yapma.
8 Gen 2'nin istisna olduğunu söylemiştim. Buyurun çalışmadığını ekran görüntüsü. Çalışmayı bırakın kurulmadı bile... Ben mi işkembeden sallıyorum sen mi belli oldu.

Screenshot_20240327-092915.png
Screenshot_20240327-092930.png

@AİL KASAPOĞULLARI telefonuna AIDA64 uygulamasını indirip işlemci detaylarının ekran görüntüsünü atabilir misin? Bakalım desteklenen ABI'ler arasında 32-bit varmıymış.

Son düzenleme:
8 Gen 2'nin istisna olduğunu söylemiştim. Buyurun çalışmadığını ekran görüntüsü. Çalışmayı bırakın kurulmadı bile... Ben mi işkembeden sallıyorum sen mi belli oldu.

Eki Görüntüle 2151742Eki Görüntüle 2151743

@AİL KASAPOĞULLARI telefonuna AIDA64 uygulamasını indirip işlemci detaylarının ekran görüntüsünü atabilir misin? Bakalım desteklenen ABI'ler arasında 32-bit varmıymış.

Google cihazlarında Tensor G2 armeabi-v7 (32-Bit) desteklemiyor değil, destekliyor. Kullandığınız cihazın derlenen yazılımında bu özellik pasif olduğu için orada göstermiyor. Bu işin komut seti desteğiyle hiçbir alakası yok, bunu da baz alarak genelleme yapamazsınız.

Xda haberini de okursan eğer, bunun bilinçli yapılan bir değişiklik olduğu ve önceki kernel sourcelar üzerinde 32-bit abi desteğinin olduğu ama Android 13 ile beraber bu desteği düşürülerek ilk sadece 64-bit destekli Android cihaz olduğu bilgisi de iletilmiş. Yani SoC desteklemiyor değil, destekliyor. Kernel ve ROM derlemesinde bu özellik dahil edilmiş değil. ;)

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı