SAMSUNG S27D590P 27" Monitör Nasıldır?

radyoaktif

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler. Samsung S27D590P 27" monitör almayı düşünüyorum ancak almadan önce bir de sizden fikir almak istedim;

samsung-S24D590PL-1-l.jpg

samsung_s27d590p.jpg

Monitör özellikleri şu şekilde;

Ürün Tipi: Full HD LED Monitör
Ekran Boyutu (inç): 27 inç
Full Hd 1080P: Evet
Çözünürlük: 1920 x 1080
Görüntü Oranı: 16:9 Tepkime
Süresi: 5 ms Parlaklık: 300 cd/m²

PLS panel, IPS panelden daha mı iyi? Samsung, IPS panellere rakip olarak iddialı bir çıkış yaparak PLS paneli çıkartmış lakin aşağıdaki testte IPS panel bana daha canlı gibi geldi;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Halbuki Samsung bu paneli, şu 3 slogan ile tanıtmıştı;
  • %100 oranında daha gelişmiş görüntüleme açıları
  • IPS'lere kıyasla %10 oranında daha fazla parlaklık
  • %15 dolayında daha ucuza üretilmesi
Ayrıca 8 yıldır Samsung SyncMaster 920N 4:3 monitör kullanan biri olarak, Samsung'dan hiç şaşmadım ve yeni alacağım 27" widescreen LED monitörde de tercihim Samsung'dan yana olacak sanırım.

Pek oyun oynayan biri değilim ama sağlam 1080P film izleme zevkim vardır ve fotoğraf merakım. Lakin arada da oyun oynarım. Bu bağlamda Samsung'un bu monitörünün 5ms'lik tepkime süresi ve canlılığı sizce beni tatmin eder mi? Yani kısacası bu monitöre 900TL değer mi?

Dosya Ekleri

• samsung_s27d590p (1).jpg
    samsung_s27d590p (1).jpg
    156,8 KB · Görüntüleme: 606
@Recep Baltaş hocam bu monitöre sence 900TL verilir mi? Zira monitörü kullanan biri hala çıkmadı ve bende almaya sabırsızlandığım için bu konuda fikrine itibar ettiğimden sana sorayım. 900TL'yi şu sıkışık zamanımda bu ürüne verip de sonradan pişman olmak istemiyorum. Bu konuda ki şahsi kanaatini merak ettim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı