Samsung S7 Edge SM-G935F "Custom binary(recovery) blocked by FRP lock" hatası

yunusemreakman

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Öncelikle telefonumu başlıkta gördüğünüz üzere S7 Edge SM-G935F modeli.
Telefonla takılıyordum şarjım bitti ve şarja taktım. Telefonu açmak istediğimde

maxresdefault.jpg

Tam Samsung logo kısmında bu yazı karşıladı. Daha sonra okudum araştırdım. Stock Firmware ile çözülebilecek bir durum olduğunu öğrendim.
SamMobile'dan stock Firmware indirip kurdum. Bu sefer no command ekranı beni karşıladı.

hqdefault.jpg

Recovery moduna girmeye çalıştığımda veya normal bir şekilde telefonu boot etmeye çalıştığımda no command yazısı çıkıyordu. Download moduna girip TWRP-3.4.0-0-Hero2LTE. İmg Recovery'sini flashlamak istedim. İşlem tamamlanmadı, hata aldım ve download işlemi burada takıldı.

download.jpg

Şunlar yazıyordu;

Current Binary: Samsung Official
System Status: Custom
FRP Lock: ON
Secure Download: Enable
Warranty Void: 1(0x0500)
AP SWREV: B: 8 K: 6 S: 7
Custom Binary(RECOVERY) Blocked By FRP Lock

Edit : Odin görüntüsünü eklemeyi unutmuşum.

Odin çıktısı şu şekilde :

odin.jpg

Ve sonuç olarak problemimi anladığınızı umuyorum. Sırayla 3 adet Custom ROM yüklesem de bunu düzeltemedim. Desteğinizi bekliyorum...

Son düzenleme:
Güncelleme : 2 tane telefoncuya gittim. 2 si de box kullanarak yazılım attı ama düzelmedi cihaz. Telefonu telefoncuya bıraktım. Yarın aldığım vakit düzelip düzelmediğini buraya yazıcam.
Güncelleme : Telefoncu anakartın değişmesi gerektiğini söyledi. Çözüme ulaşamadım maalesef.

Son düzenleme:
Güncelleme : 2 tane telefoncuya gittim. 2 si de box kullanarak yazılım attı ama düzelmedi cihaz. Telefonu telefoncuya bıraktım. Yarın aldığım vakit düzelip düzelmediğini buraya yazıcam.
Güncelleme : Telefoncu anakartın değişmesi gerektiğini söyledi. Çözüme ulaşamadım maalesef.
Merhaba, tamamen aynı sorunu yaşıyorum çözüme ulaşabildiniz mi?

Geri
Yukarı