Frastoly

Hectopat
Selamlar.
Ben 8 Temmuz 2019'da Vatan Bilgisayar'dan Samsung Galaxy A70 satın aldım. Telefonun kenarında soyulmalar oldu neredeyse her yerinde. Bende ocak 2020'de servise yolladım Vatan Bilgisayar aracılığı ile. Telefon çok geçmeden tüm sistemler kontrol edilmiş hatta ben belirtmemiş olmama rağmen şarj girişini bile değiştirmiş ve soyulan kısmın üstünden de yeniden bir katman çekmişler yani tüm sorunlar çözülmüş bir şekilde geldi.

Ancak üzerinden çektikleri katman geçen günlerde tekrar soyulunca bende üzerinden 1 yıl geçmediği ve 2.kez tekrarlandığı için iade/değişim talep ettim ancak dün aradılar bırakın iade ya da değişimi, üstüne tamir için ücret talep ettiler yaklaşık 300TL onaylamadım ve bana aynı şekil geri gönderdiler bugün.

Ben de bunu anlamadım aynı sorun ama bu sefer ücret talep ediyorlar ve ben değişim ya da iade talep ediyorum. Ve iade bile etseler ben o zaman 3500'e aldım şu an internette en ucuz 3800 TL'ye satılıyor yani yine zararlı ben çıkıyorum. Bu durumda ne yapmam gerekir? Bilen varsa ayrıntılı bir şekilde yazarsa çok sevinirim. Şimdi gidip telefonu alacağım Vatan'dan.

Tüketici hakem heyetine başvurun.
Bu arada 8 Temmuz 2019 tarihinde 3500 liraya Samsung A70 aldığınızın faturasını paylaşır mısınız? İnternetteki her yerden 800-1000 liraya pahalı almayı nasıl becerdiğinizi merak ettim.
çıkış fiyatı buydu zaten. İstanbul bilişim hariç 😂
Soyulmaların kullanıcı kaynaklı problem olduğu görüşündeyim.
öyle olsa ilk seferde Garanti kapsamında yapmazlardı.
Ben şimdi Vatan Bilgisayar'ı mı yoksa Samsung'u mu tüketici hakem heyetine şikayet edim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı