Samsung Smart TV'nu8000 TV'de internet yavaşlığı

Vinsmoke Sanji

Hectopat
Arkadaşlar 100 Mbps internetim var. PC'de kablolu olarak 97 98 Mbps görüyorum. Telefonda ise bu değerler 40-45 arası değişiyor. Asıl konu ise televizyonumuzda Mbps'in 3 olması ve internetin çok yavaş olması. TV hemen modemin yan odasında yakın aralarında sadece 1 duvar var fakat TV'de internet yavaş. TV markası ise Samsung Smart TV'nu8000. Yardımcı olabilir misiniz?

Arkadaşlar 100 Mbps internetim var. PC'de kablolu olarak 97 98 Mbps görüyorum. Telefonda ise bu değerler 40-45 arası değişiyor. Asıl konu ise televizyonumuzda Mbps'in 3 olması ve internetin çok yavaş olması. TV hemen modemin yan odasında yakın aralarında sadece 1 duvar var fakat TV'de internet yavaş. TV markası ise Samsung Smart TV'nu8000. yardımcı olabilir misiniz?

Televizyon kaç model?

Aynı televizyon ve 100Mbps internetim var. Modem televizyon ile aynı masada. Kablosuz 4K videolarda ara sıra donma yapıyordu, kablo ile bağladım televizyonu. Şu an sıkıntı olmuyor zaten televizyon üzerinden de hız testi yaptığımda 94 - 95 arası hız alıyorum. Deneme şansınız varsa kablo ile bağlayıp deneyin.

Televizyonun Wi-Fi-Direct özelliğini kapatın. Ben uzun uğraşlar sonucu (modemi dahi değiştirdim) çözümü bu şekilde buldum. Televizyon LG 40UB800V.

Geri
Yukarı