Samsung SSD yavaşladı

Dogukanucarrr

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG MZVLQ256HBJD-00BH1
Merhaba.
Yılbaşından itibaren kullandığım laptop dosyaları yavaş açmaya başladığını düşünüyyorum. Aşağıda yaptığım test sonuçları var. Bu konuda hala laptop garantisi devam ettiği için garantilik bir durum var mı fikrinizi almak istiyorum.

SSD linki sanırım bu.

SSD model ismi ise: Samsung mzvLQ256HBJD-00bh1

Dosya Ekleri

• CrystalDiskMark_20231128202858.png
    CrystalDiskMark_20231128202858.png
    31,7 KB · Görüntüleme: 41
  • CrystalDiskMark_20231128202843.txt
    1,2 KB · Görüntüleme: 25
Windows belli bir zaman sonra şişer. Bülük bir temizlik yapın veya format atın. Linux dağıtımlarında çok şeşme sorunu olmuyor o yüzden bir Linux dağıtımına geçebilirsiniz.

Windows belli bir zaman sonra şişer. Bülük bir temizlik yapın veya format atın. Linux dağıtımlarında çok şeşme sorunu olmuyor o yüzden bir Linux dağıtımına geçebilirsiniz.
SSD'nin hızı ile test sonuçları karşılaştırınca normal mi? Aslında bunu öğrenmek istiyorum. Dediğiniz gibi olabilir. Bu gidişle bir format yoluna başvuracağım. Ancak ssd büyük bir performans kaybına uğramış ise garanti kapsamında değiştirip öyle format atmak isterim.

SSD'nin hızı ile test sonuçları karşılaştırınca normal mi? Aslında bunu öğrenmek istiyorum. Dediğiniz gibi olabilir. Bu gidişle bir format yoluna başvuracağım. Ancak ssd büyük bir performans kaybına uğramış ise garanti kapsamında değiştirip öyle format atmak isterim.
Çok ciddi bir yavaşlama var. Format atmayı deneyebilirsiniz ama hala aynıysa cihaz ayıplı.

Bu SSD HP ve HP'nin markası olan OMEN için üretilmiş. DRAM hakkında bilgi bulamadım. Sanırım yok. Teyit edemediğimi ve buna göre yorum yaptığımı belirteyim.

DRAM içermeyen ürünlerde sistem diski olması, doluluk oranı artıkça performansında azalma olması bilinen bir durumdur. Tabii performansın düşmesi oranı değişkendir. Sistem diski olduğu zaman DRAM olsa bile yazma ve okuma hızı bir miktar düşük çıkabiliyor. Sistem tümüyle erişilmesinin önüne geçiyor.

Bence durum normal gibi duruyor. İçinize sinmezse servise gönderin gitsin. Garantisi devam ediyor.

Son düzenleme:
Bu SSD HP ve HP'nin markası olan OMEN için üretilmiş. DRAM hakkında bilgi bulamadım. Sanırım yok. Teyit edemediğimi ve buna göre yorum yaptığımı belirteyim.

DRAM içermeyen ürünlerde sistem diski olması, doluluk oranı artıkça performansında azalma olması normal ve bilinen bir durumdur. Tabii performansın düşmesi oranı değişkendir. Sistem diski olduğu zaman DRAM olsa bile yazma ve okuma kızı bir miktar düşük çıkabiliyor. Sistem tümüyle erişilmesinin önüne geçiyor.

Bence durum normal gibi duruyor. İçinize sinmezse servise gönderin gitsin. Garantisi devam ediyor.
Cevabınız için teşekkür ederim.
Format atıp tekrar bir test etmeyi düşünüyorum Bunun sonucunda duruma bakacağım. Zira bu sayılar sata bağlantısı hızlarına göre yukarda anca yine klasörlerin yüklenmesi süre alıyor ilk zamanlardakine göre. Sizin dedikleriniz doğrultusunda, kendi fikrimce işletim sistemi bazlı bir problem söz konusu.

Yeni konular

Geri
Yukarı