Samsung Tab S7 FE vs S6 Lite

afinanli

Hectopat
Merhaba ders ve oyun için tabet bakıyorum bu iki tablet arasında kaldım. Sizce hangisi daha iyi?
Daha çok açık olduğum özellikler.
Geniş ekran.
Depolama alanı.
Performans.
Fiyatı ikisinin de makul sadece hangisi daha iyi onu merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ders ve oyun için tabet bakıyorum bu iki tablet arasında kaldım. Sizce hangisi daha iyi?
Daha çok açık olduğum özellikler.
Geniş ekran.
Depolama alanı.
Performans.
Fiyatı ikisinin de makul sadece hangisi daha iyi onu merak ediyorum.
2 yıldır tab s6 lite kullanıyorum bi sıkıntısı yok kalemi falan güzel bitek biraz ısınıyor uzun kullanımda.

Ne oynayacaksınız? S6 Lite ders çalışmak ve ofis işleri için tercih edilebilir. Kutusundan kalemde çıkıyor. Fakat oyun cihazı değil. Clash of Clans gibi sistemi zorlamayan oyunları oynatır.

Ek olarak ekranı çok parlıyor. Böyle açık alanda kullanmak cidden zor. Bunun dışında bir sıkıntı yaşamadım. Ses kalitesi de güzel.

Bu noktada Tab S6 Lite almak bütçe S7 FE'ye yetiyorsa saçma olur. Tab S7 FE hem daha iyi hem de daha yeni bir tablet. Eğer çok acelen yoksa biraz beklersen yararlı olabilir. Çünkü Samsung ''unpacked event'' düzenleyecek yakın zamanda ve Tab S9 serisini tanıtacak. Çoğu kaynağa göre ismi net olmasa da Tab S8 FE veya Tab S9 FE adında yeni bir FE gelecek. Belki güzel eklemeler olabilir S7 FE'ye göre. O çıktığında bakarsın fiyat olarak uygun olursa beğenirsen onu, yoksa yine Tab S7 FE de alabilirsin. Eğer oyun oynayacağım demeseydin MatePad 11 önerirdim ama oyun için alınabilecek bir tablet değil yazılım olaylarından. Ders için demişsin eğer kastın kalem değilse Xiaomi Pad'lere de bakabilirsin. Yeterli bütçen varsa tabii ki. Çünkü 4 GB RAM ve 64 GB hafızaya sahip Tab S7 FE belki şimdi idare etse de sıkıntı yaşatması muhtemel gelecekte. Özellikle oyun kısmında. Samsung'un etkinliğini bekle dememin bir sebebi de bu. Belki daha iyi hafıza ve RAM'e sahip bir cihaz getirebilir.

Son düzenleme:
Bu noktada Tab S6 Lite almak bütçe S7 FE'ye yetiyorsa saçma olur. Tab S7 FE hem daha iyi hem de daha yeni bir tablet. Eğer çok acelen yoksa biraz beklersen yararlı olabilir. Çünkü Samsung "unpacked Event" düzenleyecek yakın zamanda ve Tab S9 serisini tanıtacak. Çoğu kaynağa göre ismi net olmasa da Tab S8 FE veya Tab S9 FE adında yeni bir FE gelecek. Belki güzel eklemeler olabilir S7 FE'ye göre o çıktığında bakarsın fiyat olarak uygun olursa beğenirsen onu yoksa yine Tab S7 FE de alabilirsin. Eğer oyun oynayacağım demeseydin MatePad 11 önerirdim ama oyun için alınabilecek bir tablet değil yazılım olaylarından. Ders için demişsin eğer kastın kalem değilse Xiaomi Pad'lere de bakabilirsin. Yeterli bütçen varsa tabii ki. Çünkü 4 GB RAM ve 64 GB hafızaya sahip Tab S7 FE belki şimdi idare etse de sıkıntı yaşatması muhtemel gelecekte. Özellikle oyun kısmında. Samsung'un etkinliğini bekle dememin bir sebebi de bu belki daha iyi hafıza ve RAM'e sahip bir cihaz getirebilir.

Hocamın belirttiği hafıza olayı da çok mühim. Ben tabletin hafızasını dizi ve film indirmek için kullanıyorum.

Bendeki Disney uygulaması tabletin kendi hafızasına dizi ve filmleri indiriyor ve izletiyor. Ancak SD karta indirdiğimde uygulama donup kalıyor. Böyle 1 - 2 hafta internetsiz yerlere gidecek olsam yeterli dizi stoku yapamıyorum. 64 GB hemen doluyor.

Bu noktada Tab S6 Lite almak bütçe S7 FE'ye yetiyorsa saçma olur. Tab S7 FE hem daha iyi hem de daha yeni bir tablet. Eğer çok acelen yoksa biraz beklersen yararlı olabilir. Çünkü Samsung "unpacked Event" düzenleyecek yakın zamanda ve Tab S9 serisini tanıtacak. Çoğu kaynağa göre ismi net olmasa da Tab S8 FE veya Tab S9 FE adında yeni bir FE gelecek. Belki güzel eklemeler olabilir S7 FE'ye göre. O çıktığında bakarsın fiyat olarak uygun olursa beğenirsen onu, yoksa yine Tab S7 FE de alabilirsin. Eğer oyun oynayacağım demeseydin MatePad 11 önerirdim ama oyun için alınabilecek bir tablet değil yazılım olaylarından. Ders için demişsin eğer kastın kalem değilse Xiaomi Pad'lere de bakabilirsin. Yeterli bütçen varsa tabii ki. Çünkü 4 GB RAM ve 64 GB hafızaya sahip Tab S7 FE belki şimdi idare etse de sıkıntı yaşatması muhtemel gelecekte. Özellikle oyun kısmında. Samsung'un etkinliğini bekle dememin bir sebebi de bu. Belki daha iyi hafıza ve RAM'e sahip bir cihaz getirebilir.

Fakat fiyatları ne kadar olacak benim için önemli olan bu. Sınırım 10000 TL Normal S7'ye baktım maalesef tükenmiş. Ders çalışmaktan kastım üzerinde matematik işlemi veya yazı yazacağımdan dolayı kalem olması önemli benim için.

Ne oynayacaksınız? S6 Lite ders çalışmak ve ofis işleri için tercih edilebilir. Kutusundan kalemde çıkıyor. Fakat oyun cihazı değil. Clash of Clans gibi sistemi zorlamayan oyunları oynatır.

Ek olarak ekranı çok parlıyor. Böyle açık alanda kullanmak cidden zor. Bunun dışında bir sıkıntı yaşamadım. Ses kalitesi de güzel.

S6 bildiğim kadar Snapdragon demişlerdi.(tabii yenisi çıktığından dolayı.) Oynayacağım oyunlar PUBG Mobile vb. güçlü oyunlardır.

Hocamın belirttiği hafıza olayı da çok mühim. Ben tabletin hafızasını dizi ve film indirmek için kullanıyorum.

Bendeki Disney uygulaması tabletin kendi hafızasına dizi ve filmleri indiriyor ve izletiyor. Ancak SD karta indirdiğimde uygulama donup kalıyor. Böyle 1 - 2 hafta internetsiz yerlere gidecek olsam yeterli dizi stoku yapamıyorum. 64 GB hemen doluyor.

Sadece Disney'den kaynaklı mı yoksa Netflix vb. bütün uygulamalardada oluyor mu?

Bu noktada Tab S6 Lite almak bütçe S7 FE'ye yetiyorsa saçma olur. Tab S7 FE hem daha iyi hem de daha yeni bir tablet. Eğer çok acelen yoksa biraz beklersen yararlı olabilir. Çünkü Samsung "unpacked Event" düzenleyecek yakın zamanda ve Tab S9 serisini tanıtacak. Çoğu kaynağa göre ismi net olmasa da Tab S8 FE veya Tab S9 FE adında yeni bir FE gelecek. Belki güzel eklemeler olabilir S7 FE'ye göre. O çıktığında bakarsın fiyat olarak uygun olursa beğenirsen onu, yoksa yine Tab S7 FE de alabilirsin. Eğer oyun oynayacağım demeseydin MatePad 11 önerirdim ama oyun için alınabilecek bir tablet değil yazılım olaylarından. Ders için demişsin eğer kastın kalem değilse Xiaomi Pad'lere de bakabilirsin. Yeterli bütçen varsa tabii ki. Çünkü 4 GB RAM ve 64 GB hafızaya sahip Tab S7 FE belki şimdi idare etse de sıkıntı yaşatması muhtemel gelecekte. Özellikle oyun kısmında. Samsung'un etkinliğini bekle dememin bir sebebi de bu. Belki daha iyi hafıza ve RAM'e sahip bir cihaz getirebilir.

10000 TL'yi geçmeyecek şekilde bir tablet arıyorum. Dediğim gibi kalemi olursa süper olur. Sizin önerileriniz nelerdir?

Xiaomi tabletlere baktım Pad 5'i beğendim fakat ekstra aksesuar göremedim bir de teknik servis bakımından benim için aşırı önemli bir husus Samsung bu durumda aşırı ilgili.

Son düzenleme:
Kalem lazımsa zaten Xiaomi direkt ele. Çünkü Pad 5 oyun vb. işler için çok iyi ama kalemi ayrı satıldığı için fiyat değmeyecek yerlere çıkıyor. Kalem deneyimi ne kadar iyi bilmiyorum. Performans olarak Tab S7 FE daha güçlü ama fark o kadar büyük değil S6 Lite'a göre. PUBG için bence bir gidip görsen veya video izlesen daha iyi olabilir. Boyutu 12.4'' için olduğu için S7 FE'nin PUBG tarzı oyunlarda kişiden kişiye sıkıntı yaratabilir ekrandaki tuşlara ulaşmak. Tab S6 Lite o açıdan daha iyi 10.4'' olduğundan. Ama not olarak da Tab S7 FE daha büyük olduğu için daha rahat. Burada biraz sana kalıyor tercih eğer ben S7 FE ile oyun oynarken de rahat ederim diyorsa ben ikisi arasından onu alırdım. En başta dediğim gibi eğer acelen yoksa Temmuz ayı içinde olacağı söylenen etkinlikte belki daha mutlu edecek model de gelebilir. Çünkü S7 FE çıkalı 2 yıl oldu. Tab S6 Lite'da bu yenilenmiş versiyonu çıkalı 1 yıl oldu ama içinde kullandıkları Tab S7 FE'nin bir tık altı işlemci olduğu için onun da 2 yıllık modelden farkı yok pek fazla.

2 yıldır kullanıyorum dediğine göre 2020 model ilk Tab S6 Lite var sende yüksek ihtimalle. 2022'deki yeniden işlemcisi iyileştirerek çıkan cihaz oyun konusunda fena değil. Ama yine de 64 GB hafıza 4 GB RAM düşünmek lazım orası ayrı bu cihazlar üzerine konuşuyorsak.

Fakat fiyatları ne kadar olacak benim için önemli olan bu. Sınırım 10000 TL Normal S7'ye baktım maalesef tükenmiş. Ders çalışmaktan kastım üzerinde matematik işlemi veya yazı yazacağımdan dolayı kalem olması önemli benim için.

S6 bildiğim kadar Snapdragon demişlerdi.(tabii yenisi çıktığından dolayı.) Oynayacağım oyunlar PUBG Mobile vb. güçlü oyunlardır.

Sadece Disney'den kaynaklı mı yoksa Netflix vb. bütün uygulamalardada oluyor mu?

10000 TL'yi geçmeyecek şekilde bir tablet arıyorum. Dediğim gibi kalemi olursa süper olur. Sizin önerileriniz nelerdir?

Xiaomi tabletlere baktım Pad 5'i beğendim fakat ekstra aksesuar göremedim bir de teknik servis bakımından benim için aşırı önemli bir husus Samsung bu durumda aşırı ilgili.
10.000 TL fiyat bandında benim önerebileceğim başka bir şey yok şu anki piyasada bulunan cihazlar arasında. Hazır ön sipariş dönemindeyken MatePad 11 bence hepsinden daha iyi ama oyun konusu üzer. PUBG kendi mağazasına da getirmişler onda sıkıntı yok. Ama bir güncel çıkan oyun falan oynayayım dediğin zaman bulamama ihtimalin yüksek. Yoksa işlemci, RAM, ekran, ses kalitesi olarak daha iyi ikisinden de. Yanında klavye kalemi de bedava veriyorlar. O yüzden yeni cihaz beklemek yararlı olabilir. Xiaomi Pad 6'da gelecek sanırım tam tarihini bilmesem de Samsung harici. Kalem falan vermeye başlarlarsa o da bir opsiyon haline gelir. Çünkü onlar depolama RAM konusunda kısıntıya gitmiyor Samsung gibi.

Son düzenleme:

Hocam sadece Disney'de yaşadım. Netflix'in içeriklerini hafıza kartına indirebiliyorum. Spotify, Prime Video ve BluTV içerikleri de hafıza kartına iniyor. Disney kaynaklı bu sıkıntı. Çünkü telefonun hafıza kartına indirdiğimde de Disney donuyor.

2 yıldır kullanıyorum dediğine göre 2020 model ilk Tab S6 Lite var sende yüksek ihtimalle. 2022'deki yeniden işlemcisi iyileştirerek çıkan cihaz oyun konusunda fena değil. Ama yine de 64 GB hafıza 4 GB RAM düşünmek lazım orası ayrı bu cihazlar üzerine konuşuyorsak.

Hocam 2 yıldır kullanan yukarıdaki arkadaş. Ben tableti geçen yıl sonlarında almıştım. Clash of Clans oynuyorum. Böyle cadı birliği falan salınca hafif kasmalar başlıyor. Google Play'den GTA San Andreas kurdum. Bu bile kastı. Dediğiniz gibi eski model olabilir akşam bir kontrol edeyim.

Kalem lazımsa zaten Xiaomi direkt ele. Çünkü Pad 5 oyun vb. işler için çok iyi ama kalemi ayrı satıldığı için fiyat değmeyecek yerlere çıkıyor. Kalem deneyimi ne kadar iyi bilmiyorum. Performans olarak Tab S7 FE daha güçlü ama fark o kadar büyük değil S6 Lite'a göre. PUBG için bence bir gidip görsen veya video izlesen daha iyi olabilir. Boyutu 12.4" için olduğu için S7 FE'nin PUBG tarzı oyunlarda kişiden kişiye sıkıntı yaratabilir ekrandaki tuşlara ulaşmak. Tab S6 Lite o açıdan daha iyi 10.4" olduğundan. Ama not olarak da Tab S7 FE daha büyük olduğu için daha rahat. Burada biraz sana kalıyor tercih eğer ben S7 FE ile oyun oynarken de rahat ederim diyorsa ben ikisi arasından onu alırdım. En başta dediğim gibi eğer acelen yoksa temmuz ayı içinde olacağı söylenen etkinlikte belki daha mutlu edecek model de gelebilir. Çünkü S7 FE çıkalı 2 yıl oldu. Tab S6 Lite'da bu yenilenmiş versiyonu çıkalı 1 yıl oldu ama içinde kullandıkları Tab S7 FE'nin bir tık altı işlemci olduğu için onun da 2 yıllık modelden farkı yok pek fazla.

10.000 TL fiyat bandında benim önerebileceğim başka bir şey yok şu anki piyasada bulunan cihazlar arasında. Hazır ön sipariş dönemindeyken MatePad 11 bence hepsinden daha iyi ama oyun konusu üzer. PUBG kendi mağazasına da getirmişler onda sıkıntı yok. Ama bir güncel çıkan oyun falan oynayayım dediğin zaman bulamama ihtimalin yüksek. Yoksa işlemci, RAM, ekran, ses kalitesi olarak daha iyi ikisinden de. Yanında klavye kalemi de bedava veriyorlar. O yüzden yeni cihaz beklemek yararlı olabilir. Xiaomi Pad 6'da gelecek sanırım tam tarihini bilmesem de Samsung harici. Kalem falan vermeye başlarlarsa o da bir opsiyon haline gelir. Çünkü onlar depolama RAM konusunda kısıntıya gitmiyor Samsung gibi.

Şu anda hepsine gittim ve baktım fiayatlara zam gelmiş ve sadece 1 yerde zamlanmamış. Baktiğım Xiaomi pad 5 daha çekici geldi 9000TL ise güzel fiyat sanirim onu alacağım. Harici daha ucuz bir klavye ve kalem alsam uyumlu mu bildiginiz markalar varsa önerebilir misin?

Geri
Yukarı