Rehber Samsung Telefonu Programsız 2. Ekran Yapma

Arkadaşlar merhaba,
Samsung Smart View'de bulunan gizli bir ayar sayesinde telefonu kablosuz 2. ekran yapabildiğinizi biliyor muydunuz? Hem de programsız ve rootsuz. Yapmanız gerekenler çok basit. Elinizde Samsung telefon ve Windows bilgisayar varsa iş tamamdır.
Adımlar:
1- İlk olarak Ayarlar kısmından Bağlı Cihazlar sekmesini açıyoruz.

Screenshot_20230811_102433_Settings.jpg

2- Üstte bulunan 3 noktaya tıklayarak ayarlar sekmesine giriyoruz.

Screenshot_20230811_102524_Smart View.jpg

3- Smart View hakkındaya basıyoruz.

4- Büyük Smart View yazısına arka arkaya 8-9 kere basıyoruz.
5- Karşımıza Enter Password yazısı çıkıyor.

Screenshot_20230811_102602_Smart View.jpg

6- Buraya vereceğim iki şifreden birini yazıyorsunuz başında # olacak şekilde (#00sv00 veya #00rtsp00)
7- Karşınıza çıkan ekranda (SmartView Developer Option) altta bulunan SencondScreen seçeneğini açıyoruz ve tıklıyoruz ve daha iyi bir görüntü için Video seçeneği seçiyoruz.

Screenshot_20230811_102858_Smart View.jpg

8- Şimdi yapmamız gereken bu sayfadan çıkmadan bilgisayarınızda Windows+K kombinasyonu yaparak telefonu bağlamak. Yapacaklarınız bu kadar artık telefonu dokunmatik şekilde 2. ekran olarak kullanabilirsiniz.

1691739044247.png

Dosya Ekleri

• 1691739024572.png
    1691739024572.png
    240,4 KB · Görüntüleme: 186
  • Screenshot_20230811_102524_Smart View.jpg
    39,8 KB · Görüntüleme: 281
Son düzenleyen: Moderatör:
1691741723924.png

Buradan hiçbir şeye dokunmayıp start second screen üzerine basmanız gerekiyor. @ogulcansivri güzel bir makale olmuş ancak kendi deneyimimle AMD işlemcili laptoplarda pek de etkin olmuyor. M31 üzerinde denediğimde sadece Intel işlemcilerde sağlıklı çalıştığını fark ettim.

Buradan hiçbir şeye dokunmayıp start second screen üzerine basmanız gerekiyor. @ogulcansivri güzel bir makale olmuş ancak kendi deneyimimle AMD işlemcili laptoplarda pek de etkin olmuyor. M31 üzerinde denediğimde sadece Intel işlemcilerde sağlıklı çalıştığını fark ettim.

Evet ben yanlış menüye girmişim:) malım diye belirtmiştim...

Hocam Second Screen olması lazım sanırım sizde yok :( Şimdi fark ettim yanlış menüye girmişsiniz sanırım :D

Her Samsung telefon desteklemiyor bunu, ek olarak bilgisayarın Bluetooth'a ihtiyaci var.

Bir de S serisi kullanıyorsunuz, Dex tavsiye ederim.
Rehberi hazırladığım telefon S21 FE, şirket telefonu olarak M31S var onda da var fakat garip bir şekilde şifre sormadı :D

Hocam benim bağladığım laptop intel işlemciydi. Ayrıca 2 ekranlı masaüstüne bağladığımda 3. ekranda oldu. Samsung tabletim yok acaba samsung tabletlerde kullanılıyor mu?

Faydalı bir rehber, güzel bir anlatım. Ellerinize sağlık. Dokunmatik kontrolleri etkinleştirince daha da verimli bir kullanım sundu. Telefondaki küçük ekranda pek de ihtiyaç karşılamasa da tableti olanın kesinlikle kullanması gereken bir özellik. Biraz baktım, stabil de çalışıyor gibi. Belki One UI 6'da standart bir seçenek haline gelebilir.

Konu güncelleme: Artık güncelleme gelmiş smart view'e girdiğinde direkt diğer cihaz telefon dediğinde 2. ekran yapabiliyorsunuz.
Şifre girme ekranı gelmiyor. Defalarca tıkladım Smart Wiew yazısına ama :(

Geri
Yukarı