Samsung ürünü 3 yıl garantili diyerek sattı ve 6 ay sonra 2 yıla düşürdü

Sabura48

Hectopat
Merhaba. Samsung G8 OLED isimli monitörünü ocakta satın aldım. Geçen vakte kadar sitelerinde 3 yıl garanti yazıyordu ama son 2 aydır garanti süresini 2 yıla indirmiş olarak gözüküyor. Zamanında müşteri temsilcilerine defalarca sormuştun ve 3 yıl garanti olduğunu söylemişlerdi. Bu konu hakkında ne yapabilirim? Yalan ürün pazarlamaya girmez mi bu? Şu an sitelerinde 2 yıl olarak gözüküyor. Google arşivinde ise 3 yıl yazısı mevcut. Bu konu hakkında ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• ede7db26-3035-476a-86f2-3fb883e23bd9.jpeg
    ede7db26-3035-476a-86f2-3fb883e23bd9.jpeg
    110,9 KB · Görüntüleme: 60
  • Screenshot_20230622_185146_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20230622_185146_WhatsApp.jpg
    118,7 KB · Görüntüleme: 65
Merhaba. Samsung G8 OLED isimli monitörünü ocakta satın aldım. Geçen vakte kadar sitelerinde 3 yıl garanti yazıyordu ama son 2 aydır garanti süresini 2 yıla indirmiş olarak gözüküyor. Zamanında müşteri temsilcilerine defalarca sormuştun ve 3 yıl garanti olduğunu söylemişlerdi. Bu konu hakkında ne yapabilirim? Yalan ürün pazarlamaya girmez mi bu? Şu an sitelerinde 2 yıl olarak gözüküyor. Google arşivinde ise 3 yıl yazısı mevcut. Bu konu hakkında ne yapmalıyım?

Hocam ocakta almışsınız 10 ay geçmiş normal değil mi sizce?

Ocakta aldiysaniz dedikleri gibi 3 yil seklinde baslamistir garantisi. Aktif ne yazdigiyla neden bu kadar ilgilendiniz ki? Urununuzun kalan garanti suresine baksaniz ve dusse anlasilir bir problem olacak da suanki haliyle anlamsiz bir durumda.

Sitelerinde derken şu an satışta olan yeni ürün mü 2 yıl görünüyor? O sizi bağlamaz, bugün itibariyle ürünü satın alacak kişileri bağlar.
Evet sitelerinde şuan 2 yıl diye yazıyor. Müşteri hizmetleri ise elimdeki ss leri başka yerden almışsınız 2 yıl bu ürünün garantisi diyor. Ben aldıktan aylar sonra değiştirdiler garantiyi.

Ocakta aldiysaniz dedikleri gibi 3 yil seklinde baslamistir garantisi. Aktif ne yazdigiyla neden bu kadar ilgilendiniz ki? Urununuzun kalan garanti suresine baksaniz ve dusse anlasilir bir problem olacak da suanki haliyle anlamsiz bir durumda.
Arkadaşım müşteri hizmetlerine göre 1 yıl garantim kaldı ama bana sattıkları zaman 3 yıl diye reklam yaptılar.

Evet sitelerinde şu an 2 yıl diye yazıyor. Müşteri hizmetleri ise elimdeki SSleri başka yerden almışsınız 2 yıl bu ürünün garantisi diyor. Ben aldıktan aylar sonra değiştirdiler garantiyi.

Şu an sizin güncel garanti süreniz 2 yıl mı? 2 yılsa sizi ilgilendiren bir durum yok. Fakat 1 yılsa sizi de ilgilendirir.

Şu an sizin güncel garanti süreniz 2 yıl mı? 2 yılsa sizi ilgilendiren bir durum yok. Fakat 1 yılsa sizi de ilgilendirir.
1 yıl kalıyor işte. Kalan garanti süresi sorgulayacak bir sistem yok. Bana dedikleri şu. Ama şuan benim 2 yıl 1 ay garantimin olması lazım. Adamlar bu monitörün hiç 3 sene garantisi olmadığını hep 2 sene olduğunu iddia ediyor şuan.

1 yıl kalıyor işte. Kalan garanti süresi sorgulayacak bir sistem yok. Bana dedikleri şu. Ama şu an benim 2 yıl 1 ay garantimin olması lazım.

Siz alırken 3 yıl garantisi varsa şu an 2 yıl 2 ay garantinizin kalması gerekiyor. Şimdi alacak kişilere 2 yıl garanti süresi geçerli. Garanti süresini değiştirmişlerdir sizinle bir ilgisi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı