Samsung ürünü 3 yıl garantili diyerek sattı ve 6 ay sonra 2 yıla düşürdü

Siz alırken 3 yıl garantisi varsa şu an 2 yıl 2 ay garantinizin kalması gerekiyor. Şimdi alacak kişilere 2 yıl garanti süresi geçerli. Garanti süresini değiştirmişlerdir sizinle bir ilgisi yok.
Hocam Adamlar bu monitörün hiç 3 sene garantisi olmadığını hep 2 sene olduğunu iddia ediyor şuan ama elimde samsung müşteri hizmetlerinin 3 yıl garantili dediği yazışma dahi var. Thh de haklı bulunma olasılığım var mıdır.

Hocam Adamlar bu monitörün hiç 3 sene garantisi olmadığını hep 2 sene olduğunu iddia ediyor şuan ama elimde samsung müşteri hizmetlerinin 3 yıl garantili dediği yazışma dahi var. Thh de haklı bulunma olasılığım var mıdır.
Resmi hat icin gorsel eklemissiniz. Dediginiz gibiyse thh hakli bulacaktir.

Ayrica kontol edebiliyor olmaniz lazim. Samsung’da sadece giyilebilir cihazlarda sikinti var diye biliyordum. Neden boyle bi’ uygulamalari varmis acaba, sacma bir durum.

Hocam adamlar bu monitörün hiç 3 sene garantisi olmadığını hep 2 sene olduğunu iddia ediyor şu an ama elimde Samsung müşteri hizmetlerinin 3 yıl garantili dediği yazışma dahi var. THH de haklı bulunma olasılığım var mıdır?

Kanıtınız varsa haksız olacağınızı sanmıyorum.

Resmi hat icin gorsel eklemissiniz. Dediginiz gibiyse thh hakli bulacaktir.

Ayrica kontol edebiliyor olmaniz lazim. Samsung’da sadece giyilebilir cihazlarda sikinti var diye biliyordum. Neden boyle bi’ uygulamalari varmis acaba, sacma bir durum.
Telefon için kontrol edilebiliyor hocam da monitor için bulamadım.

Teşekkürler hepinize.

Garanti belgesinde garanti süresi olarak ne yazıyor? Orada yoksa bir ihtimal faturada da yazıyor olabilir. Kontrol edin.

Aynı monitörü aynı zamanlarda alan bir kişi olarak, aynı haksızlığa uğrayan birisi olarak durumu tekrar ifade etmek gerekirse olay şu: Ürün ortalama şubat-mart 2023 gibi TR satışlara başladı. Ürün bir çok kanalda satışa çıktı. Ürünü Samsung Tr kendi sitesinde tanıtım ve bilgilendirmesinde 3 yıl garantili olarak lanse etti.

İlgili linten ilerlediğinizde web arşivlerinde bu söylediğimizi kanıtlar nitelikte.:
34" Odyssey OLED G8 G85SB LS34BG850SUXUF | Samsung Türkiye

O zamanlarda tabi olayı elimizden geldiğince araştırmaya çalıştık, defalarca Samsung müşteri hizmetlerini arayarak bunu teyit ettirmeye çalıştık. Onlara ilgili sayfayı attığımızda bize 3 yıl garantili olduğunu kendileride doğruladılar zaten. Durum böyle olunca bizde birazda buna güvenerek ilgili monitörü aldık. Sayfadaki arşivde de gözüktüğü gibi ürünün garantisi ocaktan en az ağustosa kadar 3 yıl olarak Samsung.com.tr sitesinde yer alıyordu zaten. İşte birkaç ay öncesinde siteyi kontrol ettiğimizde ise bu sürenin 2 yıla düşürüldüğünü gördük. Başta acaba bu yeni satılacak olanlar için mi gibisinden düşündük ama buda saçmaydı, daha önceden ben hayatımda böyle bir şey görmedim. Ürüne verilen garanti süresi böyle değiştirilemez. Neyse müşteri hizmetlerini bende aradım sordum, bana dediği biz tv ve monitörlerde 2 yıl garanti veriyoruz, 3 yıllık bir durum yok. İyi de ablacığım sizler o zaman sitenize niye 8-9 aydır 3 yıl yazıp tüketiciyi yanıltıyorsunuz? Size sorduğumuzda niye o zaman çok detaylı bir araştırmaya gidip varsa yazım hatasını düzelmediniz de şimdi siz yanlış görmüştürsünüz ayağı yapıyorsunuz?🙂Ekran görüntüsü alma, web arayüzlerinin internette saklanması gibi elimizi kuvvetlendirecek şeyler olmasa, derdimizi kimseye de anlatamayız hani.

Kısacası olay, koosssskocaaa Samsung.com.tr ilgili ürüne önce 3 yıl garantili diye sitesinde reklam yapıp, aradan geçen süre sonrasında 2 yıl olarak değiştirip biz hep 2 yıl garanti verdik hacı, siz yanlış görmüşsünüz ayağına yatıyor. Böyle bir şeyi Samsung.com.tr den hiç beklemezdim, sonuçta köprü altı markası değil bu.

2 yıl geçtiksen sonra servise göndermeniz gerekirse ve firmayla anlaşamazsanız ilk mesajdaki görselleri THH başvurunuza eklersiniz, artık oranın değerlendirmesine kalmış oluyor bu durumda. Samsung'la görüşmeyi müşteri hizmetleriyle telefonda falan yaptıysanız oradaki çalışan hakim olmayabilir konuya haliyle, bir de mail atayarak deneyin.​

Geri
Yukarı