Samsung Yeni Gelişmiş Klima Modellerini İstanbul’da Düzenlenen Bölgesel Toplantısınd

'Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri' bölümünde Recep Baltaş tarafından 29 Mart 2011 tarihinde başlatılan konu.

 1. Recep Baltaş

  Recep Baltaş Technopat Yönetici

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  51.928
  Beğenileri:
  42.551
  Yer:
  İstanbul
  Samsung’un yeni P Serisi (Maldivler) tüketicilerin hem para, hem de enerjiden
  tasarruf etmelerine yardımcı olan gelişmiş soğutma teknolojisi sunuyor.


  İstanbul 28 Mart 2011 – Dünyanın lider dijital teknoloji şirketi Samsung bugün gerçekleştirdiği Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesel Forumu’nda, enerji kullanımını yüzde 60'a varan oranlarda azaltan şık ve akıllı tasarımı, gelişmiş klima teknolojisiyle birleştiren P-serisini (Maldivler) tanıttı.

  Samsung’un bu Yeni Kliması, enerji tüketiminin ve hava kirliliğinin yüksek olduğu ülkelerinin şu andaki durumuna uygun olarak tasarlandı. Sahip olduğu "Çifte Tasarruf, Çifte Temizlik" konseptiyle, yüksek elektrik faturası ve alerjik problemler nedeniyle zorluklar yaşayan tüketicilere çözüm sunmak için ortaya çıktı.

  P-Serisi (Maldivler), sistem hem çalışırken, hem de stand-by modundayken enerji tasarruf etmesini sağlayan Samsung'un "Çifte Tasarruf" teknolojisine sahip. Sistem açık olduğu zaman, güçlendirilmiş kontrol teknolojisi, kompresörün sürekli olarak çalışmaya başlayıp, sonra durmasına yol açmayan "Akıllı Inverter" teknolojisini kullanarak, boşa giden enerji miktarını azaltıyor ve ideal ısının korunmasını sağlıyor. Sistem kapalı olduğu zaman, güçlendirilmiş kontrol paneli, "Stand-by'da Sıfır Güç" teknolojisiyle tüketicinin konvansiyonel klimalara göre yüzde 90 daha fazla enerji tasarruf etmesini sağlayacak şekilde düşük düzeyde enerji kullanıyor.

  P-Serisi (Maldivler) ayrıca, Samsung'un havayı iki şekilde temizleyen gelişmiş temizleme sistemine de sahip. Bunların ilki olan Full HD Filtresi, mikroskobik toz partiküllerini ortadan kaldırarak ve kirli havayı temizleyerek daha iyi bir filtreleme yapıyor. Ayrıca, P-Serisi (Maldivler) için gelişmiş S-Plazma iyon teknolojisi, H1N1'in alt türleri ve alerjiye yol açabilecek virüsleri ortadan kaldırıyor. Hatta daha temiz, daha sağlıklı bir ortam için OH radikalini nötrleştiren negatif iyonları harekete geçiriyor ve hava temizleme sürecini tamamlıyor.

  Samsung Dijital Cihazlar Birimi Başkan Yardımcısı Chang Wan Hong, "Virüsler, P-Serisi (Maldivler) serisiyle temas haline geçtiğinde, Samsung'un S-Plazma iyon teknolojisi, bakteriyi zararsız su buharına çevirecek ve yüzde 99,9’unu ortadan kaldıracak olan kimyasal reaksiyona geçiyor. Ve Full HD Filtresi de tozu yüzde 80'e varan oranlarda ortadan kaldırabiliyor" dedi ve sözleri şu şekilde devam etti. "Gelişmiş teknoloji ve tasarıma dikkatimizi yoğunlaştırmaya devam ederek, Samsung'un Dijital Hava Çözümleri ürünleri, tüketicilerin daha sağlıklı ve daha çevre dostu yaşam tarzlarına sahip olmalarına yardımcı oluyor."

  Daha az gürültü ve sarsıntıya sahip olan P-Serisi (Maldivler), kullanıcılarının konforlu bir serinlik altında sessiz ve huzurlu bir ortamda uyumalarını sağlıyor. Sistem, Samsung'un kısa sürede uykuya dalınması için gereken ideal sıcaklığı oluşturan "iyi uykular" modu sayesinde konforlu uyku ortamının korunmasını ve dinç uyanılmasını sağlıyor. Aynı zamanda "iyi uykular" modu normal soğutma modlarına kıyasla yüzde 36'ya varan oranlarda elektrik tüketimini azaltıyor.
   

Sayfayı Paylaş