Samsung'un Yeni Robot Süpürgesi

'Konu Dışı' bölümünde Recep Baltaş tarafından 3 Eylül 2010 tarihinde başlatılan konu.

 1. Recep Baltaş

  Recep Baltaş Technopat Yönetici

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  51.900
  Beğenileri:
  42.485
  Yer:
  İstanbul
  NaviBotTM ev işlerine zekayı ve eğlenceyi getiriyor...

  IFA - BERLIN, Almanya – 3 Eylül 2010 – Tüketici elektronikleri alanında pazar lideri olan ve yenilikleriyle ödüllere layık görülen Samsung Electronics Co., Ltd. bu sene tüm Avrupa’ya aynı anda yeni robot elektrikli süpürgesi NaviBotTM’u sunuyor. Elektrikli ev aletlerinde yeni bir çağın öncüsü olacak olan bu küçük ama güçlü elektrikli süpürge birçok farklı yüzey üzerinde tamamen kendi kendine hareket edebilme becerisine sahip. Bu şekilde de halı ve kilimlerin üzerinde dahi güçlü bir temizlik performansı sergileyebiliyor.


  Daha Akıllı Temizlik

  NaviBotTM şimdiye kadar görülmemiş seviyede bir zekayla çalışıyor. Cihazın yenilikçi, akıllı navigasyon programının arkasında beyin olarak görev gören iki adet CPU kontrol yongası yer alıyor. Bu yongalar NaviBot’un bir evi gördükten sonra hatırlamasını, objelerin ve şarj yuvasının yerini de öğrenmesini sağlıyor. Cihazdaki küçük entegre kamera, bir odanın saniyede 30 fotoğrafını çeken Visionary Mapping SystemTM (Görüntülü Haritalama Sistemi) içeriyor. NaviBot bu fotoğrafları kullanarak, evin sanal bir haritasını oluşturuyor ve mobilya, aksesuar gibi yoluna çıkıp engel oluşturabilecek objelerin tam yerlerini tespit ediyor. En hızlı ve en güvenli güzergâhı hesapladıktan sonra da NaviBot evi en hızlı ve etkin şekilde temizliyor.

  NaviBot’a hiçbir iş ağır gelmiyor. Eğer belirli bir alanı temizlemek için şarjı yeterli değilse, NaviBot otomatik olarak şarj yuvasına dönüyor ve 2 saat içinde de şarj oluyor. Bugün pazarda bu kadar hızlı şarj olabilen başka bir ürün bulunmuyor. NaviBot, Visionary Mapping System sayesinde şarj olduktan sonra temizliğe tam da kaldığı yerden yeniden başlayabiliyor. İki oda ya da on oda NaviBot için fark etmiyor, NaviBot her yeri aynı üstün performansla temizliyor.

  Güvenilir ve Rahat Temizlik

  NaviBot’un güvenilir temizlik yapmasını sağlayan ve merdivenlerden düşmesini, kablolara takılmasını önleyen 38 adet sensörü bulunuyor.

  Cihazın her iki yanında bulunan fırçalar özellikle kenar ve köşelerde daha hızlı ve daha etkili temizliği mümkün kılıyor. Süpürme Küreği (Sweeping Blade) Power Brush’tan (Güçlü Fırça) sonra devreye girince, tüm kir ve temizlikten arta kalanlar da temizlenmiş oluyor. Fırçayı koruyan tarak yerlerde olabilen evcil hayvan tüylerini toplayamaya yardımcı oluyor ve tüylerin fırçaya dolanmasını önlüyor. Bu şekilde NaviBot’un bakımı da daha az zahmet gerektiriyor ve çok daha rahat oluyor.

  NaviBot günlük temizlik işleri için de ideal. Evlerde sehpa altları gibi zor alanlara erişimi de çok kolay. Cihazda beş farklı çalışma modu bulunuyor: Otomatik, Spot, Maksimum, Kenar Temizliği ve Manuel. Ayrıca temizleme programının başlama zamanının erteleme seçeneği ile de kullanıcılar evde olmadıkları zamanda da evlerini temizletebiliyor.

  Tüm bunlara ek olarak, NaviBot’ta Virtual GuardTM – Sanal Koruyucu özelliği de bulunuyor. Bu özellik oda içinde görünmez bir ekran oluşturuyor ve kullanıcının iki yararlı fonksiyon arasında tercih yapmasına olanak tanıyor. Bu yararlı fonksiyonlardan “Sanal Çit” modu temizlenmesi gerekmeyen ya da temizlenmemesi gereken alanı ekrandan çıkarıyor: örneğin, şömine ya da ıslak banyo yeri gibi. “Sanal Rehber” fonksiyonu da hangi odanın öncelikli olarak temizlenmesi gerektiğini belirliyor. Bu fonksiyonu çalıştırırken NaviBot tüm eve tek bir alan gibi yaklaşmaktansa, tüm odalara ayrı ayrı yaklaşıyor.

  Kompakt, şık ve çevik NaviBot robot elektrikli süpürge ev temizliğinde devrim yaratacak özellikleri ile dikkat çekiyor.

  navibot_SILKY BLUE 03_.jpg
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 1 Nisan 2015
 2. Daniel Atlas

  Daniel Atlas Decipat

  Katılım:
  21 Ocak 2015
  Mesajlar:
  208
  Beğenileri:
  34
  Vay be güzel ürünmüş.
  İlk konu dışı gönderi. :cry:
   

Sayfayı Paylaş