Yeni Yetişen Robot Nesil

Awhlind

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Asgard
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Neo adlı kanal gerçekten bence çok iyi açıklamış robot neslin yetişmesini. Hani zaten videoda arkadaşın bahsettiği kanal çocuklar için resmen tehlike. Bunu bir çocuk izlese muhtemelen psikolojisi farkında olmadan bozulacaktır. Bahsettiğim neslin yaş aralığı ise 3-8 yaş arası çocuklar. Anaları babaları sıkılıyor, uğraşamıyor sonra veriyorlar ellerine daha yürümeyi yeni öğrenmiş çocuğa telefonu. O da ne yapsın bu kanalı izliyor bundan öğreniyor ve sorumsuz ailelerin sorunlu çocukları oluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilinçli ebeveyn diye bir tabirin örneği yok bu ülkede. Varsa da kısıtlı sayıda. Bu sitede açılan konulardan dahi ne kadar robot bir nesil olduğunu görebilirsiniz.

Daha kendi ismini yazmayı bilmeyen çocuklar tabletten, telefondan ve diğer akıllı cihazlardan zihinsel gelişimini kötü etkileyecek içeriklere ulaşıyor. Faydasız Youtube kanalları gibi. Bu cihazlar günümüzde bilgiye ulaşma ve iletişim açısından oldukça faydalı ama kullanmasını bilene. Onları kullanarak kendini geliştirme imkanın da var aptal bir insan olma imkanın da.

Bu robotlaşma konusunda çocukların yapabileceği pek bir şey yok, zaten daha yaşı küçük, kandırılması kolay. Ama kimi çocuklar şeytana pabucunu ters giydirir. Y ve Z kuşağı böyle, teknoloji ile iç içe büyüyor ve onu nasıl kullanması gerektiğini bilmiyor. Aileler, evladını yetiştirme konusunda biraz doğru hareket etse şu tarz haberlerle karşılaşmayız.

Uzun süre oyun konsolu başından kalkmayan çocuğun bacak damarı tıkandı

Neo adlı kanal gerçekten bence çok iyi açıklamış robot neslin yetişmesini. Hani zaten videoda arkadaşın bahsettiği kanal çocuklar için resmen tehlike. Bunu bir çocuk izlese muhtemelen psikolojisi farkında olmadan bozulacaktır. Bahsettiğim neslin yaş aralığı ise 3-8 yaş arası çocuklar. Anaları babaları sıkılıyor, uğraşamıyor sonra veriyorlar ellerine daha yürümeyi yeni öğrenmiş çocuğa telefonu. O da ne yapsın bu kanalı izliyor bundan öğreniyor ve sorumsuz ailelerin sorunlu çocukları oluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teknolojiyi yerinde ve düzgün kullanılmamasının sonuçları. Küçükken telefon kullanmayi bilmezdim. Şimdiki çocuklarda telefonlar var.

1. Vermek zorunda bırakıyor çünkü ağlama, saldırma, bir şeyleri kırmaya çalıyorlar
2. Çocukların pek suçu yok babalarının para için yaptıklarını izliyoruz
3. 2 sene önce kardeşim bu kanalı izlerdi bu sene 8 yaşına girecek ve izlemiyor daha çok Onedio gibi kanallar izliyor ve Prensef Elif bunlar çoğunluk bazen makyaj bazen trend.

1. Vermek zorunda bırakıyor çünkü ağlama, saldırma, bir şeyleri kırmaya çalıyorlar
2. Çocukların pek suçu yok babalarının para için yaptıklarını izliyoruz
3. 2 sene önce kardeşim bu kanalı izlerdi bu sene 8 yaşına girecek ve izlemiyor daha çok Onedio gibi kanallar izliyor ve Prensef Elif bunlar çoğunluk bazen makyaj bazen trend.
1. "Vermek zorunda bırakıyor" işte o öyle olmuyor madem çocuk yapmaya karar vermişsin, sorumluluğuna, baş ağrısına da sen katlanacaksın.
2. Zaten kimsenin çocukların suçu dediğini duymadım. Tabii ki para için yapılıyor, her akıl sahibi insan bunu anlayabilir.
3. Dediğinizi tam anlayamadım kardeşiniz bu kanalı izleyince hiç etkilenmedi mi demek istediniz?

1. "Vermek zorunda bırakıyor" işte o öyle olmuyor madem çocuk yapmaya karar vermişsin, sorumluluğuna, baş ağrısına da sen katlanacaksın.
2. Zaten kimsenin çocukların suçu dediğini duymadım. Tabii ki para için yapılıyor, her akıl sahibi insan bunu anlayabilir.
3. Dediğinizi tam anlayamadım kardeşiniz bu kanalı izleyince hiç etkilenmedi mi demek istediniz?
Herkesin ailesi aynı değil benim annemde babamda çalışıyor ikiside eve yorgun geliyor sen vermesen bile alıyor ama 2 sene önce hep bakırdı fakat şuan evde değiliz rahatça bakıyor annem ve babam eskisinden az veriyor ve bunu yazarken ananemin telefonunu aldı.

Videoda şu kısım çok canımı sıktı "Herhangi bir ailenin bir çocuğu bir şey başarıyor ( bu herkesin başardığı bir şey ) hemen aferin oğlum sen harikasın felan diyip çocuğu şımartıyorlar, aptal muamelesi yapıyorsunuz" diyor. Çocuk bir şeyler başarıyorsa destek çıkacaksın ki dahada güzelini yapsın kendiyle gurur duysun. Video gayet güzel olmuş ama dediğim kısımda tabiri caizse **çmış.

Bahsettiğim kısım dakika 10:30

Ek olarak;

Birde hep suçlayıcı bir tavırla konuşuyor videodaki arkadaş. Hep "sizsiniz, sizsiniz" diyerek karşı tarafı suçlar şekilde konuşuyor. Kendisinin de çok düzgün olduğunu ben söyleyemeceğim.

Herkesin ailesi aynı değil benim annemde babamda çalışıyor ikiside eve yorgun geliyor sen vermesen bile alıyor ama 2 sene önce hep bakırdı fakat şuan evde değiliz rahatça bakıyor annem ve babam eskisinden az veriyor ve bunu yazarken ananemin telefonunu aldı.
Herkesin yaşantısı farklı, şu zamanda zaten artık elinde telefon bulunmayan çocuk yok (Bahsettiğim yaş aralığı 0-6 yaş.). Bakın tam olarak bahsettiğim çocuk hemen ağlayınca eline telefonu verip gün boyu kafam rahat olsun diye çocuğu ile ilgilenmeyen kesim. Yoksa süreç göz önünde bulundurularak telefona, tablete, bilgisayara baktırılabileceğini düşünüyorum (Yanlış anlaşılmasın Pedagog değilim sadece kendi düşüncemi aktarmak istedim.).
Videoda şu kısım çok canımı sıktı "Herhangi bir ailenin bir çocuğu bir şey başarıyor ( bu herkesin başardığı bir şey ) hemen aferin oğlum sen harikasın felan diyip çocuğu şımartıyorlar, aptal muamelesi yapıyorsunuz" diyor. Çocuk bir şeyler başarıyorsa destek çıkacaksın ki dahada güzelini yapsın kendiyle gurur duysun. Video gayet güzel olmuş ama dediğim kısımda tabiri caizse **çmış.

Bahsettiğim kısım dakika 10:30

Ek olarak;

Birde hep suçlayıcı bir tavırla konuşuyor videodaki arkadaş. Hep "sizsiniz, sizsiniz" diyerek karşı tarafı suçlar şekilde konuşuyor. Kendisinin de çok düzgün olduğunu ben söyleyemeceğim.
Zaten videodaki arkadaşın fanı değilim sadece denk geldi paylaşmak istedim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı