Sanal bilgisayar nasıl kiralanır?

Amogaçi

Hectopat
Sanal bilgisayar kiralama konusu hakkında bilgi sahibi değilim. Sanal bir server, bilgisayar artık adına ne deniyorsa kiralamak istiyorum.
Bu bilgisayarı uzaktan kontrol etmem ve belki de 1 aydan fazla bu sanal bilgisayarın açık kalmasını istiyorum. Böyle bir şey mümkün mü?

Evet herhangi bir hosting frimasından istediğin özelikte makineyi kiralyabilirsin özelden iletişime geçersen yardımcı olurum.
Özelden nasıl yazılıyor hocam? Söyleyin biz de öğrenelim.

Sanal bilgisayar kiralama konusu hakkında bilgi sahibi değilim. Sanal bir server, bilgisayar artık adına ne deniyorsa kiralamak istiyorum.
Bu bilgisayarı uzaktan kontrol etmem ve belki de 1 aydan fazla bu sanal bilgisayarın açık kalmasını istiyorum. Böyle bir şey mümkün mü?

Evet hocam mümkün, 2 yıldır aralıksız kiralıyorum, bu işi yapan çok hosting var.
Aylık bir para veriyorsun istediğin zamanda iptal ettirebiliyosun. Özelden nerelerden almanın daha sağlıklı olduğunu anlatabilirim.

Googleye vps server kiralama yazarsan bir çok yerden hizmete ulaşabilirsin. Ne amaç için kullanacaksan ona göre Ram ssd gibi özelliklerini seçip kiralayabilirsin. Zamanında Knight online private server kurmak için kiralar kullanırdık bunları hey gidi günler :)

O zaman buradan anlatayım internete VDS kirala yaz çıkan bir siteden istediğin özelikleri seç ve kirala sonra uzak masaüstü bağlantısına sana verilen bilgileri gir ve bağlan para vermek istemiyorsan AWS ve Azure bedava çok düşük özelikli makine veriyor.

@Tunti @nebileyimabi arkadaşlar hangi sitelerden ve aylık fiyat olarak ne ödeneceği konusunda bilgileri buraya da yazabilirsiniz. Forumda mesajlaşma yok.

Hocam siteden siteye istediğin özeliğe göre değişir.

Googleye vps server kiralama yazarsan bir çok yerden hizmete ulaşabilirsin. Ne amaç için kullanacaksan ona göre Ram ssd gibi özelliklerini seçip kiralayabilirsin. Zamanında Knight online private server kurmak için kiralar kullanırdık bunları hey gidi günler :)
İçerisine bir bot kuracağım ve o bot belli saatlerde aktif hale gelip istediğim şeyi yapmaya başlayacak. İşlem bitince duracak ve 24 saat sonra tekrar aktif olacak. Kısacası kendi bilgisayarıma kurup 7/24 bilgisayarı açık tutmaktansa sanal bir bilgisayara kuracağım ve orada çalışacak bot.

Yeni konular

Geri
Yukarı