Sanal makine ile iAtkos ML2 kurabilir miyim?

Intel® Virtualization Technology olarak geçiyor.

Sanal bilgisayar için, arakadaşın dediği gibi BIOS'tan Virtualization ayarlarının açık olması gerekir.

Ama sende öyle bir ayar yok, bulabileceğini sanmıyorum.
O işlemcide Virtualization desteği yok:
ARK | Intel® Pentium® Processor T4200 (1M Cache, 2.00 GHz, 800 MHz FSB)

Sanal kuramazsın ama gerçekten kurabilirsin belki. Belki! Değer mi, değmez mi, performans alır mısın bilemem.
Açıkçası ne yalan söyliyim, pek uğraşmamanı tavsiye ederim (eğer Windows'unda sorun yoksa).

Sanal bilgisayar için, arakadaşın dediği gibi BIOS'tan Virtualization ayarlarının açık olması gerekir.

Ama sende öyle bir ayar yok, bulabileceğini sanmıyorum.
O işlemcide Virtualization desteği yok:
ARK | Intel® Pentium® Processor T4200 (1M Cache, 2.00 GHz, 800 MHz FSB)

Sanal kuramazsın ama gerçekten kurabilirsin belki. Belki! Değer mi, değmez mi, performans alır mısın bilemem.
Açıkçası ne yalan söyliyim, pek uğraşmamanı tavsiye ederim (eğer Windows'unda sorun yoksa).

Evet bulamadım. Windows'umda sorunum yok laptobum da böyle deneysel işler yapmayı seviyorum. Amacım Recep Bey'in dediği gibi bir maceraya atılmak ve Mac'ide karıştırmak maksat bilgi birikimi yani. Doğrudan kurabilir miyim ki acaba ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı