Sanal makineye macOS kurmak

• Konuyu başlatan Nas7
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 2B

Nas7

Attopat
Daha fazla  
Windows 10 üzerine sanal makineye kurup macOS kurabilir miyim?
Bulut üzeri sunucular kiralanıyor fakat 25 dolar gibi uçuk fiyatlara.
MacOS'u sanal makine üzerinde çalıştırabilir miyim?

iOS geliştiricisi olmak için istiyorum, daha önceden hiç programlama veya başka bir şey bilgim yok. Tek yapabildiğim bilgisayar üzerinde temel işlemler. Bir de klavyeyi 10 parmak kullanabilme.

Bilgisayardan anlamam ama özelliklerini biliyorum.
16 GB RAM
i7 6600
2 TB
GTX 1660 Ti

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows10 üzerine sanal makineye kurup macOS kurabilir miyim?
Bulut üzeri sunucular kiralanıyor fakat 25 dolar gibi uçuk fiyatlara MacOS'u sanal makine üzerinde çalıştırabilir miyim?

iOS geliştiricisi olmak için istiyorum daha önceden hiç programlama veya başka bir şey bilgim yok tek yapabildiğim bilgisayar üzerinde temel işlemler bir de klavyeyi 10 parmak kullana bilme.

Bilgisayar özellikleri.
Bilgisayardan anlamam ama özelliklerini biliyorum.
16 GB RAM.
i7 6600.
2 TB.
GTX 1660 Ti.

Hocam kurulabileceğini düşünüyorum ama bezdirebileceğini düşünüyorum. Tam bilmediğimden yardımcı olamıyorum. Ama asıl şu 10 parmak klavye kullanabiliyorum demenize biraz şaşırdığımdan yazıyorum. Aynı 10 parmak daktilo kullanabiliyorum mantığına getirmişsiniz. Aslında artık 10 parmak klavye kullansan bile çok işe yaramaz.

Sanal makineye Technopat'ta bulunan imaj ve rehber ile kurabilirsiniz. Sanal makinede performans beklemeyin. İsterseniz Hackintosh ile direkt bilgisayara da kurabilirsiniz.

Hocam kurulabileceğini düşünüyorum ama bezdirebileceğini düşünüyorum. Tam bilmediğimden yardımcı olamıyorum. Ama asıl şu 10 parmak klavye kullanabiliyorum demenize biraz şaşırdığımdan yazıyorum. Aynı 10 parmak daktilo kullanabiliyorum mantığına getirmişsiniz. Aslında artık 10 parmak klavye kullansan bile çok işe yaramaz.
Bildiğim az olanlarda onlar işte söylemek istedim ayrıca kod yazan adamlara baktım çoğu yavaş yazıyor.
Sanal makineye Technopat'ta bulunan imaj ve rehber ile kurabilirsiniz. Sanal makinede performans beklemeyin. İsterseniz Hackintosh ile direkt bilgisayara da kurabilirsiniz.
Abim kızar direkt o makina diye :(
Neden performans beklememeliyim ?

Bildiğim az olanlarda onlar işte söylemek istedim ayrıca kod yazan adamlara baktım çoğu yavaş yazıyor.

Abim kızar direkt o makine diye :(

Neden performans beklememeliyim?

Normal işletim sisteminde bile performans beklenmemeli zaten. Çünkü işletim sistemi üstüne işletim sistemi kullanmak tabii ki performansı düşürecek. Haliyle o yüzden böyle söyleniyor.

Abim kızar direkt o makine diye :(

Neden performans beklememeliyim?

Çünkü sanal makine sisteme %100 olarak erişemez o yüzden, normal şekilde Dual boot Hackintosh ve Windows kurabilirsiniz ve ayrıca bilgisayar size ait değilse fazla kurcalamayın Dual boot yapmadıysanız önceden.

Neden performans beklememeliyim ?
Çünkü direkt bilgisayar üzerinde çalışmıyor, işletim sisteminin içinde işletim sistemi çalıştırıyorsunuz, sanal makine bilgisayarın donanımlarından tam performansı alamıyor. Zaten tamamını kullanmana da izin vermiyor sanal makine, mesela en fazla 4 çekirdek işlemci verebilirsin gibi. Bunu örnek söyledim önemli olarak GPU VRAM'i de en fazla 256 MB verebiliyorsunuz diye hatırlıyorum.

Çünkü direkt bilgisayar üzerinde çalışmıyor, işletim sisteminin içinde işletim sistemi çalıştırıyorsunuz, sanal makine bilgisayarın donanımlarından tam performansı alamıyor. Zaten tamamını kullanmana da izin vermiyor sanal makine, mesela en fazla 4 çekirdek işlemci verebilirsin gibi. Bunu örnek söyledim önemli olarak GPU VRAM'i de en fazla 256 MB verebiliyorsunuz diye hatırlıyorum.

GPU kısmı doğru ama işlemci çekirdeği bayağı verilebiliyordu bende. Gerçi bende olan başkasında olmayabilir o yüzden ben karışmayayım bu konuya.

Geri
Yukarı