Sanal Windows içine sanal Windows kurma

HiquaTR

Centipat
Akşam akşam aklıma saçma bir soru geldi:
Sanal Windows içine uygulamayla sanal Windows yükleyebilir miyiz? Yüklersek o sanal Windows içindeki sanal Windows'a kaç tane aynı şekilde Windows yükleyebiliriz?

Sistem: Günümüzdeki en iyi PC.

Anlamayanlar için: ((W)W)W
Birinci (en dış) "W" PC'deki Windows.
İkinci "W" sanal Windows.
Üçüncü "W" sanal Windows içindeki sanal Windows.

Not: Sürprizbozan yapamadım.
ChatGPT cevabı:

Sanal Windows içinde sanal Windows içine başka bir sanal Windows kurmak genellikle karmaşık ve kaynakları aşırı kullanıcı bir yapı oluşturur. Bu, genellikle donanım kaynakları, yazılım kısıtlamaları ve performans etkileri nedeniyle sınırlıdır. Bu nedenle, ne kadar çok sanal Windows katmanı eklenirse, performans daha da kötüleşebilir ve kararlılık sorunları artabilir. Her durum farklı olsa da, pratik bir sınıra ulaşıldığında, yeni katmanlar eklemek yerine daha etkili sanallaştırma stratejileri düşünmek daha iyidir. Bu nedenle, genellikle iki veya üç katman derinlik önerilir, ancak bu tamamen uygulamanın gereksinimlerine ve mevcut kaynaklara bağlıdır.

Ayyıldız sahtekarlarının ve THT forumunun ne alakası var konuyla.
Bilmem iş için en fazla 1 VB kurursun heralde.
Etik olmayan işler için 1den fazla kurursun diye düşündüm. :)
Yanlış mı düşünmüşüm?

Benim kurmuşluğum var. Sistem uzmanı olarak çalışıyorum. Örneğin ana sistemde 100 GB RAM varsa ve her sistem 2 GB RAM tüketiyorsa. 49 adet kurabilirsiniz 1 adet de kendi sistemi için 2 GB dersek. Bunun adı nested virtualization olarak geçiyor.

Geri
Yukarı