Sanayide çalışılır mı?

tahtakapı

Decipat
Daha fazla  
9 ve 10. sınıfta toplam 17 gün devamsizligim, 11. sınıfta 6 haftada 0 gün devamsızlığım var. Hocaları, arkadaşlarımı, eski sınıf tadını vermese de yeni sinifimla anlaşmaya çalışıyorum.

Ama sınavlar gelince bitiyorum. Sozelde tokatlayamayacagim ders yok fakat eşit ağırlık öğrencisi olduğumuz için fark yapacak matematik. Ve 9 ve 10. sınıftaki sınavları toplasanız ortalamam 100'ü geçmez. Max 21min 03 aldım. Matematiğin Allah belasını versin. Bir türlü yapamıyorum. Derslere çalışmıyorum, ilgi duymuyorum. 4 yıl kalem tutacağıma tornavida, pense, anahtar tutar, helalinden paramı kazanırım. Al sat ve oyun hesabı satışlarıyla da pasif gelirime devam ederim. Okusakta okumasakta bu yolun sonu yok. Bana yol gostercek bilgeli, profesyonel, hayatın sillesini yemiş, öyle bir gazlayacakki ders çalışsam Türkiye'de derece yapacak ya da 2 yıl sonra sanayide Master yapan biri olacağım. (burada işin sakasindayim.) Fakat yardımlarınıza, önerilerinize ihtiyacım var. Kafam çok karışık. 🙄

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer okumak istemiyorsan zorla gitsen sınıfta kalırsın. En fazla 2 kez sınıfta kalır ve eğitim hayatın biter. Ortada dımdızlak kalırsın. Ne bir daha okuyabilirsin ne de sana iş verirler. Yaşında geçer. En iyisi helalinden çalışmak.

Sanayi zordur. Sanayi demekle bitmez. Sanayi kisin biktirir, usandirir. Usta olana kadar duzgun para vermezler. Gun gelir kisin soguktan eliniz aletlere yapisir. Ama ortami da guzeldir. Zorlugun ustesinden gelebilirseniz yapin.
Ortamı güzel falan değil, ilkokul - ortaokul mezunu adamlar ve çoğunun kafası garip. Normal kafada kimse yok neredeyse. Ayrıca çalışacağı yer çok önemli. Sanayi diye girdiği yerde ne işler döner haberi olmaz. Sonra kendi başı yanar.

9 ve 10. sınıfta toplam 17 gün devamsizligim, 11. sınıfta 6 haftada 0 gün devamsızlığım var. Hocaları, arkadaşlarımı, eski sınıf tadını vermese de yeni sinifimla anlaşmaya çalışıyorum.

Ama sınavlar gelince bitiyorum. Sozelde tokatlayamayacagim ders yok fakat eşit ağırlık öğrencisi olduğumuz için fark yapacak matematik. Ve 9 ve 10. sınıftaki sınavları toplasanız ortalamam 100'ü geçmez. Max 21min 03 aldım. Matematiğin Allah belasını versin. Bir türlü yapamıyorum. Derslere çalışmıyorum, ilgi duymuyorum. 4 yıl kalem tutacağıma tornavida, pense, anahtar tutar, helalinden paramı kazanırım. Al sat ve oyun hesabı satışlarıyla da pasif gelirime devam ederim. Okusakta okumasakta bu yolun sonu yok. Bana yol gostercek bilgeli, profesyonel, hayatın sillesini yemiş, öyle bir gazlayacakki ders çalışsam Türkiye'de derece yapacak ya da 2 yıl sonra sanayide Master yapan biri olacağım. (burada işin sakasindayim.) Fakat yardımlarınıza, önerilerinize ihtiyacım var. Kafam çok karışık. 🙄
Bu yaşıma geldim, en büyük pişmanlığım açık söylemek gerekirse iyi bir Usta olamamak. Emin ol, gelecekte, sadece kendi işlerini yapabilmek için bile girilip, çalışılır. Elektrik motoru, şanzıman, klasik motorlar, modifiye ya da bundan 20 Yıl sonra da geçerli olacak bir alanda beceri sahibi olmak istersen, hiç bekleme. Basit bir toplum için güncelleniyor dünya, geçmişe göre kendi işini yapan insan sayısı çok az. Mantıklı bir sektör üzerine çalışırken, dıştan da liseni bitirip, bir de mekatronik gibi bir bölüm bitirirsen, daha ne istersin? :)

Hocam sanayi zor yer yaparım severim dersen genelde okuyanlardan daha çok para kazanırsın hayatını tornavida ile geçirmeyi tercih edersen onlarca yol açılır gider kaportacı açarsın araba al satçı olursun galerici olursun belki kaynakçı olursun çok yol var ama mühim olan yapabilmen bu yola girdikten sonra dönüşü yok çünkü okul hayatın bitecek mecbur orada burada gezineceksin. Okumak bence daha mantıklı.

Geri
Yukarı