Sanayide çalışılır mı?

Kendinize güveniyorsanız bir deneyin bence, bende 11. sınıf öğrencisiyim, açık liseye geçmek için aileme 2 yıldır yalvarıyorum en son hastalık nedeniyle kabul ettiler o da son kayıt gününe denk geldi, geçemedim. Okula yine de gitmiyorum evde köşe kapmaca oynuyoruz resmen ailemle. Ne yapacağımı bende bilemiyorum.

Arkadaşlar, sanayiye alternatif olarakta örnek verebilirsiniz. Ben sadece aklıma ilk geldiği için onu onerdim. PC toplama, bir şey alıp satmaktan aşırı zevk alıyorum. Onun için kat ettiğim kilometreleri okul için kat etmem. 😀Ama bir bolgisayarciya gitsem günlük 100 TL ve yerleri süpürmekten başka bir şey yapmam gibi geliyor. Ek olaraktan berberligi de gözümde güzel bir meslek olarak tanimladim şu aralar. Adam 100 TL ye yapıyor. 15 dk da bitiriyor. Günde 20 kişi traş etse en düşük (Daha da fazladır zaten.) 2k para yapar. Pazarları çalışmıyorlar. 4 haftada 48k para yapar. 8k sı elektriğine suyuna gitse yeri de o kadar isteyeceğini sanmam. 10-15 te kiraya gitse kalır adama 25-30k para. En dusuklerle hesapladim tabi. Adamın yaptığı iş aşırı güzel ve aldığı para da güzel. Bunun dışında 3 hafta öf bile demeden tanidigin yanında 3 kuruş paraya hamallık yaptım. Paramı sağlam verseler o işi bile yaparım, vesselam.

Arkadaşlar, sanayiye alternatif olarakta örnek verebilirsiniz. Ben sadece aklıma ilk geldiği için onu onerdim. PC toplama, bir şey alıp satmaktan aşırı zevk alıyorum. Onun için kat ettiğim kilometreleri okul için kat etmem. 😀Ama bir bolgisayarciya gitsem günlük 100 TL ve yerleri süpürmekten başka bir şey yapmam gibi geliyor. Ek olaraktan berberligi de gözümde güzel bir meslek olarak tanimladim şu aralar. Adam 100 TL ye yapıyor. 15 dk da bitiriyor. Günde 20 kişi traş etse en düşük (Daha da fazladır zaten.) 2k para yapar. Pazarları çalışmıyorlar. 4 haftada 48k para yapar. 8k sı elektriğine suyuna gitse yeri de o kadar isteyeceğini sanmam. 10-15 te kiraya gitse kalır adama 25-30k para. En dusuklerle hesapladim tabi. Adamın yaptığı iş aşırı güzel ve aldığı para da güzel. Bunun dışında 3 hafta öf bile demeden tanidigin yanında 3 kuruş paraya hamallık yaptım. Paramı sağlam verseler o işi bile yaparım, vesselam.
Berberlikte evdeki hesap çarşıya uymuyor. Müşteri bağlamanız lazım ki 20 kişi size gelsin. Evimin yakınında 10 tane berber varken sırf daha iyi bulduğum için başka ilçedeki berbere gidiyordum. Zaten ustalık gerektiren hangi meslek olursa olsun ilk başlarda 3 kuruş paraya hamallık yaptırıyorlar. Tekstil işinde iyi para var uzun süreler çalıştım hala daha çalışıyorum. Hangi meslek olursa olsun, işinizi iyi yaparsanız para kazanırsınız zaten. Hedefiniz para değil işinizi iyi yapmak olsun. Sırf para için sevmeyeceğiniz bir mesleğe girmeyin. Seveceğiniz mesleği yapın, zaten para gelir.

"Seveceğiniz mesleği yapın, zaten para gelir." Cümlesini bir çok kişiden duydum. Galiba sonuna kadar haklisiniz yazdıklarınızda.

Yeni konular

Geri
Yukarı