Sanayide çalışmak

Tom Ganks

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Lise motorlu araçlar teknolojisini, Volkswagen eğitim laboratuvarı öğrencisiyim. Okuduğum okul, bölüm dolayısıyla araba motoru işi yapmak zorundayım. Sanayide dayımın yanında işi öğreneceğim.

Acemilik çekmemek adına soruyorum, ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım? Okul bitince iş yeri açma belgesi de veriyor okul. Hem sanayi ortamını öğrenirim hem de dayım vasıtası ile dükkan açarım işte yaparım.

Sadece sanayide ne yapmam ne etmem gereken konusunda yardım almaya çalışıyorum. Sizce ne yapmalıyım?

İlk zamanlar bakarak öğreneceksin. Aceleci davranma zamanla eline alırsın işini. Ama ilk önce izle ve öğren.

Dayınız esnafsa akışına bırakın. Esnaflıkta herşeyi öğrenirsin. Kasmana gerek yok zaten bölümün güzel, üstüne bir de bölümünü seviyorsan seni kimse tutamaz. Söylenilenleri yap ve saygılı olup dikkatini açık tutarak her zaman senden üstün olanlardan bir şey öğrenmeye çalış. Kendi deneyimlerimden örnek vereyim; "Ne kadar bilirsen bil, hala bilmediğin şeylerin olduğunu hatırla." bunu dikkat al ve çok şey öğrensen bile hala bir şey bilmiyormuş gibi öğrenmeye çalış.

Agirbasli ol. Musterilerle olan iletisimi kavra, teknik detaylari ogren. Bos vakitlerinde kitap oku gerci olmaz da ekleyeyim yine de kitap delisiyim kitap onermeden rahat etmiyorum... En onemlisi emekci ol, emekcinin halinden anla mutlaka. Kolay gelsin.

Ben okulunu okuyorum bu işin moduna girme sakın kafana anahtarı yersin direk:) Onun usta senin çırak olduğun her zaman aklının bir köşesinde dursun, saygını koru. Amcam ya ne olacak deme sakın. Dikkatini vererek izle öğrenmeye çalış.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı