13 yaşında sanayide çalışmak nasıldır?

Bende 13 yaşında çalışmıştım (sineklik sanayisinde). Çoğu sorun çalıştığın yerdeki insanların kişiliğine ve insafına bağlı. Mesela benim çalıştığım yerdeki insanlar iyi kişilerdi.

1- çok ağır iş vermezler getir götür tarzı iş verirler genelde (çalıştığın sanayi dalına da bağlı)
2- öğrenciye tam maaş vermezler gerçi ben sadece öğrenmek için gitmiştim. Ortalama haftalık 500TL verirler.
3-normal çalışma saatleri sabah 7-8 arası, akşam saaat 6 da paydos oluyor.
4-çalıştığın yerdeki insanlara bağlı. Bence ailenin tanıdığı insanların yanında çalış.
5-markette çalışabilirsin bizim bir arkadaş vardı 15 yaşında, kasada eşyaları poşetlere koyup bahşiş alıyordu (ortalama günlük 150TL) markette haftalık 200 veriyordu çocuğa.

Selam. Şu an 8. sınıfa gidiyorum. LGS sınavına girdikten sonra çalışmak istiyorum sanayide. Biraz zayıfım. Çalışma nedenim ise telefon, üst kıyafet alacağım bir de ekran kartı ve RAM almak istiyorum. Bilgisayarımı hızlandıracağım. Size birkaç soru soracağım.

1- Sanayide bana ağır işler verileceğini biliyorum ama çok fazla da vermezler diye düşünüyorum. Verirler mi sizce?
2- Ne kadar para verirler sizce?
3- Sanayide sabahtan akşama kadar kalır mıyım veya sabah gidip akşam 18-19 gibi evde olur muyum? Küçüğüm diye erken salarlar mı?
4- Sanayide beni ezerler mi küfrederler mi, asıl beni döverler mi?
5- Eğer sanayide çalışma başka yerde çalış diyorsanız nerede çalışmalıyım? Berberci vs.

Biliyorum çok saçma sorular sordum. Bunları size sormamam gerek ama çok heyecanlıyım ne olur diye. Belki aranızdan tecrübeli abiler bana biraz bilgi verirler.😊
Benim bir arkadaşım bakkalda çalışıyordu. Okul sonu gidip akşam 8'de geliyordu. Haftalık 300 TL alıyor. Düşünebilirsin bu işi. Her yer farklı da seni işe alan olursa haftalık en az 200 ila 300 iste.

100 200 tl veriyorlar bizim sanayide öyle ciraklara yaptirdiklarini soyliyeyim getir götür alet getirme gibi şeyler aksam 7gibk falan cikabilirsin zaten fazla uzun kalmazsin ama ustaya bağlı sana tavsiyem tanidik usta bul hem vercegi para fazla olur hemde fazla ezmez seni.

Selam. Şu an 8. sınıfa gidiyorum. LGS sınavına girdikten sonra çalışmak istiyorum sanayide. Biraz zayıfım. Çalışma nedenim ise telefon, üst kıyafet alacağım bir de ekran kartı ve RAM almak istiyorum. Bilgisayarımı hızlandıracağım. Size birkaç soru soracağım.

1- Sanayide bana ağır işler verileceğini biliyorum ama çok fazla da vermezler diye düşünüyorum. Verirler mi sizce?
2- Ne kadar para verirler sizce?
3- Sanayide sabahtan akşama kadar kalır mıyım veya sabah gidip akşam 18-19 gibi evde olur muyum? Küçüğüm diye erken salarlar mı?
4- Sanayide beni ezerler mi küfrederler mi, asıl beni döverler mi?
5- Eğer sanayide çalışma başka yerde çalış diyorsanız nerede çalışmalıyım? Berberci vs.

Biliyorum çok saçma sorular sordum. Bunları size sormamam gerek ama çok heyecanlıyım ne olur diye. Belki aranızdan tecrübeli abiler bana biraz bilgi verirler.😊
Kardeşim eğer bilgisayarlar ile aran iyise ve problemlere çözüm getirebiliyorsan bir bilgisayarcı da çalış meslek edin.

Geri
Yukarı