SanDisk 240 GB SSD yavaş

Memduh Başgan

Kilopat
Herkese iyi günler dilerim. Bilgisayarımda 256 GB Samsung M.2 SSD bulunuyordu ve yetersiz geldiğinden dolayı HDD Caddy aracılığıyla 240GB SanDisk SSD takviyesi yaptım.
Yaptığım ölçümler sonucunda SanDisk SSD'de çok bariz bir hız kaybı bulunuyor. Sebebi nedir, nasıl çözebilirim?
MB/s ve IOPS değerleri görselde mevcuttur.
(HDD Caddy'nin kenarındaki tırnak SATA 3 kısmında.)

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (559).png
    Ekran Görüntüsü (559).png
    1,7 MB · Görüntüleme: 97
  • Ekran Görüntüsü (560).png
    Ekran Görüntüsü (560).png
    1,7 MB · Görüntüleme: 102
Son düzenleyen: Moderatör:
@Memduh Başgan O port için değil. HDD'nin uyumluluğu için var. Bilgisayarın DVD-ROM SATA portu genellikle SATA 2 hızlarının üstüne çıkamaz.

350 TL bütçe de şu iki SSD'den başka bir şey bakmayın.
870 EVO en iyi tercih olur. Fazla vermek istemezseniz Barracuda 120'de iyi bir seçenek.

Hocam SATA 3 olarak kullanamayacaksam yeni SSD almamın bir anlamı yok. CD-ROM yerine oturması için kasaya ufak bir kesme biçme yapmıştım. Şu an gerçekten çok canım sıkıldı.
Caddy SATA 1 veya SATA 2 hızında çalışıyor ancak.

Hocam AIDA64 görselinden de anlaşılacağı üzere şu an SanDisk SATA 3 olarak çalışıyor, yanılıyor muyum?
Atmış olduğunuz 250 GB 870 EVO satın alırsam vaadedilen değerlerde iyi bir şekilde kullanabilir miyim?

Son düzenleme:
Hocam SATA 3 olarak kullanamayacaksam yeni SSD almamın bir anlamı yok. CD-ROM yerine oturması için kasaya ufak bir kesme biçme yapmıştım. Şu an gerçekten çok canım sıkıldı.

Hocam AIDA64 görselinden de anlaşılacağı üzere şu an SanDisk SATA 3 olarak çalışıyor, yanılıyor muyum?
Atmış olduğunuz 250 GB 870 EVO satın alırsam vaadedilen değerlerde iyi bir şekilde kullanabilir miyim?

SATA 3 olarak çalışıyor yazmıyor SATA 3 desteği var anlamına geliyor şu anda nasıl çalıştığını görmek istiyorsanız cristaldisk ile görüntü paylaşmanız gerekiyor.

SSD'den değil kızaktan kaynaklanan bir sorun gibi gözüküyor kızaklar çok kaliteli olmak zorunda keza böyle sıkıntılar doğabiliyor. Ayrıca SanDisk piyasadaki en kötü SSD

Piyasadaki en kötü SSD SanDisk kesinlikle değildir ondan 1000 kat kötüler vardır.
Örneğin Hikvision C100,Adata SU630

Piyasadaki en kötü SSD SanDisk kesinlikle değildir ondan 1000 kat kötüler vardır.
Örneğin Hikvision C100, Adata SU630

Adata su 630'u 1 yıldır 100 sınıflı özel okulda akıllı tahtalarda kullanıyoruz hiçbir sorun yaşamadık Sunucu disklerimiz Hikvision SSD 1 yıl bitirdi taş gibi öğretmenin laptop SanDisk SSD aldık bilgisayar kitlenip duruyor. Çıkardık su 630 taktık canavar gibi hiç sorun yok.

Adata su 630'u 1 yıldır 100 sınıflı özel okulda akıllı tahtalarda kullanıyoruz hiçbir sorun yaşamadık Sunucu disklerimiz Hikvision SSD 1 yıl bitirdi taş gibi öğretmenin laptop SanDisk SSD aldık bilgisayar kitlenip duruyor. Çıkardık su 630 taktık canavar gibi hiç sorun yok.
Ama Adata SU630'yu ve Hikvision C100'ü kronik sorunlu olmadığı anlamına gelmez.

Bende depolamayı arttırmak için ikinci bir disk yerine 480 GB SanDisk SSD Plus modelini tercih etmiştim. O zamanlar pek araştırmadan almıştım ama sadece depolama genişletmek ve oyunlar için kullanıyorum ve herhangi bir önemli veri tutmuyorum bu diskte. Benim aldığım hız değerlerini görsele yükledim. Kesinlikle sorunlu bir SSD arkadaşlara katılıyorum. En basitinden vaat ettiği hız değerleri hiç stabil değil. Ama sizde çok düşük çıkmış. Sata 2 girişi ile mi kullanıyorsunuz acaba?

Dosya Ekleri

• ssd.PNG
    ssd.PNG
    23,2 KB · Görüntüleme: 24

Yeni konular

Geri
Yukarı