Sandisk 2X128 Gb raid mi 240 gb samsung 250 evo mu?

Oldsardokar

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar,
2 yıl önce bilgisayarımı toplarken sandisk 128 gb ssd almıştım. Yalnızca bir oyun oynadığımdan Hdd kullanmadan işimi görüyordu. Bu sayede Hdd tıkırtısından da kurtulmuştum. Fakat şimdi shadow of mordor oynamak istiyorum ve ssdde yer kalmadı. 240gb samsung 850 evo m2 ssd almayı düşünüyordum fakat fiyatı yüksek. Bu durumda aynı ssd den 1 tane daha alıp raid 0 yapmak daha doğru olur mu? Daha önce raidin ne olduğunu dahi bilmiyordum. Raid yapmak zor mudur? Samsung ssd yi almak 2 katı fiyata gelecek bana ve pek fazla depolama ihtiyacım da olmuyor. 50 gb falan işimi görüyor.Hdd var ama kullanmak istemiyorum.
Anakartım Msi z97 gaming 5, işlemci i5 4460'tır.

Alabiliyorsan 2 tane 850 Evo almalısın. Birde şöyle bir seçenek var şuanda bütçeniz 1 tane SSD'ye yetiyorsa 1 tane alın. Daha sonradan 1 tane daha ekleyerek RAID 0 olarak kullanırsınız.

Benim sorum bu değildi. Zaten kullandığım bir sandisk ssd var. 128 gb olan bu ssd yeni çıkan 1-2 oyunu yüklemek isteyince yetmiyor. 100 gb lık bir depolama ihtiyacım daha var. Samsung 240 gb 850 evo almayı düşünürken(parasını da gözönüne alınca) raid yapabileceğim aklıma geldi. Raid 0 yapmak stabil bir kullanım sunar mı? Raid yapmak zor mudur?
"Aynı ssd den bir tane daha al boşa para verme mi" dersiniz yoksa "stabil kullanamazsın hiç uğraşma paraya kıy, 240 gb al" mı dersiniz?

Stabil kullanırsın ama güvenlikten ödün verirsin. Zaten forumda rehber mevcut oradan yardım alabilirsin.1 tane daha aynısından alıp daha 240 gb almak sana kalmış bir şey bütçene göre hangisi işine geliyorsa onu yap.

Mutlaka aynı ssd den mi bulmam gerek sli-cf yapar gibi... Hangi özelliği aynı olmalı 2.alacağım ssd nin?Aynı marka mı olmalı aynı gb değerinde mi olmalı?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı